Jump to content

Fargo TV serija


Recommended Posts

Odgledao sam prvu sezonu ovih dana i baš mi je prijala vožnja serije, tipično Coenovski, šuntavo i haotično spolja sa zakuskom unutra kad se malo zagrebe. Žao mi je što se neke stvari nisu malo više razvile, pogotovo mi se priča FBI crnja nekako naglo i glupavo završila, jes da je to polu i poenta, ali opet. I to što gluvi je nekako totalno ispao iz priče nakon one scene u bolnici, a on i ortak su mi isto bili carevi.

 

Ova druga sezona vidim da će da prati taj čuveni slučaj iz '78 u Sioux Fallsu, onaj što se dosta pominje u prvoj sezoni koga se neki panduri ( i tata Solversnom) sećaju sa užasom, tako da bar ima neke podloge, nije totalno iz vedra neba priča.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krenuo i ja da gledam ovo na putovanjima, znam da su svi rekli da je kul ali sam bio pomalo uzdržan no ispostaivlo se da je skroz OK. Simpatično je totalno. Taman ću na putu do mora verovatno da pogledam do kraja, pa onda mogu drugu sezonu da gledam "kako valja".

Link to comment
Share on other sites

odgledao prvih 9 ep. sezone 1, serija je odlicna. iritirajuci i napeti i smotani dijalozi me cine nervoznim, serija je napeta, onako bas mi je legla. lester je toliko iritirajuć da je to strašno :)

 

veceras ofc 10ta epizoda!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zapala su mi za oko određena preterivanja tipa padanje onih riba jer ih je digao vetar (lol)

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Rain_of_animals

Dešava se!

 

Odlična serija. Serija koja "drži". Makonda neću da komentarišem, a vi što ste se izložili na ovo "po istinitom događaju" jedno veliko pls za vas :D Totalno nebitan deo serije.

Bili Bob iskidao, sa sve onom šerpa frizurom :DDD

fargo-malvo-crop.jpg

 

Umirao sam na blentave ljude malog grada u Minesoti, sa sve onim polukanadskim akcentom. Muvanje/odnos pandurke i sina Toma Henksa mi je isto do jaja komičan zbog tog blentavog tripa. Kad se u ceo taj GOOFY trip ubaci ozbiljna detektivska, akciona i psihološka priča, serija ne može da bude promašaj. Lorne Malvo je ustvari agent 47!

Adam Goldberg car!

 

swe poxwale za seriju, jedva čekam drugu sezonu.
 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

odlgedao sam prve tri epizode S2, ne može da se poredi sa prvom sezonom. Znam da zvuči kao klasični "SAMO PRVI DEO VALJA" fazon, ali stvarno mi druga sezona nikako nije legla, glumačka ekipa mi je sranje (bukvalno jedini crnja ima neki svoj fazon, ostali su random), vajb mi je nekako neuspešna kopija S1, ma sve mi je nekako mlako... već posle s2e1 sam bio u fazonu da batalim, ali pošto nisam imao šta pametnije da gledam eto kao stigao sam do s2e3...

Link to comment
Share on other sites

Meni crnja najgori u celoj seriji, em ima tako nekakvu glupavu, neopasnu facu, em se previše trudi da bude nekakav slatkorečivi, kvazisajko, valjda je zamišljen kao pandan BBT-u iz prve sezone. Ostatak ekipe je dobar do odličan, Kiresten odlična, i ona farmerska porodica mafijaša, kao iz GTA V da su ispali, ali generalno previše je sve nekako površno u odnosu na prvu sezonu, tamo je stalno bila prisutna neka iščašena dubina koju su likovi imali za razliku od ovih (onaj Indijanac enforcer obećava, mada mu praktično ništa nisu dali da radi ili priča do sada).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, meni je i crnja loš al bar kao ima neki karakter, ostali mi nemaju ni to. Redneck "mafijaška porodica" mi je lol jebeni, par scena u kojim bi kao trebalo da ih predstave kao surove i opasne su mi lol.. i panduri su mi ok, slični kao i u S1, ali nedostaje upravo pravi negativac, koji ima i vidljivu i "nevididljivu" sajko crtu, da se tako izrazim... u S2 toga jednostavno nema.

Moje mišljenje naravno, izvinjavam se ako sam malo preterao u pljuvanju ove sezone, ali to je zato što mi je S1 baš jako jako dobra i sabijačka pa sam sad razočaran što ova nije ni upola takva.

Link to comment
Share on other sites

Ми као да нисмо гледали исту прву сезону. Колико је људи било одбијено надреалним моментима главног јунака прве, јер серија на прву лопту изложи "Ово је по истинитим догађајима", што су касније и рекли да је само удица. Друга сезона је потпуно исто, на прву лопту животна драма са елементима трилера, а у ствари имамо банду реднекова који практикују крвну освету, и јебени летећи тањир. Сетинг изазива погрешна очекивања.

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja malo u "late registration" fazonu ali pre dva dana završih prvu sezonu i gotivna je serija, sve što ste i vi već napisali. Malo mi je slabije to finale sezone, očekivao sam nešto više, ali kada se gleda celokupno sve, ima smisla.

"Istinit događaj" je lol, ne znam ko bi pomislio da je to stvarno tako, cela serija je "lol" u tom pogledu, ali to je i ono što je čini zanimljivom. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...