Jump to content

Manga


Feno

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Nisam odavno narucivao preko neta...kako mi stojimo ovde sa tim ako narucis sa us amazona, jel ti se useru u zivot za paket preko $100, mislim carina, pdv ili sta vec ?

Ako ne...mogao bih da dopunim neke stvari koje mi fale vec godinama :P

 

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

One piece box setovi od 100+$ iz nekog razloga mi nisu ocarinjeni i oporezovani iako je lepo nalepljeno na kutiji, od strane amazona, cena od 100 i kusur dolara. U poslednjih dva meseca mi je stiglo preko 200 knjiga, samo sam jednom platio pdv kada su mi carevi sa bookdepositorija strpali 250$ order u jednu ogromnu kutiju, sve ostalo je proslo bez ikakvih dodatnih troskova.

Naravno, nemoj ovo uzeti kao dokaz da na sledecoj posiljci preko 50evra (od pravnog lica) gremlin na carini nece odraditi svoj posao, ja sam ocekivao da cu platiti i prijatno se iznenadio nekoliko puta.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za info.

Oprobacu se pa da vidimo, mora da se dopuni Mushishi :)

Za koliko ti dana otprilike stigne sa usa amazon ?

edit: samo Rejz ovo nije u redu sa tvoje strane...sad cu zbog tebe i one slike da se bacim u trosak :P

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja video na redditu par necijih kolekcija i resio da je vreme za moju :D

Taman kad sam mislio da je gotovo, morao sam da uzmem Bakuman i Claymore box set + Lone Wolf and a Cub :))

Sa amazona stize za otprilike 2 nedelje, nekada malo brze ali to je jako retko, uglavnom 2+ nedelje.

Obavezno okaci slike :)

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da su i meni stigli Death Note box set i Nausicaa ova prelepa bez ikakvih dodatnih plaćanja. Baš sam se plašio za oba.
Inače sam uzimao samo sveščice, jednu po jednu, pa lagano... Tako mislim da je jednostavnije i meni i poštarima. ;)

Problem mi je zato Absolute Sandman, koji em što nije manga pa je offtopic donekle :P em sam ga do sada tri puta naručivao (samo vol 1) i uvek se vrati nazad Amazonu. Nejasno mi je kako i zašto.
Sad sam probao ponovo, pa ako konačno stigne, onda moram da dam još 400$ za tomove 2-5, a ako se opet vrati, uzeću trejdove i jbg.

Što se kolekcije tiče, meni omiljeni item je 1. tankobon Berserka (originalni japanski, dakle), koji sada stoji uz ceo DH-ov serijal. :) Ali mi je malo komplikovano da slikam, što ne znači da neću jednom. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Moja je isto zelja da za koju godinu krenem da skupljam izdanja na japanskom, pre 6 godina sam uzeo da ucim japanski na svoju ruku ali sam vremenom polako odustao od toga, iako sam naucio da citam i pisem kanji na nekom usporenom nivou :D a za sledecu godinu sam zacrtao da krenem na kurs japanskog pa u to ime, jel znas ti, ili bilo ko sa foruma da li zna, koja je najbolja skola/predavac?

Od americkih stripova samo sam Sagu krenuo da skupljam i cekam Battle Chasers Antology da se pojavi negde po normalnoj ceni. Moram malo da se iskuliram, nemam vise ni mesta na policama (stolar ce se obradovati), ali svakako planiram da krenem i sa sakupljanjem "stranih" stripova.

Btw. mozda da probas sa bn-a da porucis?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...