Jump to content

Transfer OS sa hdd na ssd


Komek

Recommended Posts

Pozdrav drugari, kupujem ssd i planiram da prebacim OS(windows 8.1) na njega a da mi ostanu razna podešavanja netaknuta. Nije mi do igrica i ostalih gluposti koje se lako skinu, nego imam razne projekte i podešavanja po eklipsu i qt-u koje ne bih voleo da moram opet da sređujem...

Dajte neke hintove i tipove. Planirao sam da ispratim neko uputstvo tipa: http://apcmag.com/how-to-transfer-your-os-to-your-new-ssd-drive.htm

Ili možda postoji neki program koji bi mi to odradio/pomogao? Na šta još da obratim pažnju?


Hvala unapred :)

Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije fora sa Eklipsom i Qt-jem (i generalno svim ostalim multiplatformskim rešenjima gde programi ne upisuju u Registry i Windowsove sistemske foldere, nego sve podatke rokaju u svoj folder i u korisnikov home folder) da je dovoljno samo iskopirati par bitnih foldera i to je to?

Link to comment
Share on other sites

ja ne preporučujem Acronis (bar ne 2011 pa na dalje) jer ima problema dosta, prvenstveno sa bsodovanjem i nemogućnosšću da se aninstalira. Mada realno šta god da odradiš, držaće mesec dana, posle sve od nule lagano. Easeus ima ako se ne varam foru da bekapuje sistem, ne particiju, tako da veličina diska nije bitna.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa zar nije fora sa Eklipsom i Qt-jem (i generalno svim ostalim multiplatformskim rešenjima gde programi ne upisuju u Registry i Windowsove sistemske foldere, nego sve podatke rokaju u svoj folder i u korisnikov home folder) da je dovoljno samo iskopirati par bitnih foldera i to je to?

upravo, rade oba bez problema, samo kasnije iskopiraš foldere i ćao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...