Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

 

ja mislim da je arja izvalila da je littlefinger namešta, tj da namešta sansu njoj. mislim nema mi smisla da je tražio baš to pismo, jer je suviše zgodno za to što arja misli o njoj, a nepotrebno za bilo šta ostalo. uz to littlefinger smera još nešto sem toga, sa onom seljančicom iz zamka kojoj je dao neke zlatnike, prva scena kad ga arja uhodi. 

sasvim dobra epizoda, navikao sam se na to da nema mnogo filer scena i da daju samo krtinu, koja u nekim situacijama (poput onoga u pećini sa crtežima iz četvrte epizode) izgleda malo apsurdno bez bar malo uvoda. takođe sam primetio da bukvalno svaka stvar koja prikažu cele ove sezone ima veze sa daljom pričom. tipa ono da se raegar targerijan u tajnosti oženio na dorni, pretpostavićemo sa lijanom stark. što džona čini valjanim naslednikom krune, jer ih je venčaro i to pribeležio tadašnji high septon. i mislim da je taj info cela poente seljančice od_preko_zida koju debeli vodi sa sobom.

@manager džon je otišao u eastwatch by the sea, jer je by the sea pa je može brodom da se stigne tamo, a do viterfela ipak ima jahanja, pa onda odatle do eastwatcha još jahanja, a s obzirom da urgentnost situacije nema mnogo vremena da si priušti.

 kad smo kod situacije, tj plana, da izbace white walkera pred sersei kompletno je ibecilan. ja se nadam da tirion ima neki veći plej u džepu od ovoga, a sudeći po svemu u ovoj sezoni - nema. i pri tome, zašto moraju da odu i da zarobe nekog od postojećih? zar se ne pretvara u white walkera svako ko umre preko zida? ili možda čak na celom severu, i pre zida? 

bilo kako bilo da nema tog plana, ne bismo mogli da vidimo prvu postavu vesterosa u sastavu : snou, klegejn, tormund, džora fakin mormont, toros, dondarion i kopile roberta barateona, kako ide na hordu mrtvih. 

što me dovodi do ovonedeljne hahaha rubrike:

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, prota_ said:
  Hide contents

uz to littlefinger smera još nešto sem toga, sa onom seljančicom iz zamka kojoj je dao neke zlatnike, prva scena kad ga arja uhodi. 

 

Nisam čuo da zveckaju zlatnici, imho to je otrov za Brana, samo me živo interesuje kako će trookom da poture otrov, kao što je meh što nije čim je uzeo bodež u ruke provalio čiji, ili jeste pa ga zato daje Arji jer je Sersei na njenoj listi

Šta god da maloprstić plaira zahebo se jer ne računa na Thormundovu "big women" koja se zaklela da će štiti Sansu i Arju i biće tu šorke

@Kole Da. U pravu si  tim pre jer je Tarlijeva djevojka našla dokaz da Snow nije kopile nego rođen u legalnom braku 

@ Dule_smor  Nešto mi se "javlja" da će da nas navlače na 8 sezonu do kraja sedme a onda u osmoj sve da ko američki akcioni filmovi da zbudže u zadnjih "pet minuta"

Link to comment
Share on other sites

a mislio si da je normalno da kad vidi sestru nakon 2-3 godine prvo kaze "lol silovali su te"? ;o)
ono, cak su i naglasili za one na visokim tribinama da kako vreme prolazi on je sve manje bran, a sve vise 3eyedraven...tako da je i to sa sansom, i sa bejlishom i pominjanje arjine liste zapravo on koji u trenutku kad je neko blizu njega flashuje gomilu infoa o proslosti te osobe i onda nesto od toga kazhe jer jos uvek nije skilovan properly...

e sad, ako je on sve vishe raven a sve manje bran, onda mi je ok  da ga sve vise boli za sve "human affairs" stvari i da ga samo interesuje fajt sa night kingom...
da li to znaci da ce biti slep za spletke i pokusaje da ga neko eliminise sa ljudske strane ili da je jednostavno iznad toga...videcemo =o)

Link to comment
Share on other sites

bran jos uvek radi upload, a i naglaseno je da ce vremenom savladati svoji sposobnost, i da trenutno vidi neke segmente

au jbt, dokle ce da vozaju vise ovog dzejmija, bolje kitu da su mu odsekli umesto ruke (eh ta Cat), spasli bi westeros mnogo brze i lakse

odlicna je ekipa za iza zida,  osim sto je povod sto idu iza zida mega giga retardirana kao sto je neko vec spomenuo, i ovo mi je retko glup zaplet u celoj seriji :)

izvlacenje dzendrija iz naftalina je prevrh, bas sam se obradovao, mada nisam ocekivao da ce onaj hammer da bude toliko veci od njega :P mnogo je sitan za jednog kovaca, trebali su ga malo baciti na tegice, ali je odlicno nalozen, konacno neko takav bez neke preterane filozofije, a i sjajan mi je njihov trip - matorci su nam blejali do jaja, valjda mozemo i mi

malo je bzvz da toliko dobrih likova sa dobrim kastingom ima tako malo vremena u seriji, al jbg, treba sivi crv da postane trans gender i da prihvati svoju razlicitost!!1

sa druge strane, varisa su mogli odstraniti, umesto da je jedan od glavnih igraca bleji i cirka sa tirionom, koji je isto nekako u drugom planu ove sezone, pored toga sto mu taktika fejluje 

kako god dobra epizoda, ima tih epskih momenata do sada nevidjenih

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Džejmi će izbosti Sersei kada krene da kenja posle dovedenog undeada.

Jedan zmaj će da najebe i postaje undead. Iz toga, moguće da Deneris dolazi da im pomogne, štali, pa gubi zmaja.

Treći Targerijen je beba Aegon koliko se sećam koga nema u seriji, Možda ga je Martin uveo da bi ga roknuo u knjigama pa kao "bedak, nećemo ga u seriju, poyy". A pošto ga nema, imaju zmaja viška :)

Arja likvidira Maloprstića koliko u sledećoj epizodi.

Nemam mašte dalje :)

 

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Dzoraha roka midlife kriza, ubija dzon snova jer se deni loži na njega, iza zida nadje BMW 8 hibrid, istetovira '' živim u vesterosu, srce u kataru'', vrati se i kaže deni da je ubio Džonija jer se slikao sa crnkinjom i opanjkavao deni, ona se primi, sedne u BMW i odu u kurac. Bren kontroliše zmajeve i boli ga kurac za sve. 

BoškoG piše šta oće druže, jel ga boli kurac, razumete 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

da i ja sam mastao da ce dzejmi secnuti sersei kada ova iznedri neki ludi plan pri cemu ce i dzejmi stradati, ali brate ova ga opet voza kao vola u kupusu a to vec smara :P ono ljubavi i patetike toliko u tako malo epizoda pred sam kraj sveta

mislim da ce svi zmajovi da stradaju, i dzon i drama queen

dzon jer je undead pa ce kad  secne glavnog bosa sveopsti magijski potencijal opet da utihne (ima zanimljiva teorija gde je on sam u stvari lightbringer a regar je bio azor ahai, solidno skockano potrziti na netu za detalje), kraljica drame jer joj je takvo prorocanstvo, a onda dzendri za kralja lol

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ПУТИН said:

 

  Hide contents

menscini da upravo berik dondarion vadi nesto poput lightbringera u trejleru za 6. epizodu.  

 

 

Mjok, to je njegova fora sa vatrenim mačem, ala Lord of light, Melisandra tralala, nije Lightbringer

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...