Jump to content

Recommended Posts

Random server, za 45 minuta sam ovo spravio, nema ulaza bez skakanja po zidovima i ogradama jer sam se zapravo zazidao ko budala pa onda iskočio pa pravio skelu da uđem opet  [:D]  [:D]

 

Možeš da gradiš dijagonalno alternirajući zid i pod u nedogled dakle domet ti je neograničen, uz mnogo pristupačniji foundation placement biće umetnost sagraditi bilo šta visoko gde ti se neka preduzimljiva budala neće jednostavno dograditi po 45 stepeni pravo u storage space  [:D]  Da možeš da postaviš stepenice na istom podu kao i zid a da se naslanjaju na njega ne bi morao ni ograde da gradiš za skakanje samo bi došetao :D

 

Elem, patchovali su the shit out of it, sad ako se isključi VPT u F2 meniju igra radi ok a ako se smanji bullshit tipa light shafts / motion blur / lens dirt etc skoro pa odlično čak i uz poveći view/shadow range.

 

Od vizuelnih bugova koji mi idu na živce tu su flickering senke koje je imao i original i koje ne odlaze nikako i neki čudan LOD * view distance * dithering transparency koji samo izgleda ružno u suštini

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

A kul, kapirao sam da si se ufurao negde da gradis karijeru. :)

Koliko sam ja razumeo, lock/key sistem je sranje. Ako ne gresim mozes da imas samo jedan kljuc, ako ga poneses sa sobom i krknu te imaju tvoj kljuc a ti si zakljucan unutra (nisam siguran da li mozes da pravis nov ako ti jedan otmu).

Mene generalno iritira footstep sound koji kao da neko upali randum zvuk tamo nekih koraka. U legasiju su bili bolji. Al kapiram da ce promeniti to. I taj motion blur bas smara, super je ako moze da se ubije.

Nisam mnogo gradio, osim 3x1 bez spratova. Vidim da vrata na spratovima ne mogu da se grade (known bug kako kaze taj neki tip sam kojim sam komunicirao).

 

U nedostatku rad town-ova igra nekako lici na trcanje kroz sume/pustinje/snezne bregove bez cilja. Sta znam, iako ni ono nije bilo smisleno, do jaja je da se iscimas do grada, barem imas nadu da je jos neko tamo, go i bez oruzja. :D Ali ok, rade na tome ako nista. Sporo, ali rade.

 

Spear drug. :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Aaaand opet sam popizdeo, to je taj duh Legacy verzije :,D

 

Dvaput me preklalo nešto nevidljivo čim sam se spawnovao, kapiram da je neko "radio" na teksturama medveda jer njih nisam video celo veče, no, bonus poeni za ... plivanje! Ili kako to deluje u ovoj verziji, spawnuje te u pički materini sa milion resource nodova bez ijedne životinje, probaš da preplivaš na bilo koju stranu, umreš od hladnoće  [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... još jedan guzicom pisan kurcem kompajliran update, PVT ne može da se isključi, FPS mi je 15 ako gledam cepljike na gredama, 5 van kuće  [dozey]

 

Ono što je pozitivno je da im je, sudeći po devblogu došlo iz dupeta u glavu da je ovaj sadašnji UI zapravo 37 reda veličina veće sisanje majmunskog dupeta čak i od legacyja i da će da razmisle da koriste nešto drugo  [ok]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lol, vredi early access makar da naučiš da ceniš 2 stvari, gotove igre i pismene developere. Elem bio patch u petak, sve je radilo do jaja, u međuvremenu je bio još jedan patch, manji da kao popravi neke bugove i lo and behold SpeedTree je pobenavio, LoD skaliranje nešto prska, žbunje igra kad mu priđeš (bukvalno  [:D] ) drveće deluje kao neki nadrealizam, nijednog resource noda na mapi za nekih 35 minuta... ali sam zato naišao na nečiju "tvrđavu" visoku nekih 2 sprata, lol, i pošto nema koncepta sprečavanja gradnje uz tuđi foundation još ja lepo čuk čuk 2 sprata stepenica i hop unutra, i vidim lika sa kofom na glavi kako kopljem ganja nekog gologuzana po utvrđenju  [roflmao]

 

Ja ne budem lenj nego na barikadama krenem da čukam sebi kolibu u koju ću da se zatvorim i trolujem lika ali oćeš, genijalni "don't turn solid with player inside" idiotluk koji je kao trebao da spreči glitching (ljudi su imali akcije da ti podignu foundation ili wall odmah do tebe, uđu među letve i kad ga sagrade igra te "gurne" van objekta, kroz tuđi zid najčešće... e sad cela stvar ne postaje objekat dok ne izađeš iz neke zamišljene zapremine, što je samo po sebi super kad praviš stepenice i zakoračiš na njih pre nego što se "stegnu"  [:D] ) Elem čukam ja tako kolibu, minimal, 1 zid, 1 vrata, stavljam drvena vrata i tom trenutku nešto okine pomenuti mehanizam i propadnem kroz pod gde me ludak sa kofom na glavi u žutim pantalama, koji je u međuvremenu nabuškao onog gologuzog kolegu dočeka ko svinjče  [:D]  Good times  [:)]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ja sam uzeo juce malo da igram, napravio tako neku tvrdjavicu za 2-3h, smarao se okolo i ubijao ljude xD

btw, oruzja nemaju reload, otisao na neki server koji ima starter kit i daje 70 metaka, spamovao starter kit, i poceo da trcim okolo sa pritisnutim mouse1 xD

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Novi update, preporučujem da probate

 

Prvi neki utisci...

 

nov build system 

 + Bolji nego stari, nema čekićanja (opciono),

 + ponovo ima stubova ali nisu obavezni samo služe za strukturni integritet (da, zgrade hoće da se sruše kad ih zidaš kilavo, trebaće nam Pekar kad tad:))

 + neko sranje koje sprečava privaljivanje i dozidavanje

 

 - "stairs" su sada platforme do pola visine, da bi se popeo na sprat treba ti 2 mesta + blok ispod stepeništa, što je napredak u odnosu na stari sistem jer nema drkanja sa orijentacijom i attach nodovima koji nikad nisu radili ali je u odnosu na legacy (stepenice 1 blok, self contained) korak u pogrešnom smeru

 

+ FPS je mnogo poboljšan, malo je agresivniji LOD balancing ali ok, nema više kočenja

+ Učitavanje imba brže

 

 

Da sve ne bude divno pobrinuo se...

 

- head-bob je za pegliranje, bukvalno, ako neko stvarno onako doživljava realnost i "imerzivnost" ili je pijan 24/7 ili pati od atrofije mišića vrata i sažaljevam slučaj, ono je ogavno

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Rust je opet onaj stari, malo skrnav ali to je to.

 

Lepo sam se izigrao večeras, napravio sam kućicu pored radtowna, dogurao da mogu da pravim municiju, našao sačmaru i patrone i umesto da sve ostavim u gajbu i odem go po airdrop ja samo u sekundi odlučim da krenem natovaren... airdrop u jebeno jezero na 50m od gajbe, i naravno dvaput sam se udavio, prvi put lutajuci drop drugi put svoje beživotno telo posle toga par minuta cooldown na respawn na sleeping bagu u gajbi... sačmare, planovi... savršen /ragequit  [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

YjXprFa.png 
Idemo bre! Fashion guru iz kontinjere... ima iritirajućih bugova, tipa ne možeš da pokupiš item koji ti je ispao iz inventara zbog manjka prostora ni kad oslobodiš slot, uključujući i crafted iteme  :fp:

 

Da... PvE server a ja naoružan do zuba... thompsonom mogu mečke da lovim  [dozey]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Raidovan sam! Debil ostavio drveni zid sa strane pa su drugari zaobišli prednja vrata i ostalo im je da skrcaju samo jedna do sobe sa furunom, cupboardom i štekom. Još me nisu ubili nego ostavili da kuntam pored, od sve džebane, oružja hrane i materijala ostavili mi samo istrošene sikire i prazne konzerve  [:D]

 

Ali! Zapamtite deco, to što vi ne umete da skočite kroz prozor ne znači da je bezbedno postavljati ih u prizemlju! Džabe vam kamena tvrđava kad zli Šeki može da vam uskoči kroz prozor, isprazni štekove i preuzme kuću  [8D]  

 

I tako sam opet pun ko brod. Imam i par komada C4  [}:)]

 

Učimo iz grešaka, primary štek i cupboard sam stavio na vrh gajbe... tipa 4 sprat a onda srušio stepenice, tier 1 koštaju tipa 3x50 mendžija da se sagrade, realno moraju da mi sravne celu kuću, stepenice sa prvog na drugi sprat sam rotirao naopako da moraju da ih unište da bi prošli a onda tek ne mogu nigde da se popnu. Ovaj cupboard bullshit baš sjebava mehaniku raidinga, nema građenja oko kuće, ne možeš ni kutiju da staviš...

 

A u ponedeljak, dolaze putevi, možda i mostovi, repair bench kao pred kraj legacyja, opet hard wipe i tako... 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Raidovan sam opet! Ovaj put su me i ubili ali sam se osvetiJo, zapravo sam naleteo na gajbu idiota koji su me raidovali i ubili su me tako gologuzog on sight... da su me pustili da prođem ne bi ni skapirao da su oni al u strahu su velike oči pa pucaš i na gologuzog selju sa kamenom. Jedva sam ih našao posle, i jednom sam se ubio postavljajući C4 ali smo ih na kraju lik koga su takođe ojadili i ja obrisali sa servera, ostavili smo im sleeping bags ograđene u kamenu kocku a ostatak gajbe srušili, uzeli sve stvari nazad poslali gologuzane da uzmu šta im treba... za server na kome je 8 ljudi peak nije loše  [:D]

 

edit: ne, i dalje nije za ozbiljno igranje, za godinu dve možda  [:D]

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam probao da igram na 1Rule.net "Don't be a dick" serveru par dana, jedino što me trenutno vadi da ne budem perma-gologuz je exploit sa rock base kućama, popneš se na stenčugu na koju inače ne može da se priđe bez gradnje, napraviš kuću staviš cupboard i srušiš platformu za penjanje (ne zaboravite da se authorize na cupboardu pre nego srušite platformu i siđete sa kamena  :fp: ). Otherwise, ne mogu da odem u gathering da ne zginem jer nije bilo wipe-a BPova odavno, većina ekipa ima firepower, animal AI je isključen tako da je C4 kikiriki a sada je tu i rocket launcher tako da gradnja u visinu, trikovi sa stepenicama i ostalo jednostavno ne pale ako neko baš hoće da vas obriše.

 

Juče sam uleteo na server kad je bilo 110+ ljudi, umirao sam 1/1 kad nekoga sretnem jer nisam hteo da KoS-ujem pa obično popijem strelu u leđa. Razvio sam suicide BP run naviku, ubijem se u bazi koja mi je "safe" (do prvog cheatera kapiram) respawn ispred small rad, ako ima bp ima ako nema nema, ako preživim rad poisoning trčim dalje tražim burad, ako skupim neke resurse skupim ako ne ne, vraćanje do kuće je uspešno u 1/5 pokušaja a i bez BPova za oružje koji će mi resursi :D

 

Zabavno je, ne preporučujem  :tf2:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Bemtisunce, server je pakao, pakAo. Neki likovi su napravili diveboard i popeli se na stenu gde mi je gajba, ali dalje od "nema stepenica u prizemlju" nisu stigli, dok ne ispizde i obrišu mi celu gajbu za šta moraju da sruše 4 stone foundationa miran sam, nemam ni vrata  [:D]  Iz kuće izlazim isključivo go ko pištolj, možda stone tools, nisam mogao da pravim hatchet (pick ne mogu i dalje) pa mi je bila frka da ovaj koji imam izgubim. Kad se vraćam onda je full on paranoja, pravim stepenice u podnožju stene, penjem se za 3.5 10 sekundi, jer u brzini padnem barem jednom, onda sa stene šiljkam kopljem stepenice i u ulećem u gajbu, osećam da IRL saginjem glavu dok to radim  [:D]

 

U tri pizde materine sam od rad-ova, uspeo sam da spustim sleeping bag u žbunje pored malog rad-a, ali do sinoć nisam zabo ništa korisno, tek posle restarta oko 1 sinoć sam uleteo i dobio code lock bp posle tipa 5 dana šiljkanja buradi, mada kako nemam vrata ne znam koji će mi :D

Od oružja imam jedan kilavi Thompson koji sam krvavo zaradio. Zabo sam ga u malom rad-u i uspeo da ozračen otrčim do šteka na steni koji još niko nije overio pre nego sam se izvrnuo a onda sam trčao pa oko sat vremena do gajbe i ubio 3-4 kolege gologuzana koji čim vide čoveka sa oružjem idu kamenom na njega u "Trololo nothing to lose" fazonu.
Da ne grešim dušu, prvi je samo probao da mi uzme oružje sa sve "That's a nice gun you have there Sir, mind if i take it from you?", posle sam filovao svakoga ko se zajebe da potrči zamnom :) 

 

Uglavnom, zato jer sam istripovao da sam kod hangara, što je na drugoj strani mape, pola sata kasnije, nakon što sam pretrčao kilometre plaže - SNEG. JEBENI SNEG. KAKO SNEG TRČAO SAM PO OBALI !"!#!$%!@#%$.
 

Kamen, baklja, Thompson, 40ak metaka jer sam 20ak sasuo već u ludake, ~50 HP  i pada jebeni mrak...

Too cold. -5c, -1hp, -1hp ... AAAAAAA

Udri drveće kamenom, malo drveće, po 5 po udarcu ... AAAAAAA

ok imam 100, kurac, imam 95 AAAAAAA

27 HP

Gde gde gde...

Zavukao sam se između stena upalio vatru, ko god je vidi i dođe da proveri naići će na smrznutog idiota sa mašinkom, ima samo jedan prilaz, sva sreća pa je hladno i newmani ne trče okolo.

 

Od jutra sam samo trčao, trčao i trčao, nisam morao da ubijem nikoga sve do pustinje, tu sam dvojicu morao da ubedim da nije dobra ideja da me i dalje jure posle par hitaca u telo.

 

Imao sam više sreće nego pameti jer je u tom trenutku bilo ~110-120/125 ljudi  online, i samo iskaču smrti u chatu, na serveru ima bar 3-4 dobro naoružane ekipe a i ostali nisu goloruki ko ja, a ja kanter nisam igrao bar 10 godina, šanse nemam protiv ove trzave dece što lupaju hedšot od kad imaju 5 godina.

Ušao u gajbu, srušio sve stepenice za sobom, sačekao da mi puls padne ispod 100, reko a u božju mater i izlogovao se, nisam još proverio da li sam dočekao jutro  [:D]

 

Plavo, gde je Šeki mislio da je, Crveno, Saga o Idiotu, i dalje ne znam odakle sam počeo da trčim, mislim da je od sredine što celu stvar čini još gorom. Žuto, Šekijeva gajba na steni
DlTw2eN.png



 

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav ljudi ! Vidim ovde izbacujete iskustva o prezivljavanju u Rust svetu, tako su mene moja naterala da stvorim misao o totalnoj dominaciji na nekom serveru, odnosno, smorilo me je vise da lutam i iznova gradim kuce koje ce neki slepci rejdovati(u glavnom klinci,jedno 10 njih)... Bilo bi odlicno kad bi se skupilo 5+ nas, da izgradimo naselje sa zidovima i sirimo teror ! (Dobro ovde sam malo preterao sa tim terorom, ali ono, msm cisto da budemo sila koja ce vuci konce na serveru) Do sad sam igrao otprilike sa 2 igraca max, ali nesto traljavo je bilo, Rust zahteva posvecenost hahah :D Tako da bi stvarno bilo super da se organizujemo i igramo zajedno ! :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...