Jump to content

Recommended Posts

Rust is an indie 2013 survival video game created by Facepunch Studios, the creators of Garry's Mod. The game's inspiration comes from games such as DayZ, Minecrap, and S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl.

 

Rust - Client + Server [Pre-Cracked][No Steam] 
http://thepiratebay.se/torrent/9384765/Rust_-_Client___Server_%5BPre-Cracked%5D%5BNo_Steam%5D

Client only
http://thepiratebay.se/torrent/9383639/Rust_%5Bcracked%5D_%5BNo-Steam%5D_%5BENG%5D_%282013%29_%28v19.12.2013%29

Client:
-Open file "LumaEmu" and change "CHANGEME" by your nickname, save it.
-Launch "Rust Client.exe"
-After game loading, push F1 and write on commandline : net.connect ip_adress:port (change ip_adress and port to the ip adress and port of hoster/server, default port is 28015)
-Push Enter and play.
During the client launch you can use this commands : http://playrustwiki.com/wiki/Controls_and_Commands#Commands (commands server can be use if you are login on administrator : rcon.login "password")

Server:
-Launch "Rust Server.exe" (and not rust_server.exe)
You can be change a part of configuration on cfg/server.cfg
During the server launch you can config it with this commands: https://developer.valvesoftware.com/wiki/Rust		

-75 Player Slot
-PVP
-Active Admin's

74.117.238.66:28015

 

37.187.77.168:28015

184.89.39.109:18015

 

 

Ako neko ima u planu da proba neka kači servere ako naleti na koji.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro samo da se proba,banovali su sinoc 10ak likova na ovaj prvi server sa 75 slotova,tu imam kucu a imam i stan,iz Bolivije palim za Avganistan.... [:D] .

 

Baci admin air supply cesce posto je ogromna mapa,ugrabio sam 2(ni sam nzm kako,padose bas blizu mene),skupio c4,par puski,dobar stek in the hills i spremam osvetu na ova tri lika.Roknuse me dok sam "bambi" bio,jos sam im prisao kao retard,rekoh da mi "pomognu".

 

To samo da odradim i prekidam,full verziju uzimam jer je stvarno dobra igra.DayZ mi se mehanicki ne svidja i koliko god da ga ispeglaju opet je pravljena u arma 2 enginu i opet svaka mehanika ce izgledati "awkward".

Link to comment
Share on other sites

Zabo sam juce na 99.9 i ne zeli da nastavi. Vidim da u komentarima mole za seedera...

 

edit: sad sam stavio client only, kapiram da mi samo to treba da upadnem u taj 75 slot server?

 

EDIT:

 

Prverite gde je instaliran steam koja particija i tako neka glasi path u LumaEmu.ini
Skinite Visual c++ redistributable paket.
Promenite sa english na English (u LumaEmu.ini) 
---------------------------------------
Kad udjete u igru stisnite F1 da pozovete konzolu
U njoj kucate (pejstujete) server na kom ste hteli da se igrate
---------------------------------------
Jos malo komandi u konzoli kad upadnete na mapu:
/pos (vasi koordinati)
/players (kolicina igraca online)
/grass.on false (skida previsoku travu zarad lakseg pregleda)
/pm (prajvat mesidz)
komande variraju od servera do servera
---------------------------------------
server na kom smo sada: net.connect hamt.no-ip.org:18015
da se prikljucite odradite sledece:
Odradite aplikaciju dobro, pratite uputstva detaljno, lako je al se i lako zajebete.
Morate da sacekate na white list, ima dosta ljudi koji pokusavaju da udju, ali obavezno ovde ostavite nick, ako vas neki rur drugar vidi da pokusavate, a ima admina online mozda uspe preko veze da vas ufura.
---------------------------------------
Malo je teze da se snadjete u startu, ono sto vam odma treba je 5 wooda i 5 rocka da napravite hatchet. Kad uradite to nadjite kokosh ili njusvi, dobicete matse za pocetak (meso, cloth, animal fat...) cloth je za armor recimo, pocetni, meso ne jedite zivo poisonovace te se (napravite camp fire, drzite E iznad camp firea metnite wood unutra i meso na cook, sacekajte 30 sec ionda moze klopa)
 
Kad imate hatchet i meso, naapravite odma bow i strele (samo svinje i kokos mozete hatchetom, sve ostalo-medved, vuk, zombi, PVP igrac sjebace vas)
Ne verujte nikome sem nama realno (iskusio na tezi nacim :/)
 
Kad ste opremili cloth armor, bow, arrows, hatchet i meso (sve je to brzo) napravite wood shleter (pozeljno je da ste vec nasli nas na koordinatama tad) i wooden door. Unutra stavljate sleeping bag (to je 15 clotha). Vrata koja vi postavite mozete samo vi da otvorite, sleeping bag je respawn poin kad umrete (respawn at camp) 
To je ukratko, detaljnije ingame, ili ako neko doda naravno.
---------------------------------------
Also good to know:
Bow kao najosnovniji ranged ima drugi najjaci domet (prvi je M4)
Hand cannon je neki sawed off gun/sta vec ima dmg kao sacmara.
 
Dakle bow za sajlent killove iz daleka.
cannon za PVPere koji imaju kamen u ruci i hitaju ka vama :D
---------------------------------------
Imate mapu na koju mozete da okacite markere i predpostavljam sacuvate za ovde (gde ste, gde je baza, spawn itd itd)
Imate kalkulator matsa, to cu ja sa Pekarom da drobim, ali isto tako interesantna stvar koga zanima.
I serverov javni TS.
Takodje i u juniti plejeru base designer gde mozete da napravite bazu sa informacijama kolko vam cega treba (ima bug ovde i tamo, al je sasvim ok uradjen)
---------------------------------------
TS:
ADRESA : 217.26.212.20
PORT : 9987
PRISTUPNA SIFRA JE : bitange
 
Napravite svoj kanal kad udjete, stavite pass da ne upadaju majmuni i podelite sa drugarima :) (ovo i dalje cekamo)
---------------------------------------
 http://semetric.webz...destriansRust/#!TOOLS password je 1mgoingham!  
Radar ingame koji je temp resenje da se primeti haker 
 
 
 
 
EDIT:
Ne igramo se na Pedestrianovom serveru, ne igramo se ni na ovom Marvinovom vise. Pekar i mrHe su otisli na oficijlane.
Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

koja verzija? Client mi je ovaj skinuo bez problema,  300Mb ,tako da mozes njega lagano :)

 

edit:da.i savet za pocetak,skupljaj resurse,hrana br.1(prvi put kad budes lovio prase sa kamenom xD) wood,metal i stone br.2,stone hachet i bow prvo pa onda pokusaj m9 da napravis(sve pise koji crafting materijal je potreban i lako se nalazi), onda nadji  stek in the hills a ne kao neki na sred livade,napravi sleeping bag jer se tu spawnujes kad pogines i ovaj video pogleaj gore,sve osnove su ti tu,ostalo sam otkrivas.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Onaj prvi (client+server ne radi, 99.9%)

Ovaj drugi sam skinuo i u LumaEmu ne postoji changeme, ima samo Playername. 

 

Drugo kad pokrenem Rust Client.exe prijavi error: The program can't start because MSVCR120.dll is missing. Try reinstalling...

Kad pokrenem Rust.exe izbaci siv ekran sa nekim...smajlijem (nazovimo ga tako) i ne mrda odatle.

EDIT:Probao da promenim steam path (umesto na C instaliran mi je na D)

Probao sa visual c++ redist paketom.

Ne pomaze.

 

EDIT2:

Lol promenio sam english u English (u LumaEmu) i radi. :)

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Stex ovako:

Jel ako DCujem/izadjem iz igre gubim sve?

Jel moram da imam vrecu za spavanje ili kucu da se to ne desi?

Sta se smatra kucom? (jel onaj wood shelter moze da posluzi ili bas mora kolibica)

 

Nije losa igra inace, obzirom da je alfa. Pekar ortak hteo da pomogne Fenu ceo dan, nisam uspe oda se probijem do njega zbog zombija/vukova/prokltih nindzi sa puskama...

Dajte upadajte da pilidzujemo redom! :D

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Nzm :/, izguglaj,ipak je alpha ali mi se to nije desavalo.Jedini fix koji sam trebao da odradim je onaj grass flicker bag,samo u konzolu grass.on false.

 

Fenodrim kada udaris dissconnect lik ti ostaje na mapi tako da jednostavno mogu da te roknu kad si offline ,zato praviš shelter sa vratima,i stekas loot  tu u onaj box ili sack a vreca za spavanje ti je spawn point kada pogines. U pocetku ne moras da pravis nista vece jer ti nije potrebno,kasnije kada sakupis veci,dragoceniji,loot  e onda se pravi vece sklonista sa metalnim vratima.Nekim ljudima nije jasan koncept pa odmah krecu da prave ogromne kuce sto je jednostavno bacanje resursa.Hatchet i bow prvo napravi,a za ostatak kao koji loot naleti.

 

Ja da pomlatim one likove i prekidam sa igrom,dobra je .Treba još stvari da se doda,ispegla,popravi itd.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Bah, imao sam preko 100 pecene svinjetine, ni sam ne znam kolko drva i minig resorsa, armor, luk i strele, zaista dosta svega. Odem u tri lepe u planine, negde gde ne bih mogao da dodjem opet sve i da zelim, nikad steknutije mesto, sklepam shelter/vrecu. I relogujem se samo 5 minuta posle (od posla do kuce) i responujem se random. Po tome navodno sam ubijen. Ali brate ono je stvarno bio stek vrhunski, proveo sam fazon 20 minuta trazeci imba mountain corner. Ne znam da li je to ono sto se Pekaru desava, ako jeste ne vredi igrati ovo. Ako nas sa druge strane, neko krlja to je druga prica. Problem je sto ne moze da se provali sta je od ta dva.

 

 

EDIT:

Izgleda da igra u stanju u kom je ne prepoznaje istog chara na 2 PCa. Evo sad kuci igram lika od juce (prepoznajem po naucenim receptima).

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Igra je teska alpha ali mi je koncept domljiv jer je sadomazohisticke prirode. Impulsivna igra, mislim pustio sam 10 likova da se setaju oko mene i nisam ih dirao dosao je 11i i rokno me iz cista mira. Doslo mi da pobijem svakog na koga naletim posle toga ali nisam, iskulirao sam :D koja sam ja cava.

 

Ovo kad se ispegla i sredi, da mi nadjemo jedan rur server i da se igramo ko mala deca :D nebi mi bilo zao para u tom slucaju. Mislim iako Fena nisam ni video u igri samo to sto smo dzakali pa mi bilo zanimljivo :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Danasnji grind:

3 pistolja od toga 2 sa slotovima za augmente (kako se vec zovu)

2 M4

2 one druge puske zaboravih ime

municije bahato mnogo

Stigao sam jedan supply da pokupim u kome je izmedju ostalog bio i stos plankova.

Napravio kucu falilo mi 52 metala za metal door.

Bio pored rad city-a i kaze lik ulazim u grad-friendly. Ja isto. Vidim ga tamo on mene na nisanu ja njega. Krene on da se dere "friendly, friendly" ja okrenem ledja- BAM BAM BAM rokne me ko zeca. :/ 

 

Na sta god da lici igra idem da se izgradim, na ga nadjem i da mu izbuzim guzicu za sve pare...Posle toga cu videti dal pratim stexmanov primer ili cu ostati.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Pekare, imam 2 lika (od kuce i sa posla iako su oba Feno, dal zbog narodne verzije/IPa/ne znam cega-igra ih vidi kao 2 odvojena lika.)

Ovaj na poslu ima podosta materijala kod sebe, ideja je da kad budes online ili kad budes znao da si online uvece, prenesemo ovaj lut od chara sa posla do chara kojim igram od kuce. E sad, pre toga treba napraviti ekstremno zastekanu gajbu negde. Ono sto mi je palo na pamet za tebe je da ti igra pravi novog chara zbog dinamickog IPa, i za sad nemam pojma sta bi mogao da uradis ako je to. :P Ono st treba proveriti (to cu ja) je dal mozes da otvoris vrata gajbe pre IP reseta. Napravicu gajbu sa ovim negde blizu gajbe sa onim od kuce. :)

 

 

Prokleta zaraza...

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

I tako sam danas na poslu poceo ponovo da trazim Pekara po mapi. Go, bez oruzja bez hrane, bez icega. Prioritet mi je bio da stignem do lokacije, napravim shelter i posle krenem da se gradim zajedno sa njim u nekoj zabiti (ova gde je on je apsolutno do jaja). Pocinjem da trcim, bam zombi. Ok ocekivalo se, nemam nista. Drugi pokusaj random respawn, nekako dodjem do njega otprilike do njega, pada mrak, meni istice hunger, ja bez hrane, gori zadnja baklja, kapiram mrtav sam. To i bi, zagino pre jutra. :D

 

Treci pokusaj, pogledam location-TU SAM jebote, maltene na pravom mestu. Ok, idem po malo drveta i kamena da napravim hatchet, zakoljem vepra i isprzim meso da mogu da prezivim do njega. Uspesno zaklavsi svinju neko mi saspe ceo sarzer municije u ledja :C

 

Nakon par pokusaja (i sigurno 3-4 sata drkanja) dogovorim se sa Peksom da kremen ka plazi koja je blizu te lokacije. U tom momentu iz tog pravca polako krece da izlazi sunce. Nakom pretrcanih 200inak metara vidim pekara kako stoji na vrhu stene sa pistoljem u ruci a iza njega izlazak sunca da doprinese caroliji. :D Mislim da necu biti toliko srecan ni kada ga budem upoznao IRL. :D

 

 

Sve u svemu, nasli smo se, sad cemo da se igramo ko deca do prvog vajpa. :)

  • Upvote (+1) 2
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

I jesmo se igrali, meni bas bilo lepo. Ceo dan me ubijali hackeri, silovali u svakom smilu te reci, onda dosli admini, hackeri pobegli a ja nasao Fena, jebem ti zivot ala sam se obradovao. Odma se bacili na gradju, imamo trospratnicu trenutno, ja gledam da to ogradim sutradan i osiguram protiv normalnih igraca, sa hackerima sta da se radi.

 

Igra mi je bolja od DayZ-a bas zbog tog gradjevinskog dela. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je igra apsolutno zabavna. Trenutno je festival dushbags fegeta koji se izivljavaju sto kroz hackovanje sto kroz cistu malicioznost ali kad se sve to ispegla sto kroz anti-hack sto kroz stvari u igri koje bi sprecile pasivno takvno ponasanje igra definitivno ima buducnost.

 

Terrarija, Spacebound i legendarni Minecraft u PvE/sandbox niche trzistu i njihovi klonovi. DayZ u PvP aspektu. Dodas neverovatan nivo podrske i dobijes nesto valjano. Daleko smo mi od toga.

 

Na nasem frontu, Feno i ja napravismo 5 spratova i ja se zajebao jer nisam citao wiki. Videcemo sta dalje. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ama nisi se sjebao, imas gore kod mene u kutiji napravljenje pillare, zidove i stepenishte (i jos plankova).

Razvali zidove, sazidaj dodatnu prostoriju kroz koju ide stepeniste do vrha i to je to. Samo racunaj da treba dvoje vrata i tu da stavimo. :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...