Jump to content

Manga


Feno

Recommended Posts

Posto nema sta da se gleda vise od anime-a barem trenutno, dajte neko stivo za citanje da valja. Pozeljno da je completed, a ako nije mora da bude bas, bas dobro. Mojom greskom sam uzeo da citam "All you need is kill" da vidim kakav je. Posle prvog ceptera sam nastavio ne proverivsi jel gotov. :/ Uzecu Gantza da overim, posto je anime usran. Naruto, Bleach, Berserk, Fairy Tail, Gintama otpadaju u startu.

 

Ne biram mnogo zanrova sto se tice, samo da nije romance, school life, ecchi...primecuje se pattern :)

  • Downvote (-1) 1
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Dobar je Urasawa (20th cent boys, monster itd)

Ako hoces edo period mozes uvek da citas ultimativni kombo Koike i Kojima(Lone wolf and the cub itd). Od Koike-a imas i Crying freeman.

 

Eto to za pocetak :)

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Samo da se javim, evo me 6 dana svaki slobodan minut provodim uz "20th Century Boys". Ja sam odusevljen. Stigao sam do polovine inace.

Zadnji put kada me nesto odusevilo na ovaj nacin bio je FMA:B anime a pre toga se ni ne secam iskreno.

 

Generalno jako dobra prica. Ne, izuzetno dobra (ko voli detektiv-lajk misteriju i skokove kroz vreme), drzi paznju maksimalno. Jaka preporuka sa moje strane ako neko zeli kvalitetan, dugacak strip.

Ako ikada budu pravili anime od ovoga nadam se da nece zasrati. Zapravo moras biti retard ili bezobrazan da ovo zaseres realno.

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Video sam. Cim sam odmakao malo poceo sam da gledam sta postoji vezano za ovo. Pored tri filma ima i "21st century boys" koji je malo losije ocene dobio cini mi se.

Ne verujem da cu gledati filmove. Iako ih je tri, tesko da moze da se prenese toliko detalja na ekran a da valja bez 50+ epizoda.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Procitao, ne znam... kako je vrhunski zapetljao pricu nadao sam se maaalo boljoj zadnjoj cetvrtini stripa. Nesto mi je tu previse razvodnjeno.

 Jedina konkretna stvar koja mi smeta je to sto Kenji muzikom "jebe keve". Sve je sve

savrsenom mestu sto se tice muzike i njegovog stava do momenta kada gitarom bukvalno resi neresivo, ajdebezibreukurac. Ali to je verovatno subjektivno :)

Osim toga strip odlican zaista, u nekoliko citanja pred spavanje sam rekao "ae jos ovaj chapter samo" i zaginem sa jos bar 3 sledeca. :)

Prica je izuzetna, likovi su carevi svi do jednog, ma bez ikakve mane. Jaka 8 od mene mozda i klimava 9.

 

 

Zahvaljujem se na preporuci i definitivno, ko je u slicnoj situaciji tj. treba mu doza animea a nema sta valjano - 20th century boys manga, bez trunke razmisljanja.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Procitao "Doubt"

doubt-1184226.jpg

 

Obrne se za jedno popodne, neki horor misterija recimo. Pomalo predvidiv, ali u neku ruku zanimljiv. Nije nesto najbolje sto sam video, ali ako imate slobodnih par sati, nemate sta da radite, procitajte. Svakako probajte. :)

 

Uzeo sad da citam "Pluto", javljam se sa prvim utiscima.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da posvetim vise od jedne recenice, smatram da zasluzije.

 

All you need is kill

all-you-need-is-kill-4803857.jpg

 

Dakle manga je ongoing, nazalost. Zasada ima 14 chaptera. Veoma interesantan pocetak, mislim da moze da se razvije u dobrom pravcu. Solidna osmica od mene za sada.

Ove godine izlazi i holivudska verzija ovoga sa Tom Kruzomi Emili Blunt: Edge of tomorrow koja ce verovatno smrdeti, al dobro, videcemo.

Postoji i igra za android bez IAP-a, interesantna grafka (nisam je probao).

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uzeo sad da citam "Pluto", javljam se sa prvim utiscima.

Ok, nije me bilo sa prvim utiscima.

Upravo sam zavrsio 65. poglavlje koje je i poslednje. Odma da joj dam 9/10. Sjajan SF, likovi su svi do jednog izvajani dobrano (neki su pratili klisee, ali ne umanjuje utisak koji ostave cutajuci). Definitivna preporuka.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost "All you need is kill" je POTPUNO razocarenje...

Taman kad su krenuli sa razradom BAM, nekome je palo na pamet da ga zavrsi na najgori moguci nacin...

Imali su tako dobaru podlogu, ne vidim poentu ovoga. Nisam mogao da poverujem, eto. 

 

 

Sa druge strane.

Jackals

screen2

screen3

Manga sa oko pedesetak knjiga (completed takodje) pretovarena "gore" momentima, sto se vidi i iz linkova gore, cistom akcijom i nagovestajem da postoji i zanimljiva pricica iza svega, mi je privukla paznju. Trenutno sam na 12. vol-u pa ko veli da podelim i ovde. Dajte sansu prvom vol-u, uzece vam svega koji minut, a mozda vam se dopadne. Meni jeste.

  • Upvote (+1) 1
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Uf.

Ako bih mogao da ocenim posebno stavke Jackals-a

Prica bi bila neka sestica, sedmica.

Crtez jaka desetka

"Gore", krv, otkidanje udova i kopanje ociju. Dakle taj aspekt je desetka bez dvoumljenja.

Iz nekog razloga me podseca na Ninja scrolls; prica iako postoji nema jak akcenat, likova ima dosta, kreativno su osmisljeni i svaki je zedan krvi za procenat vise od predhodnog. Definitivna preporuka.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Naruto se zavrsio danas.

Malo sam vise ocekivao od kraja....Poslednja manga sadrzi neke glavne likove iz Konohe i par likova koji su se "doselili", navodno ce biti par prica od februara i tad ce izaci poslednji film o Narutu i eventualno neka nova (spinoff)prica

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Mange koje se meni svidjaju i mange koje su dosta popularne. 

One Piece ( Po meni manga sa najboljom pricom, verovatno znas o cemu se radi ) - Nije zavrsena.

Death Note ( Verovatno si cuo, lik ima moc da ubije bilo kog pomocu sveske ) - Zavrsena.

The Breaker, The Breaker: New Waves ( Moderna tepacina ) - Nije zavrsena.

Veritas ( Moderna tepacina ) - Zavrsena za sada.

Historie ( Prica o generalu Aleksandra Velikog, politika i strategija ) - Nije zavrsena.

Vagabond ( Miyamoto Musashi, samurajske borbe i to ) - Nije zavrsena. 

Ares ( Macevanje, Rat, Strategije ) - Zavrsena.

Rurouni Kenshin ( Samuraji, borbe medju raznim stilovima ) - Zavrsena.

Hellsing ( Vampiri, Vukodlaci ) - Zavrsena. 

Gamaran ( Samuraji ) - Zavrsena.

Vinland Saga ( Vikinzi ) - Nije zavrsena. 

Psyren ( Mutacije, Tuce ) - Zavrsena. 

Toriko ( Verovatno si video do sada ) - Nije zavrsena.

Area D ( Mutantske borbe ) - Nije zavrsena. 

Terra Formars ( Buducnost, Mutacije, Tuce ) - Nije zavrsena. 

Fairy Tail ( Mage-ovi i to ) - Nije zavrsena. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kingdom

 

Kingdom (キングダム Kingudamu?) is a Japanese manga series written and illustrated by Yasuhisa Hara. The manga provides a fictionalized account of the Warring States period primarily through the experiences of the war orphan Xin and his comrades as he fights to become a Great General of the Heavens and, in doing so, unifying China for the first time in history. 

 

 

 

Well+you+could+argue+that+it+is+slice+of

Ovo sam uzeo da citam bukvalno iz dosade. Oh, kako mi je drago...

Strip je prilicno interesantno stivo, malo zbunjuju kineska imena na pocetku medjutim lako se uhoda posle par komada.

Nadjite dobar translate posto ovaj koji sam ja citao je imena pogresno prevodio, ili spelova, zaboravio sam, pa sam u nekom momentu morao da kapiram ko je ko.

 

Ongoing je, trenutno na 424 chapteru, cini mi se, tako da ima sasvim dovoljno materijala. :)

Postoji i anime adaptacija (ako ne gresim 2 sezone za sada), nisam je gledao doduse.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Uf... 125 chapter od 426.

Zaista obavezno stivo ko voli ratne statistike, taktiziranje, generale i apsurdno velike cifre od 20k ljudi koji se sudaraju na bojnom polju.

 

8/10 ako ne i iznad.

Necete se pokajati.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...