Jump to content

Freelance. Kako do para?


jasamnepismen

Recommended Posts

14 hours ago, Highl1 said:

sad ti highjackujem post, ali jel moguće uopšte kod nas (i na kojim bankomatima) podizati pare sa Payoneera? Meni je kartica regularno registrovana ovde na nemačku adresu, i uglavnom sam je koristio online do sada, ali ću je možda sad koristiti u Srbiji da podižem pare sa bankomata. 
I jel ima problema ako je Payoneer USD kartica, jel rade bankomati konverziju u dinare automatski, ili biraš valutu, ako je to moguće?

Radi na svim bankomatima...bankomat nudi konverziju, ali su mi rekli drugari bankari da uvek odaberem opciju BEZ KONVERZIJE jer je bolje...

 

Inace zvao od jutros Telenor support gde su mi lezerno rekli da se ne nerviram, da cu sigurno da dobijem svoj novac, da im je bankomat u Vrscu problematican i da se ovo desava cesce nego sto bi trebalo. Uglavnom na kraju su mi rekli da ipak nazovem Payoneer support pa ako mi oni ne pomognu da se ponovo javim. :LOL:

Payoneer support je neki random Bugarin sa uzasnim akcentom, ali je bio do jaja ljubazan i efikasan...prosli smo brzo kroz proceduru identifikacije iako sam bio u kolima na putu za Kg (ocekivao sam da cu morati da saljem kopiju licne and shit)...potvrdio je da se vidi da je doslo do greske na bankomatu i novac ce biti vracen u roku od 10 dana.

 

Payoneer support>>>>>Telenor support

fml

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, shoosh said:

Radi na svim bankomatima...bankomat nudi konverziju, ali su mi rekli drugari bankari da uvek odaberem opciju BEZ KONVERZIJE jer je bolje...

 

Inace zvao od jutros Telenor support gde su mi lezerno rekli da se ne nerviram, da cu sigurno da dobijem svoj novac, da im je bankomat u Vrscu problematican i da se ovo desava cesce nego sto bi trebalo. Uglavnom na kraju su mi rekli da ipak nazovem Payoneer support pa ako mi oni ne pomognu da se ponovo javim.

Payoneer support je neki random Bugarin sa uzasnim akcentom, ali je bio do jaja ljubazan i efikasan...prosli smo brzo kroz proceduru identifikacije iako sam bio u kolima na putu za Kg (ocekivao sam da cu morati da saljem kopiju licne and shit)...potvrdio je da se vidi da je doslo do greske na bankomatu i novac ce biti vracen u roku od 10 dana.

 

Payoneer support>>>>>Telenor support

za nas sa jeftinijim ulaznicama koji su preskočili Telenor banku i sav taj hajp jer nisu u zemlji, šta radi jedna šta radi druga opcija? Konkretno, imam USD Payoneer, pa ne verujem da će mi bankomat dati dolare?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

I'm fine with that

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Highl1 said:

za nas sa jeftinijim ulaznicama koji su preskočili Telenor banku i sav taj hajp jer nisu u zemlji, šta radi jedna šta radi druga opcija? Konkretno, imam USD Payoneer, pa ne verujem da će mi bankomat dati dolare?

U svakom slucaju dobijas dinare samo opcija SA KONVERZIJOM ti skine vise dolara :)))

fml

Link to comment
Share on other sites

uvek bankomat izbacuje domacu valutu. jedina razlika je sto na nekim imas da izaberes cija banka ce da vrsi konverziju valute.. i skoro uvek je domaca bolji izbor.

a meni je obicno jako konfuzno napisan da bas to ne overis nego losiju opciju.

recimo nekih 5-10% da je razlika.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, shoosh said:

U svakom slucaju dobijas dinare samo opcija SA KONVERZIJOM ti skine vise dolara :)))

znači dobiješ opcije sa konverzijom i bez, i zajebe te sa konverzijom? gej priča

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Bez konverzije skida direktno dolare sa Payonera i placa se jednom konverzija ( od strane banke za razmenu dolara u dinare). 

U slucaju da izaberete konverziju, Payoner menja vase dolare u dinare na nalogu pa ih prosledi banci koja opet mora neku svoju proviziju uzeti tako da ispadne skuplje.

Edited by Zr.ninja
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, shoosh said:

tvrda gej prica

Vića stil

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

I posle sve te price kako poreska ima uvid u transfere sa PP na devizne racune, jel iko ikad cuo da je neko dobio pisamce kako je pocinio krivicno delo poreske utaje? :D

Trebao bih da krenem da radim za neke strance, pa se lomim izmedju preduzetnik/pausalac ili kes na PP. Mana za prvo je sto redovno placas 20-30k dinara na mesecnoj bazi, dok za drugo teoretski mogu da ti traze 50% prihoda, i to retroaktivno za sve sto si "ukrao". Za sad naginjem ka tome da postanem preduzetnik, ali me interesuju dal iko ima horor pricu kako ga je navatala poreska, posto ja nigde nista nisam uspeo da nadjem...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zuzilinjo said:

I posle sve te price kako poreska ima uvid u transfere sa PP na devizne racune, jel iko ikad cuo da je neko dobio pisamce kako je pocinio krivicno delo poreske utaje? :D

ali me interesuju dal iko ima horor pricu kako ga je navatala poreska, posto ja nigde nista nisam uspeo da nadjem...

ff5662b8e635699a64ec811b12530f0c--batman

fml

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zuzilinjo said:

I posle sve te price kako poreska ima uvid u transfere sa PP na devizne racune, jel iko ikad cuo da je neko dobio pisamce kako je pocinio krivicno delo poreske utaje? :D

Trebao bih da krenem da radim za neke strance, pa se lomim izmedju preduzetnik/pausalac ili kes na PP. Mana za prvo je sto redovno placas 20-30k dinara na mesecnoj bazi, dok za drugo teoretski mogu da ti traze 50% prihoda, i to retroaktivno za sve sto si "ukrao". Za sad naginjem ka tome da postanem preduzetnik, ali me interesuju dal iko ima horor pricu kako ga je navatala poreska, posto ja nigde nista nisam uspeo da nadjem...

Preduzetnik koji se pausalno oporezuje ima te troskove sto pricas.

Preduzetnik koji sam vodi knjige a nije u pdvu(limit 8 miliona cini mi se) ima troskove: 9k din mesecno za troskove za minimalac + 10% porez na dobit za sve sto svuces.

Ako hoces ovu legalnu pricu, zavisi koliko para ces zaradjivati. Negde na 100k din mesecno ti se prelama knjige vs pausal.

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Ma odradio sam kalkulaciju za vodjenje knjiga i ne odgovara mi novcano, jos plus imas obavezu da pravdas troskove, tako da to sigurno ne. Skoro pa da sam precrtao i kes na crno, nemam pojma koji je realan rizik, ali kapiram da sto se duze igras sa tim to je veci, jos kad ubacimo potencijalnu kaznu u jednacinu, nikako se ne isplati. 

Ostaje ili opcija da sam postanem pausalac, ili da nadjem nekog ko vec jeste, a dosta je ispod granice od 6.000.000 pa da uplacuju njemu na racun i da delimo porez. Tu je sranje sto ne postojim u sistemu, nema zdravstvenog, nema kredita. Tako da kako god okrenem, ispada da treba da idem ovih dana u APR da se prijavim :)

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

vezano za Payoneer, jel može ikako da se ubrza procesiranje uplate? Imam sav merchant info, nakon prve uplate sam već okačio slike lične karte i ostale gluposti, i opet čekam na novac, a vrlo verovatno opet će biti dva dana
Skrill je neuporedivo bolji sa tim, novac leže momentalno i može odmah da se koristi sa kartice

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li postoji neki "VIP" program gde novac leze instant, ali standardna procedura u najboljem slucaju traje tri ili cetiri dana. dan-dva dok je "payment in review", jos dva dana da bude na racunu od trenutka kada odobre uplatu. imaj na umu da vikendom ne rade review transakcija, pa moras cekati ponedeljak. Skrill je i meni takodje bio mnogo bolji, podrska/aplikacija/sajt daleko ozbiljniji, pouzdaniji i pruzao je taj neki osecaj sigurnosti da je sve okej sa tvojim parama. sa druge strane, potpuno mi je nejasno kako Payoneer opstaje (verovatno zato sto gomila ljudi nema alternativu), sve je traljavo i indijski odradjeno. ne kapiram kako ih toliko boli kita =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2017 at 10:09 AM, Zwerko said:

Samo imaj u vidu da je retko koja banka voljna da da kredit paušalcima, a čak i ako hoće to je brda dokumentacije, obezbeđenja i sl. Ako ti je to bitan argument za registraciju.  

Ovo nema veze s' vezom.

SGB daje pausalcima kredit kao da su prijavljenji normalno... Treba ti samo ugovor sa poslodavcem i racunaju ti primanja PLATA_NA_UGOVORU + (OSNOVICA - 10%)... Mozes kredit za stan bez problema da uzmes... Ima sigurno jos banaka koje ovo rade... 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Бампујем тему да питам да ли неко зна начин за пребацивање средстава са ПејПала на Пејонир или Скрил? Капирам да треба избегавати линковање банковне картице, због пореза и слично.

Или ако се скорије причало о томе на некој другој темим, плс поделите линк.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Сине Божији, због чега се не обратиш неком црквенијем старешини ко је одговоран за златнике? Ипак си ти наш, пореза смо ослобођени како бисмо имали више простора да се бавимо важнијим, духовним питањима.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav, 

Jel moze neko u recenici-dve da mi kaze zasto payoneer umesto neke banke kod nas? Ukratko, dobijao bih uplatu na jednom od freelance sajtova sa kog treba da povucem pare na svoj privatni racun. Na tom sajtu bih bio placan nedeljno pa tako i mogu da povlacim novac (ili mogu mesecno ako ima beneficija u tome) 

Sta me zanima je:

Dal drzava moze da mi oporezuje privatni racun, i po kom osnovu mater im? 

Sta da proverim kad biram banku (provizija po transakciju, provizija po kolicini novca, broju transakcija, dal je fiksno ili procentualno...) 

Dal Payoneer uzima proviziju po transakciji (pored onog godisnjeg iznosa)? 

Hvala! 

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...