Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovaj plavi levo ima bar 2,35 :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Najbolji je Planina kec, ovaj drugi deluje nekako previše gospodski, i ako je Gregor Klegani ser :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Које срање јеботе :DDD

Претерује Мартин на тотално другу страну... тачно сам само чекао кад ће нешто овако да се деси. Много боље би било да га је она громада једноставно одвалила, не онако у Стивен Сигал фазону. Тешко срање од пегле, свака друга опција би била боља по мом мишљењу.

Цела серија (па и прича) се своди на неки ЈАКИ ШОК, док све остало мање више тапка у месту. Доста слабо и споро се развијају ликови, а свакако има доста занимљивих ликова у серији. То све полако почиње опасно да ме смара, једва сам одгледао ову епизоду до краја, држало ме то што сам знао да ће у овој епизоди бити пегла.

Тек сад ми је драго што никад нисам почео да читам књиге, а био сам наложен једно време да кренем :D

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 4

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Problem u seriji je ( sad ću da pomenem knigu, ali je u pitanju konstruktivna opaska) što su poglavlja u knjigama pisana iz POV samih likova, i onda može vrlo jasno da se uđe u tok misli i psihičko stanje svih karaktera, što u serjii nije slučaj i onda se ostavlja utisak praznine u smislu samih dešavanja, ali i razvoja likova.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa pogledaj koliki je Mountain u odnosu na ovu dvojicu :D

Али неко је овде окачио да је он висок 205 и да има 180 кила :) Колико кила имају ова два лика ? 250 и 300 ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Које срање јеботе :DDD

Претерује Мартин на тотално другу страну... тачно сам само чекао кад ће нешто овако да се деси. Много боље би било да га је она громада једноставно одвалила, не онако у Стивен Сигал фазону. Тешко срање од пегле, свака друга опција би била боља по мом мишљењу.

Цела серија (па и прича) се своди на неки ЈАКИ ШОК, док све остало мање више тапка у месту. Доста слабо и споро се развијају ликови, а свакако има доста занимљивих ликова у серији. То све полако почиње опасно да ме смара, једва сам одгледао ову епизоду до краја, држало ме то што сам знао да ће у овој епизоди бити пегла.

Тек сад ми је драго што никад нисам почео да читам књиге, а био сам наложен једно време да кренем :D

Tebi transformacija Sanse iz naivne klinke koja sanja o domu i u jednoj epizodi pravi zamak od snega, a u sledecoj se pretvara u opasnicu koja laze za Maloprstica predstavlja "slabo i sporo razvijanje" lika? Pa ljudi su ovde i na drugom topiku vec ukazivali i na prebrzo razvijanje lika.

 

Ili ser Dzejmi Lanister koji pravi dijametralno suprotne facijalne ekspresije u odnosu na Sersei, dok posmatraju ishod dvoboja, sto daje hint u kom smeru se menja njegova psihicka struktura, od osobe koja na pocetku postavke u svemu i o svemu razmislja na identican nacin kao Sersei, do osobe koja ce u prakticno svemu sve vise da predstavlja opoziciju Sersei i njenim naumima...

 

U pravu je Vudu, idi gledaj sitkome, nije ovo za tebe...

Edited by prime_abuse
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Alfa je totalno u pravu iz svoje perspektive a to je perspektiva da je ovo klasicna spanska serija. Ali je i Kole u pravu (iako ne znam da li misli da je.spanska serija) kad kaze da ako prihvatis odredjene stbari onda je sve kul. Sve zavisi dakle!!!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...