Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

 

Parents of diphtheria boy 'feel terrible guilt'

 
The parents of a child who this week became the first recorded case of diphtheria in Spain for three decades have said they feel terrible about taking the decision not to vaccinate.
 
The mother and father of the six-year-old who is fighting for his life at the Intensive Care Unit of Barcelona’s Vall de Hebron hospital are “destroyed and feel cheated” by the anti-vaccination movement that convinced them not to immunize their son.
 
Antoni Mateu, Catalonia’s regional secretary for public health said he had met the parents of the child and they had expressed their regret over their lapse of judgement.
 
"They are a lovely couple and both feel a terrible sense of guilt," he told a press conference on Friday.
 
He stressed that no action was planned against the parents, whose names have not been made public, either for failing to vaccinate their child or to hold them accountable for the cost of the treatment or expense of containing the infection.
 
However, he pledged to pursue offending anti-vaccination platforms who "spread lies and cause confusion" as they persuade people against the state-recommended immunization programme.
 
Authorities are currently working to prevent the spread of the childhood infection, identifying those who may be at risk after coming in contact with the child.
 
Diphtheria is an infectious disease caused by the bacterium corynebacterium diphtheriae that usually affects young children and the elderly. 
 
It is spread through the respiratory tract via coughing and sneezing and has a mortality rate of one in ten.
 
The childhood illness was eradicated in Spain almost 30 years ago thanks to routine vaccination programmes
 
The boy from the town of Olot, near Girona, first showed symptoms of the illness on May 25th. It was reported that he had just spent several days at a school camp, but no further cases have yet been detected.
 
The boy was said to be "responding well to treatment" but was still "in a serious condition" according to a spokesman at the hospital.
 
It is the first recorded case since 1986 when the childhood illness was completely eradicated in Spain thanks to a systematic vaccination programme.
 
The case has provoked furious debate in Spain over whether parents should be legally obliged to vaccinate their children.
 
It was widely reported that the parents of the 6-year-old suffering from diphtheria had opted not to vaccinate him, part of a small but growing minority of parents against immunization because of their concerns about side effects of vaccines.

 

http://www.thelocal.es/20150605/parents-of-diphtheria-boy-feel-terrible-guilt

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mali resurect teme ali po pitanju aktuelnih desavanja kod nasih suseda gde je taj antivaxxers pokret jos jaci Epidemija Malih Boginja U Rumunskom Banatu

Suština je ovo:

Quote

Najviše stradale dece pripada grupi dece mlađe od jedne godine, a to su ona deca koja još uvek nisu vakcinisana (vakcina se daje sa navršenih godinu dana). Često pitanje koje protivnici vakcinacije postavljaju “kako moje nevakcinisano dete ugrožava vašu” može dobiti odgovor upravo na ovom primeru: do epidemije je došlo zbog porasta broja dece koja su mogla biti vakcinisana, dok je najveći broj nastradalih među bebama koja nisu mogle biti vakcinisane.

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, ali to i dalje ne rešava problem smrtnosti beba mlađih od godinu dana prilikom izbijanja epidemije jer se one ne vakcinišu.

Neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da i vakcinisana osoba koja ne oboli može preneti virus dalje, na primer na bebu?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

@Dule_smor prelistah iz dosade i ovaj topik, pa me iskreno zanima sta te u tih poslednjih ~10ak godina bacilo u druge vode (ako sam dobro shvatio, bio si dobrano na "pro" vakcinacija strani) i najvise uticalo da budes nepoverljiv prema svojoj struci ili nauci generalno? ozbiljno pitam, ne trolujem!

(btw, prelistah i onaj topik o istoriji Srba, ali jos nisam odgledao klip prof Tibora kod onog govneta u Cirilici, ne mogu da kazem da me cela tema nije zaintrigirala da jos malo istrazujem celu stvar, iako povsno jer apsolutno nemam pojma ni o cemu)

 

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, evgeniy said:

@Dule_smor prelistah iz dosade i ovaj topik, pa me iskreno zanima sta te u tih poslednjih ~10ak godina bacilo u druge vode (ako sam dobro shvatio, bio si dobrano na "pro" vakcinacija strani) i najvise uticalo da budes nepoverljiv prema svojoj struci ili nauci generalno? ozbiljno pitam, ne trolujem!

(btw, prelistah i onaj topik o istoriji Srba, ali jos nisam odgledao klip prof Tibora kod onog govneta u Cirilici, ne mogu da kazem da me cela tema nije zaintrigirala da jos malo istrazujem celu stvar, iako povsno jer apsolutno nemam pojma ni o cemu)

 

 

Znaci ti si zakljucio da sam ja sad antivakser? Izvini ako gresim, ali tako zvuci ovo sto si napisao. Ako posle sve moje price i na ovom i korona topiku nisi shvatio da nemam nista protiv vakcina, vec protiv manipulacije informacijama, ljudima i koriscenja bolesti i epidemija u politicke/ekonomske/i ko zna sve koje svrhe onda dzabe da sad bilo sta objasnjavam.

Sto se Tibora Zivkovica tice, izvoli link za knjigu ako te zanima istorija. Pozeljno bi bilo doduse da znas vec ponesto o tematici, nije bas za laike pisana knjiga.

https://www.academia.edu/1231887/De_Conversione_Croatorum_et_Serborum?email_work_card=view-paper

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

nisam imao nikakvo misljenje o tvom stavu ili da si Elvis, daleko od toga. ali npr. u ovom topiku si isijavao skroz drugu energiju, pa me to navelo da te pitam da vidim u kom si gasu i da li je postojalo nesto konkretno sto si primetio da te navelo da razmisljas drugacije. npr, nisam primetio da je Junkie nesto drasticno promenio misljenje, kod tebe jesam, pa zato rekoh da priupitam.

nisam mislio nista lose, samo mi delovalo da si zbog necega ogorcen (a sad znam i zbog cega) i to mogu da razumem. narocito kad sam malo (vrlo povrsno, nemam pojma naravno) procitao ono za Porfirogenita i prevode i ostale zajebancije i razmislis na osnovu cega su gradjeni temelji nase istorije, cemu onda covek da se nada =c

Link to comment
Share on other sites

A za medicinu sam isto ogorcen, jer sam video kako zaista funkcionisu stvari i u Srbiji, a i u Nemackoj bogami. Ima tu mnogo toga, kompleksna je tema. Kad covek vidi da je profit i u obicnoj bolnici u Nemackoj bitniji od zdravlja ljudi i dobrobiti pacijenata onda normalno da je ogorcen i izgubi poverenje u neke stvari.

Edit, a sto se vakcina tice, nikad nisam zastupao antiakserske stavove, i ja i svi moji smo vakcinisani svim vakcinama, pa cak i ovom protiv korone. A kontroverze oko cele te price ne bih vise stvarno komentarisao, dovoljno je receno.




srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...