Jump to content

Klan RuR Twitch Livestream?


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

ja sam probao da strimujem wot i nije bilo dobro....ne mogu sa 1Mbps uploadom nista da uradim, gubi se svaka 3-4 sekunda pa prekida, a jos imam i3 koji i nije bas vrh proc za kvalitetan streaming

po nekim uputstvima sam procitao da je preporuceno bar 5mbps uploada i i5 proc za minimum 720p, bolje kloknuti i5 mogu da guraju i 1080p bez problema

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam dosta o ovome u prethodnih par dana. Bio bih rad da pomognem u realizaciji ove ideje. Mogao bih da ponudim masinu i internet u MMORPG Life kancelariji za tehnocko realizovanje ovako necega. Trebalo bi nam jedno 5-10 ljudi koji bi kreirali sadrzaj. Postojali bi odredjeni uslovi u smislu kreiranja sadrzaja i na Engleskom jeziku, ali bi tako dje bio spreman i da delim profit u tom slucaju. Video je trenutno veliki hit u gaming industriji i mislim da bi moglo tu nesto da se postigne, ali potrebni su ljudi koji su spremni da uloze odredjeni broj sati, kako u igrajne igrara uzivo, tako i u obradu videa za offline prikazivanje, a i engleski jezik bi mogao da bude velika prepreka. Ako je RuR zainteresovan ili dovoljno igraca (koji bi realno bili content creatori) mogli bi nesto da dogovorimo sto bi imalo ne samo zabavni karakter vec neki ozbiljniji cilj.

Link to comment
Share on other sites

Зашто нпр не би видели са неким од ових наших "про" играча, па нек' стримују док играју мечеве..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Evo - ako hoce pro igraci da im obezbedim racunar i internet odakle ce da streamuju jednom ili dva puta nedeljno sa podelom profita mozemo da se dogovorimo. Moj problem je vise to sto ne znam koji su to nasi "profi" igraci. Ja jedino znam za onog naseg Hearthstone igraca.

 

Uostalom, kad smo vec kod toga. Koje igre bi streamovali? Meni recimo vise odgovara da se streamuje recimo GTA 5, Assassin's Creed, Destiny, Borderlands novi kad izadje i Wticher 3 kad izadje. Od multiplayer igara moze Heartstone i DOTA 2 jer to svi streamuju ali meni bi super doslo kad bi neko hteo da streamuje Elder Scrolls Online, Wildstar, Guild Wars 2 i Archeage kad krene. Za te stvari moze da se obezbedi i publika, a samim tim i profit.

Link to comment
Share on other sites

nije uopste vazno biti "pro" da bi te neko gledao, vazno je da imas neki sadrzaj i da su ti strimovi zabavni, da imas nekakvu interakciju sa publikom(dodela promo kodova najvise pomaze, publika da glasa sta ces igrati sledece-tipa kojeg heroja/vozilo/oruzje pickovati), a mislim da je i najvaznije od svega imati "sidekick" karaktera koji zna provaljivati fore i generalno praviti dobru atmosferu sa glavnim likom strima

gledao sam neke "pro" strimove wot-a, dota2, lola isl, gde likovi nemaju apsolutno nikakvu interakciju sa masom sem sto puste neku muziku u pozadini i igraju igru bez interakcije sa publikom

 

edit: a sto se tice nase i strane publike, pre cu strimovati na engleskom nego nasem ako pokusavam da zaradim nesto, jer ce tesko ko ikada da ti da nesto para od nasih ljudi(5+$ koliko obicno kosta pretplata na strimovima) pa bi zavisio samo od reklama a to ti dalje zavisi od broja ljudi koji gledaju kanal, a naravno da ces vise zaraditi na internacionali nego na domacem

Edited by mrHe

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Ovo je odlicna ideja. Ima tu dosta love ako se razradi stream. Subscribe, donacije, youtube. Treba samo naci pro igrace i krenuti polako. Mada treba dosta truda i cimanja da se to odradi kako treba. Kao i u svakom poslu naravno

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...