Jump to content

СЛУЧАЈ ОБРЕНОВАЦ


Recommended Posts

bas me zanima kako ce ovo oprati/demantovati/spinovati ili prosto precutati i zatrpati novom farmom, grandovim narodnim veseljem ili čadjavon mehanom.

pitam se da li su vojska i murija odani vučiću kao nekad slobi

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 

 

Strašne vijesti o stradalima iz Srbije, gdje je proglašeno izvanredno stanje, te njihova cenzura zabranjuje objavljivanje takvih podataka. Do sada su pronašli 3321 tijela, od toga 9 bebe i 2 trudnice. Nažalost brojke nisu konačne, jer mnoge leševe voda odnosi i nikada neće biti pronađeni i pokopani. Tužno, strašno, neoprostivo. To je rezultat urušavanja svih društvenih institucija u posljednja 2,5 desetljeća svugdje oko nas a krivci su poznati.

 

ovo sam sad video na fejsu, inace je ovo iz hrvatske poteklo... nadam se da nema veze sa istinom...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Scenario i cenzura su napravljeni, bar što se tiče nastradalih (ili sam ja naivan) da se ne bi izazvala još veća panika kojoj sad nema mesta. Apsurdno je pričati o 10,12, 20 poginulih, kad su neka naselja u Obrenovcu popavljena preko krova za manje od pola sata, da ne prčamo o tome da su kuće zidane zbrda zdola i da ih može srušiti mala bujica, a kamoli da ostanu čitave posle potopa. 

 

Inače svaka čast na uvodni post. Samo bih dodao da je tu sirenu koja se oglasila u 5 ujutru čuo mali broj ljudi jer se izgleda aktivirala samo na jednom mestu- kod vatrogasnog doma.

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, ja sad ne kapiram, što nekome ide u korist da se ovo desi sa Obrenovcem?

 

Inače ne verujem u priče o tome da ima 3500 mrtvih, to je recimo 10.000 ljudi povezanih sa tih 3500, dovoljno je da se javi samo 20 od tih da kažu da su njihovi umrli i to je već više od onih 14 ... možda eventualno mogu trenutno da zataškaju kao nekoliko dana dok se sve ne pročuje ali to mi deluje kao maks.

Link to comment
Share on other sites

stanovnistvo iz obrenovca prica da se sve odvijalo izuzetno brzo, da je voda nadirala neverovatnom brzinom i da nisu imali ni 15-20 minuta fore da se spakuju. mnogi kazu da nisu mogli ni rezervne gace da ponesu sa sobom. evo, sad razmisljam, sto se tice starijih ljudi, to sto ima oko 70 godina i preko, kolike su oni imali sanse za evakuisanje? bila noc, sirena se uglavnom nije cula, stari ljudi, uglavnom im cula otkazuju u to doba, vremena nije bilo. a svi znamo da smo "stara" nacija i da ima mnogo starih. mislim da se u tom starosnom dobu krije najveci broj zrtava, i da ih ima mnogo vise nego sto se spekulise.

 

 

Link to comment
Share on other sites

meni deluje apsurdno samo iz jednog razloga, a to je da ne mogu u toj meri da ucutkaju porodice zrtava i preminulih, pogotovo sad kad imamo internet. ukoliko je zaista hiljadu i vise ljudi izgubilo zivot, a to se nekako zataska, onda to vise nije apsurdno, nego zastrasujuce i porazavajuce za svakog od nas. verujem da je svaki scenario moguc, jer ako nam je od rata na ovamo drzava i politika kreirana od strane stranih sluzbi, politicara i pojedinaca, ova prica o cenzuri i prikrivanju leseva uopste nije daleko od istine..

 

sa druge strane, ne mogu da verujem da su vucic i kompanija bas takvi hladnokrvni maheri koji mogu da naprave ovaj scenario, cenzure i laznog moralisanja, a sve u interesu da se zastiti njihova pozicija na vlasti. to je domen sci-fi filmova, ali sa druge strane, sasvim moguc.. ali kao sto rekoh, nijedan od tih likova iz drzavnog vrha mi ne izgleda kao sposoban za tako nesto.

 

brate ne mogu danima normalno da organizuju ljude da utovaraju peskove u džak, niti te ljude da opskrbe sa vodom i hranom. sve se radi poluspontano i potpuno dobovoljno. 

da li uopšte možemo da shvatimo razmere organizacije koja je potrebna da se zataška 3000 žrtava? 

 

a to je samo jedan od argumenata. zašto se prijavljuju ljudi koji plutaju mrtvi, ne znam. ali da neko vidi da plutaju mrtvi ljudi bilo gde, ne bi se o tome pisalo na internetu nego bi sve prštalo od uzbune tamo. 

 

 

nemam komentara za ovo što hrvati pokušavaju da ugrabe jeftine medijske poene nemoralnim senzacionalizmom preko leđa srpskih žrtava. bilo kad bih pre verovao onome što vlast kaže, nego što kaže hrvatski medij preko fejsbuka. 

 

 

prestanite da nagađate pomoću zamišljenih scenarija koliko ljudi je umrlo. em je deguntantno, em niko ovde nema gotovo nikakvog pojma o tome šta se tamo stvarno desilo i kako. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

da li uopšte možemo da shvatimo razmere organizacije koja je potrebna da se zataška 3000 žrtava? 

kad zatvoriš medije i fizički blokiraš prilaz, sve možeš da zataškaš.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Лаки, ил било ко од админа/модератора - хајде ми пребаците овај пост на позицију два, да могу да га искористим за текст?

 

Хвала.

 

vot? ja to ne umem da uradim a nisam siguran ni da postoji kao opcija.

Link to comment
Share on other sites

nadam se  da shvatate koliko je apsurdna priča da se prikrivaju žrtve i odvoze negde hladnjačama.

 

Druze, mnogo je apsurdnija zvanicna prica od juce, kada je javljeno da je izvuceno 13 zrtava, od kojih je jedna umrla prirodnom smrcu. Gde je vrsena autopsija, na poplavljenim njivama mozda? A danas tekst u novinama - Iz Obrenovca iznesene prve zrtve. Pa ko je onda juce izvlacio one ljude i vrsio autopsiju nad njima?

Link to comment
Share on other sites

на жалост, врло лако може да се деси (пошто су приградска приземна насеља нестала у тренутку) да су лешеви "заробљени" у кућама... [V]

Људи су раштркани по сабирним центрима, неки су још увек у Обреновцу у води и по зградама, без струје и воде и телефона... нико не жели на прву да мисли да му је најмилији погинуо...

 

Желим да су ови билмези на врху макар једном у праву и да стварно нема жртава, осим ових што су већ пријавили.

 

Лаки - ако ништа, сплитуј топик од поста бр. 2 до сад, па... у ствари, ај ваљда се још неко појави и види... никакве користи од тебе! :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

kad zatvoriš medije i fizički blokiraš prilaz, sve možeš da zataškaš.

ne znam zašto ali u ljudima se ocrtava želja za još većom katastrofom. prosto kao da ljudi žele da se desi neko još veće sranje. 

 

treba bre da molimo boga da je vučić u pravu, a ne naduvavamo žrtve kako bismo mogli i to da prišijemo vlasti na koju smo kivni. 

 

 

Druze, mnogo je apsurdnija zvanicna prica od juce, kada je javljeno da je izvuceno 13 zrtava, od kojih je jedna umrla prirodnom smrcu. Gde je vrsena autopsija, na poplavljenim njivama mozda? A danas tekst u novinama - Iz Obrenovca iznesene prve zrtve. Pa ko je onda juce izvlacio one ljude i vrsio autopsiju nad njima?

 

 

ajde pali.

Edited by prota_
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Не пије ми воду прича о хиљаде мртвих. Као што неко рече то је барем 3 пута толико повезаних људи. Нема шансе да се то сакрије. Осим ако сви нису или роми без игде икога, или стари људи који немају живих рођака. Да се нешто сакрива, можда, али баш хиљаде је мало вероватно.

Да дам аргумент у прилог власти, да не бисмо сви у исту тикву дували, има ми смисла да забране улаз у Обреновац док не очисте донекле и оногуће колико-толико сигуран повратак. Овако би се људи вратили у шта? У муљ без струје и воде. Очекују да вода и даље надире? Једноставнијне је да се блокира град и нема уласка до даљнег. Није нереално да организују неки повратак или тако нешто. Али да сакрију хиљаде лешева, то не могу.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...