Jump to content

Koliko zarađuju (naši) IT-jevci preko i da li je De1 rodoljub?


Recommended Posts

ех, салонски... импонујеш себи. ови су ти дали да се осећаш салонски, можда си им зато и пребегао. но, шта је - ту је, свако тражи оно што не може да има.

 

само, то ти је једносмерна улица, Деи.

 

свемир је у равнотежи - добили смо Рамија, а изгубили Деија. не знам ко је боље прошао, али се наслућује.


win win, што би се рекло.


кад је "Европа" то могла да ти уради - ниси ти био неки националиста to begin with.


као што ни сад ниси еврофанатик од калибра или квалитета. има људи, тако се нађу нигде, ни ту ни тамо, само, ми ћемо тебе да задржимо "тамо", немо' се секираш.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja odavde radim za Srbiju vise nego sto ti mislis, uposlio sam 20 ljudi do sada i lobiram da privucem sto vise poslova u Srbiju, na akademskoj strani povezujem se sa nasim institutom za uporedno pravo kako bi objavljivali radove zajedno etc... 

рачунам, дапаче, са резидуом кривице. за 30 сребрњака се купи обично конопац.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

E, ali od ovih velikih careva koji upošljavaju Srbe da bi se na svakom koraku busali u grudi kako su rodoljubi i veliki carevi, a zapravo to rade jer im daju kikiriki i semenke, mi se povraća.

 

Ne radiš to da bi veličao Srbiju i zato što je voliš, nego što možeš jeftinije da prođeš.

 

I da, znam da nisam u pravu.

 

Dobijaju isto koliko lik koji radi iz Engleske, ne znam o kakvom kikiriki-semenke mehanizmu ti pricas svi imaju plate vise od 6 prosecnih. IT je tu vrlo fleksibilan jer je trziste rada globalno tako da ne mozes da dajes kikiriki semenke jer lako mogu da nadju drugu firmu gde mogu da rade za vise. Failujes...

Link to comment
Share on other sites

bremenski institut za vremensku analizu

ne ne ne, Guzo, bez šale, nemački instituti su odavno i nadaleko poznati po tome da su izvorište "pomoći Srbiji", samo da utvrdimo u kojoj to humanitarnoj instituciji Dei otpoče svoju dobročiniteljsku karijeru.

Dobijaju isto koliko lik koji radi iz Engleske, ne znam o kakvom kikiriki-semenke mehanizmu ti pricas svi imaju plate vise od 6 prosecnih. IT je tu vrlo fleksibilan jer je trziste rada globalno tako da ne mozes da dajes kikiriki semenke jer lako mogu da nadju drugu firmu gde mogu da rade za vise. Failujes...

to je 6 prosečnih srpskih plata?

 

jesi li te finte na kursu nekom pokupio, kao i ostale revolucionarne ideje kojim si se ushitio?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 znam dosta ljudi koji se bave IT-jem, par njih su jako dobri u poslu, i zabadaju oko 1.5-2 soma evra

 ta plata je za zapadnu evropu smešna, toliko ima fazon mesar

 

 tako da nemoj lupati da ovde ljudi imaju iste plate, i da je to tržište fleksibilno

 

Tu je najveci problem kontakata, koje nije bas tako lako ostvariti. U smislu najcesce se desava da neka Nemacka (ili koja vec Zapadna firma) uzme posao, pa onda ona da nekoj istocno-srednje evropskoj, pa onda oni to proslede nekim nasima, u medjuvremenu svi ovi uzmu kajmak dok samo oni na kraju lanca rade nesto. A posrednika cesto bude i vise nego sto sam ja opisao. I najcesce se ti poslovi rade pod ugovorima gde ti zapravo ni ne smes javno da reklamiras da si radio taj posao, odnosno to sme samo onaj glavni ugovarac posla. Otud i velika razlika u platama. 

 

A poslove tamo naravno niko nece dati po automatizmu nekome iz Srbije ili slicne zemlje, nego ce traziti svoju firmu koja posle cesto prosledi nekome. 

Edited by Zwerko
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 znam dosta ljudi koji se bave IT-jem, par njih su jako dobri u poslu, i zabadaju oko 1.5-2 soma evra

 ta plata je za zapadnu evropu smešna, toliko ima fazon mesar

 

 tako da nemoj lupati da ovde ljudi imaju iste plate, i da je to tržište fleksibilno

 

To sto pricas jednostavno nije tacno, ljudi koji rade kao istrazivaci na institutu imaju 800-1000 evra platu, ne znam odakle vama te cifre koliko mesari imaju a ne zivite ovde da znate...

Plate u Nemackoj trenutno nisu ne znam kako visoke, ljudi u proseku zaradjuju do 2000 evra a troskovi zivota su vam minimum 600-800 evra. Drugar koji radi na institutu kao istrazivac i radi svoj PhD dobija svega 800 evra plus po neki bonus, ni ne zivi u gradu vec dolazi vozom svaki dan iz neke selendre pored jer nema dovoljno novca da placa stan u gradu.

Zavisi takodje gde ste u Nemackoj, plate u Minhenu su znacajno vece nego u ostatku Nemacke. 

 

Junior developer ima platu od 25-30 hiljada godisnje sto nije neka cifra ako uzmete kolike troskove imate ovde, od prilike isto to dobija i u Srbiji tako da ne znam o cemu vi pricate.

Link to comment
Share on other sites

 znam dosta ljudi koji se bave IT-jem, par njih su jako dobri u poslu, i zabadaju oko 1.5-2 soma evra

 ta plata je za zapadnu evropu smešna, toliko ima fazon mesar

 

 tako da nemoj lupati da ovde ljudi imaju iste plate, i da je to tržište fleksibilno

 

Skoro sam čitao neki članak o prosečnim platama baš u Nemačkoj i "neprijatno" sam se iznenadio jer su cifre bile daleko ispod očekivanih. Svakako piše "prosečnih" ali je daleko od toga da mesar ima 1500-2000e. Možda se nešto promenilo u međuvremenu, a nije nemoguće pošto sam ja sam konstatovao kad sam ono bio letos tamo da su cene čini se niže nego pre i nekako bliže našim za ovako neke stvari u prodavnici i kafićima (kafa 1 eur, obrok u meku 4-5 itd) što pre sigurno nije bio slučaj. Možda su i plate "umanjene", "zamrznute" šta god. Bio je neki strani izvor koji bi trebalo da je "relevantan", otkuda znam.

 

edit: Ulete De1, to je ta priča u suštini. 

 

edit2: Izuzev da junior kod nas ima 2000eur mesečno :)

Link to comment
Share on other sites

U kom ti ono beše sektoru radiš?

Čisto me zanima, informacije radi, ništa više!

onom sto te jebo ahehahe

Tako je ja lupam, vi iz Srbije znate bolje sve od ljudi koji zive ovde.

pa napisao si da u nemackoj junior developer ima 25000 kao i u srbiji??

 

nema u srbiji

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

gde kod vas

 

Pa u mojoj kompaniji nema tu gde. Kompanija je internacionalna i radi se od kuce, a ovi moraju da idu na posao za tih 25k svaki dan pa ti sad vidi koliko je ovo bolje.

onom sto te jebo ahehahe

pa napisao si da u nemackoj junior developer ima 25000 kao i u srbiji??

 

nema u srbiji

 

Pa imamo coveka u Srbiji kome dajemo toliko ne znam sta vise hoces.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa u mojoj kompaniji nema tu gde. Kompanija je internacionalna i radi se od kuce, a ovi moraju da idu na posao za tih 25k svaki dan pa ti sad vidi koliko je ovo bolje.

 

Pa imamo coveka u Srbiji kome dajemo toliko ne znam sta vise hoces.

 

pa ako imate U SRBIJI, znaci da ste vi strana firma i da placate coveka odavde nemacke pare?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa ako imate U SRBIJI, znaci da ste vi strana firma i da placate coveka odavde nemacke pare?

 

Tako je, ja ti opet kazem u Nemackoj nisu bog zna kako visoke plate, bar na tim pocetnim pozicijama. Za nesto drugo moras da provedes vise od 5-10 godina u nekoj jakoj firmi pa da dobijes neku menadzersku poziciju sa visokim bonusima i onda zaradjujes od bonusa u sustini. 

Ortak je otisao u London kao programer 35k funti i ono zivi ok nista luksuz ali je ok, posto je Srbin i nije iz EU jebu ga na svakom cosku i stalno mora da se drka za vizu i ostalo. Evo poslednje sto mi je rekao je da se razmislja da se vrati ako ne dobije neku bolju poziciju jer mu se ne svidja to sto radi a jako tesko nalazi nesto drugo jer se svi zentaju da primaju ne EU radnike. Razmislja ili da se vrati ili da ostane tamo i da jede govna narednih 10 godina dok ne bude u mogucnosti da radi nesto bolje. Kako god da okrenete svuda ste gradjani drugog reda i jedino ako ste neki izuzetan ekspert onda mozete da unovcite dobro svoje znanje ali to je samo zato sto poslodavci onda nemaju izbora pa moraju da vam udovolje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...