Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

@overkind

Али од куд ти уопште идеја да размишљаш о томе да ли је или није Нед јебао сопствену сестру? Са свом оном анализом након тога о његовом карактеру? Јбте, па макар је ту све толико очигледно, да ми стварно није јасно да може ико да крене са "ааа, значи Џону није тамо нека анонимус кева, него је то Недова сестра.. ма чек, није Нед у том трипу..."

И онда на то улете и Деи са џаба Неда жена карала због убаво девојче :)

Око Арје - победила мржњу и ето, иде она кући, доста је било. На остатак не желим да дајем коментар,  око утицаја мржње на неку особу итд. Али, да се закључи, после свих дешавања са њом да она одлази само да се врне кући - е до клинца.

Као и са Томином, ни са Серсеи ниси баш начисто шта се догодило и како су догађаји утицали на њу и крајњи резултат.

А за протицање времена - мислим да су се продуценти зајебали што нису ставили оно срање као у Досије Х, да покажу кад и шта се догађа и да се људи не "телепромтују" около. Могу само да замислим шта би се десило да се под обавезно пусте Лепа села, лепо горе најширој публици са свим оним скакањем у различите временске периоде неке тамо непознате земље са непознатом историјом.

 

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Ivan~ ja bih dodao za džejmija, uz ovo da je sersei ispala mad king, i onaj deo iz razgovora džejmija sa edmurom kad mu džejmi kaže da ništa nije bitno i da je samo sersei bitna i da se on njoj divi kao i kejtlin stark jer bi uradila sve da zaštiti svoju decu. posle toga se on vraća u KL, ne samo da je ispala mad king i sve ih spalila, nego i nije zaštitila njihovog sina koji je sad mrtav, a ona ga nije ni sačekala da se vrati već je preuzela krunu. u principu mislim da mu je sada jasno da je i serisei samo sersei bitna i da je koristila džejmija za svoje potrebe od početka do sad. ako mu se sad srce nije slomilo nikad neće, a mislim da mu se slomilo i da će da je zadavi. 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Arje i kuvanja ljudi, totalno ima smisla, i zasto je prvo otisla kod freja, i zasto je uradila to kako je uradila (i opet moram da primetim daleko daleko bolje i smislenije nego u knjigama)

https://www.youtube.com/watch?v=VV5txCNDco0

 

Edited by Crno-Sunce
  • Upvote (+1) 1

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

@brue Фетсо је, мислим,  поменуо могућност да је Нед јебао сестру. Да ли у зајебанцији или не, не знам. Ја сам дао своје мишљење. Ако сам се упецао на трол, јбг.

Што се Арије тиче мислим да је претерала кувајући људе. Мислио сам да је ту мржњу победила - иде кући, Старковима, породици. Ако треба да се боре бориће се заједно. Не знам колико Арија уопште зна шта се дешава/дешавало у Зимоврелу. Допада ми се што је Санса везала Ремзија, пустила псе и изашла. Могла је на приемр и да га држи у тамници, сецка на комадиће и храни те исте псе. Да постане као он. А није. Аријин поступак мени изгледа као зверски чин. Свети се зверством за зверство, а ја мислим да то није у реду. У мом систему вредности нијеу реду. Не кажем да је епизода глупа и да серјиа смдри због тога - ево Џокер доказује да има смисла, само гласно размишљам.

За Серсеи, Прота је написао оно што ја нисам умео. Фала Прото. Ако је и главна мотивација била да заштити дете, није успела, убила је много невиних људи и по свој прилици изгубила и Џејмија. Значи нема ништа и никога више, само мржњу и празнину. И суманутог врача и зомбија, пардон. Где је то даље води, видећемо.
Неко је писао на тему спајања владара браком у неки савез против немртвих. На то сам рекао да мислим да са Серсеи сада више нико нема шта да прича. Она нема савезнике. Мишљења сам да је она све урадила вођена личном похлепом и незајажљивошћу - и платила је цену. Ако сам наиван, ако и остале куће и битни појединци исто то раде (Бејлиш), јбг. Мислим да не у мери у којој она ради. Нико од живих није окрвавео руке колико она.

Што се протицања времена тиче, Села имају рецимо 3 јасна  тока - пре рата, у току рата и после тунела. Догађаји се у сваком току одвијају хронолошки и јасно је шта колико дуго траје и када се дешава. Серија даје "битне" тренутке који се дешавају у различито време на разним местима, али ја не могу да похватам када се шта десило и колико заиста траје. Али ваљда није то толико битно за праћење радње.
Пример: Теон са сестром плови од својих острва на западу, до обала на истоку. Око целог континента? Ово траје. Док они стигну тамо, окупе војску и исплове за Вестерос, Серсеи је већ одавно обавила покољ и постала краљица а Џон постао краљ на северу? Или нису.
Ја нисам навикао да не знам кад се шта догађа и то ми мало смета.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ivan~ said:

 

Btw, mali info zašto su rekli da je Jon "White Wolf". Baner kuće Stark je crni vuk na beloj pozadini, ali kada bastard dođe na čelo kuće mora da invertuje baner, tako da je od sad baner Starkovih beli vuk na crnoj pozadini, samim tim je i Jon white wolf.

Ili mozda jednostavno sto je njegov jezovuk Ghost beo? :tf:

btw, roflovao sam na Sekija koji pali banner Boltona:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...