Jump to content

Fargo TV serija


Recommended Posts

Почела је серија Фарго, базирана на истоименом филму и по истинитој причи. Извршни продуценти су браћа Коен, а остатак екипе је такође озбиљица. Погледао сам пилот и делује добро, оно што одмах упада у очи је разлаз у причи у односу на филм, а филм и серија експлицитно наводе да су базирани на истинитој причи. Серија чак на почетку док натпис "based on a true story" бледи, реч true остаје видљива још неко време, што је можда наговештај да се више држи чињеница ако филм није.

 

http://www.imdb.com/title/tt2802850/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odličan Fargo. Ma koliko da mi je bilo nadrealno gledati nešto što u početku deluje samo kao ista priča sa drugim glumcima (pogotovu što je ono antologijski film sa gomilom fantastičnih uloga), ubrzo se oktriva i gomila novih detalja i gomila stvari koje su drastično drugačije (i nije mi jasno kako će da popune još pet epizoda, ako je sve rađeno po istinitim događajima).

Što se toga tiče, mali zbunj (mada se nisam nešto udubljivao da izguglam): serija je baziran na istinitim događajima iz 2006-e, iako je istovremeno inspirisana filmov Fargo koji je iz sredine 90-ih... Wtf? Ili je taj Fargo neka crna rupa u Americi gde se svaki čas dešavaju neke tako zajebancije?

Bob Torton car trolovanja, samo zbog njega je vredno gledati seriju, a kamoli sve ostalo (i iz nekog razloga neobično liči na Timoti Olifanta, i po izgledu, i po gestovima, i po načinu pričanja, weird).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Sjajna druga epizoda, održali su tempo iz keca, što je odlično i netipično za epizode koje slede posle (uslovno rečeno) pilota. Kul je i što su počeli da se pojavljuju neki novi likovi koje tumače poznati ili prepoznatljivi glumci. Takođe, vidi se sa kilometra da je cela stvar nastala nakon monumentalnog uspeha Braking Bada, i da je na podjednakom nivou, što je dodatni plus (čak i obe serije deluju kao da su smeštene u isti univerzum).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odlična treća, Bob Tornton trolčina. Inače, serija je samo inspirisana filmom Fargo, radnja i događaji su pomereni 10 godina unapred i dodata je masa novih likova (bez obzira na disklejmer o "true story" koji se vrti na početku), tako da je pitanje šta se od ovog desila a šta nije.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam prve dve, dobro za sad, nastavljam

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Bili je objasnio sa par tri štosa u prvoj epizodi, koji su me odmah privukli, pa sam se plašio da su već iskoristili sve fore za druge epizode ali sam pogrešio! Fantastično glumi, uloga mu odlično leži. Odgledao tri epizode, sad ću i četvrtu.

Svakom toplo preporučujem da barem da šansu prvoj epizodi, nastaviće da gleda i dalje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobra peta, malo usporenija ali su to nadomestili sa par briljantnih momenata (Tornton as usual, i ovaj komšija, odlično), ovo mu sve dođe kao zatišlje pred buru.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra peta, malo usporenija ali su to nadomestili sa par briljantnih momenata (Tornton as usual, i ovaj komšija, odlično), ovo mu sve dođe kao zatišlje pred buru.

Upravo tako, odlicna parabola komsije, i Tornton u sceni kod onog ulicnog prodavaca, ulepsali su epizodu svakako

 

Link to comment
Share on other sites

Pa hrišćanska simbolika za ovog debelog lika sa parama, što ih je vratio u sneg jer nije smeo (bog mu je dao te pare), i onda mu je pride još odneo i sina (i telohranitelja isto ;))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Još nisam odgledao devetu, ali da su završili seriju i u osmoj bilo bi perfektno finale (s obzirom na poslednjih desetak minuta te epizode).

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

jebote, koliko je ova serija dobra, majndblownuli su me u devetoj, vrh vrh vrh!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...