Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

1 hour ago, tortky said:

 


Dragonstone.REPACK.1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.x264-GoT[rartv]

 

Odličan kvalitet.

Game of Thrones S07E01 Dragonstone REPACK 1080p AMZN WEB-DL DD+5 1 H 264-GoT
	Release Size : 3.50 GB
Video Bitrate : 8 166 Kbps
Frame Rate : 23.976 Fps
	" Excellent quality with subs!
[ A / V : 10 / 10 ]
Everything included, from start of "previously on GoT" to the end-credits /w scenes from the next episode after. "
	

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na kraju skinuh Game.Of.Thrones.S07E01.iNTERNAL.1080p.WEB.H264-TURBO, taj će i da ostane. Izgleda da je drugi izvor (pretpostavljam Netflix, jer je prethodni bio HBO Go sudeći po karakteristikama).

Imam na poslu neki Fujitsu monitor na kome se vidi svaki jebeni artefakt kao posledica kompresije (a koji se ne vidi na drugom monitoru niti na kućnom), i ovaj gore riliz je prilično dobro prošao test, tako da mi je Amazon varijanta overkill, 3,5 GB po epizodi je već Bluray rip zona.

Link to comment
Share on other sites

Niko osim Koleta da zucne o samoj epizodi.

Arija, iako imba op nerf plz volvo, izgubila čar pređašnju, nadam se da su sačuvali neki plot twist za nju.

Sandor maltene ukro munju, zasluženo.

Malo su kostimi rušili imerziju, ali sve u svemu, vrlo zadovoljan.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Сат времена, мање-више, лагане необавезне забаве се вратио у понедељак вече. Што се мене тиче "Jusqu'ici, tout va bien."

Прва сцена је сјајна. Нисам очекивао да ће то да се деси, иако је логично и на месту, те сам се пријатно изнендаио. Уводни део "Гледали сте у Игри Престола" лепо подсећа на важне детаље и прави увод за прву сцену. Јак утисак на самом почетку, како и ваља, да сокови потеку у првих 5 минута.

Иако ми се допада прва сцена, најсветлија тачка, по мени - изоставићу "по мени" надаље, је ледена риђана. Једини преостали разлог зашто кришом одем на Фапенинг понекад, надајући се нечему.

 

Наравно ради се о Санси. Санса се појављује у 3 сцене.

У првој се отворено и агресивно супротсавља брату до те мере да он мора да се позове на краљевски ауторитет и да је подсети да је ипак он краљ. Овде добија поене код северњака - одустаје од бесмислене освете над целом породицом. Сада га више поштују. Бејлиш гледа и смешка се.

У другој сцени она и бураз кратко разговарају на зидинама. Санса се поново противи његовој логици: "Између нас и југа нема ништа а између нас и севера стоји зид ..." Каже му да не буде "будала" као Нед и Роб и да је много научила од Серсеи. Он примећује да јој се она диви. Бејлиш гледа и смешка се.

У трећој сцени Бејлиш покушава да разговара са Сансом што она сече без да трепне и без да га погледа. Овде се види и риђобради са својом легендарном фацом :) Санса је извукла живу главу, осветила се мучитељу и сада има нови мотив и разлог да дела. Игра неку своју игру престола.

Крајем прошле сезоне сам се питао какав ће однос да буде између ње и Џона. И биће компликован, рекао бих. Ово је све занимљивије јер се Санса први пут појављује у првој сезони као размажена клинка/принцеза. Најмање се уклапа у вредности Старкових и сања о богатству и моћи у крилу лепог принца. Ово је склоњено у страну када догађаји почну да се одвијају лоше по њу и када се она кроз 6 сезона бори да или спасе живу главу или да сачува минимум људског достојанства. Жао нам је Сансе. Несрећној хероини никако да сване, али никако ни да погине. Сада прави пун круг и поново видимо "кучку" из прве епизоде, само је сада старија и зрелија кучка и мисли да је дорасла игри. Ово све је још појачано тиме што је она дете/млада девојка па и Санса и Софи, глумица која је игра, заједно одрастају и сазревају. Бејлиш ово наравно види и ради на томе да злоупотреби.

Сцена је постављена да Санса постане безмало архинегативац. Не кажем да хоће, али сви су предуслови ту. Серсеи, која до сада носи ту титулу, има некога ко је за сада светиња и кога не дира. Џејмија. Санаса нема никога и ништа осим својих порива и интереса и то може да буде јако занимљиво. Лик само сопственим интересима вођен који може да се окрене против најближих. Можда има и сујете. Сада када је слободна, има, или мисли да има, неку моћ и утицај, можда добије нове приоритете.

А можда је све ово лупетање и ја се само ложим к'о млад мајмун на риђану ...

Прва ствар која ми се не допада, мада неки мајстор суспенса и режије/монтаже можда има одговор зашто је то тако.

 

На почетку епизоде Бран долази у Црни замак. Бран је Старк, поверовали су му. додатно је и брат северног краља. Где је он нестао и зашто нико није отрчао до Џона/Сансе да им каже да им је брат жив? За њега је било сигурно да је мртав. Ем су нашли леш, ем је Тео рекао да га је убио. Како то није вест која се без одлагања јави краљу док се он шетка по зидинама? Ако су оставили за неку следећу епизоду, зашто је морало да се деси на почетку ове? Нема овде ишчекивања, просто ми је бзвз.

Друга ствар која ми је упала у очи је да мајка змајева носи чизме које могу да се виде на градским улицама сваке јесени и зиме. Средње висока четвороугаона пета, класична женска чизма. Нити је чизма за јахање, нити је нека војничка чизма, нити је нешто што иоле личи на средњи век. Као да је Емилија обула своје чизме и костим. Сличан коментар имам и за црне гумене рукавице у другој сцени. Средњевековна поставка, мајка му стара. Направите леп костим. Префарбајте старе.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

@overkind


Priznao je Reek da nije ubio braću + su videli da nije jer je Remzi ubio Rikona. A Black Castle ima premalo ljudi da napuste zamak za tako nešto + nema mejstera za gavran sms.

Na konto Sanse, navijam da završi sa Dzonijem, da se učvrsti alijansa između Targerijena i Starks, ali što kažeš Littlefinger će usrati nešto samo je pitanje vremena

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

tako sto se radnja desava asinhrono vec x sezona kako bi u sto vecem broju epizoda redovno bio prikazivan sto veci broj likova da ljudi sa kratkom pameti ne zaborave koliko likova ima i sta im se desava
kad serija zavrsi, neko ce garand uraditi recut svih sezona da epizode ne shetaju svako malo po 10 likova, nego da prikazuju kompletne season arcove najbitnijih likova odvojeno
ne kazem da je to bolje, ali otklanja jedan vid zabune =o)

do tada, najbolje je polaziti od pretpostavke da se svaki srecni-ljudi-segment desava u sopstvenom time bubbleu dok se ne spoji sa nekom drugom grupacijom...tj publika sada zna da jon trazi dragonglass, da semvel zna gde je cela planina i je deni stigla na dragonstone (bez dornjanja i tirelovaca, interestingli), ali dok ne vidis da su ti ljudi razmenili gavrane ne znas tacno kada se koji dogadjaj odvija u relaciji sa ostalima

Link to comment
Share on other sites

@[BMF]Psycho

Ја сам некако истриповао да је Џон у Црном замку а не у Зимоврелу. Зато се и чудим.
Јбг, зајеб'о сам се.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kole said:

 (bez dornjanja i tirelovaca, interestingli)

Ja cenim da su Tajrel i Dorn ekipa otišli kućama, a da je u Dorn krenuo i Euron i da će zmije i mama biti prajsles gift

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, millancche said:

Ne znma šta im bi da lika koji je glumio Semvajza Gemdžija u Gospodaru prstenova stave kao Lanisterskog vojnika, al dobro...

Lolfora?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...