Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Ista je stvar i sa otomanskim glavnim evnusima, često su bili izuzetno značajan faktor, čije su marionete bili čak i sami sultani.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izraz Tirionovog lica kad Oberin kaže za fajt :)


I ceo kraj u Gnezdu perfektno odrađen, šteta što glumica što tumači Lizu nije ranije imala više prostora da se razmaše glumački.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Lc1wwCf.png


El realan ovaj lik? Mislim u seriji (!) su kadrovi snimani ozdol pa izgleda kao džin, ali ovaj lik je stvarno džin!

 

Born:  November 26, 1988 (age 25)
Iceland Iceland
Occupation: Strongman
Height: 2.05 m (6 ft 8 1⁄2 in)
Weight: 183 kg (403 lb)

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Em što je razbacan, em što je Lena sitna žena, pa deluje valjda tako gargantuanski. Ali 183 kile, wtf

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

El realan ovaj lik? Mislim u seriji (!) su kadrovi snimani ozdol pa izgleda kao džin, ali ovaj lik je stvarno džin!

 

Realan, realan, zove se Planina koja jaše, sve ok :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Zvali su ga Nidža nemam-maštu Nidžović. Nisam mislio da li je "realan" u knjizi, nego ovaj lik u stvarnosti. Provalio sam da je strongmen po konstituciji, ali je definitivno pravi genetičar i svaka mu se podala.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

I mene, ove prethodne sa njima su bile okej, ali ovo filozofiranje u poslednjoj mi totalno nema smisla a da ne komentarisem "borbu" sa Rorzom i Grizacem.

Takodje deo gde pokusavaju da spasu Teona mi izgleda kao da su snimili onako bezveze, cisto da popune kvotu od 50-60 min po epizodi.

 

I da sto drug rece, ovaj glumac Bjornson ima neku baby facu onaj prethodni je bio bolji za ulogu po meni.

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

taj deo kad spašavaju teona nije ubačen rendom. njegova sestra, u s03 u sceni kad otvore paket sa teonovom karom, da će da oplovi celo kraljevstvo i da ga spasi. trebalo joj je neko vreme da uradi to.

 

ono što sam naučio do sada iz ove serije je da ni jedna scena nije slučajna i da je bukvalno svaka bitna za sledeća dešavanja. scene sa arjom i psetom me ne smaraju, čak naprotiv. pseto je najgori lik s kojim je mogla da završi, ali je ujedno i najbolji, jer je arja oduvek htela da bude ubica, mačevalac i to, a ne dama sa dvorova. 

 

ono što mi se još dopada je kako lena glumi. fenomenalno iznosi svoj lik u ovoj sezoni. njeno držanje i izrazi lica su mi prosto savršeni. 

isto bih pohvalio i lika koji glumi grejdžoja. bio mi je megairitantan, ali više zato što mu je lik kojeg glumi iritantan (nešto kao džofri), sad otkako glumi reeka odličan mi je. taj strah u očima, trzavice tela, pokorno držanje, sve radi odlično. 

 

 

a to što je menjan glumac za planinu je stvarno nebitno. do sada se pojavio u 3 scene, gde mu u 2 ne vidimo facu. 

klinac koji glumi tomena je več bio u seriji, i ne samo da je bio nego je i umro. taj klinac je glumio jednog od dva zarobljena lanister klinca u kampu roba starka, koje kasnije lord kastark ubije iz osvete. pa opet nebitno je jer se niko ne seća ni da su ta dva klinca postojala. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odakle god da skidate, izbegavajte da otvarate prateće screenove, okačili su sliku sa ishodom duela :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se dopala epizoda, osim dela koji je povezan sa zidom, a naročito "diskusija" oko toga šta treba da radi zidari. Međutim, scene sa Sansom i Arjom i sa onim lepim kod Deneris (zaboravih mu ime), pa čak i između Ansalida i one čokoladice (gde je Igi sad!!!) su sjajne. Gluma vrhunska i, za mene neočekivano, sjajno napisani dijalozi.

 

Borba mi je isto bila fenomenalna, zbog dve stvari, kratko je trajala i završnica, uf, uf, odlično!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...