Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
18 hours ago, Dende said:

Bukvalno danas na pijaci nije bilo Scotti pirinca i vozim se u Rodic i nadam se da je Riso gallo jos uvek na snizenju.

Nije bio na snizenju [:(]

Pravi kupci pirinča prvo odu na cenoteku pa znaju gde da se zapute!

a kad smo kod pijace, pojma nemam gde kupuju ovi naši što valjaju na pijaci proizvode iz mađarske kad su jeftiniji nego u mađarskoj.

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2017 at 6:24 PM, Dende said:

U Mađarskoj je PDV 27%, sverceri se ugrade manje nego sto taj povrat poreza iznosi.U SU Mađari dolaze da kupuju mađarske stvari.

da li je ovo realno, madjari kod nas kupuju, mi svercujemo iz madjarske i kupujemo jeftinije nego kod nas

dakle prosvercujes robu iz madjarske, i prodas je madjarima koji dodju u SU zbog sopinga = infinite moneyz lolz kuda ide ovaj svet

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 25.7.2017. at 10:15 AM, nickwood said:

Poenta mađaroš šverca je u tom ekstremno velikom PDV-u. Zato mislim da IKEA momenat preko oglasa neće utihnuti

ofc, ali kako se to isplati na pick salami i karavan kačkavalju? jasno mi je da se isplati na tvu i playstationu.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lucky said:

ofc, ali kako se to isplati na pick salami i karavan kačkavalju? jasno mi je da se isplati na tvu i playstationu.

Jednostavno. Cekam snizenja, akcije, rasporodaje. "Pick" salamu koja kosta 1250 HUF kupujem za 790. Ne kupujem 10, kupujem za 100000 HUF (~126 salama). Vracam AFU, 74000/126 = 590 HUF po salami. Sacekam nedelju, dve. Ako prodam po punoj ceni  - dupliram novac. U konkretnom primeru 126*1250 = 157500 tj. 83500 HUF profit (83500/305=273 eur). I jos imam mesta za kackavalj, konzerve, itd u kolima. A sada zamisli koliko staje u kombi. Inace lakse je prodati 120 salama nego jedan TV ;)

Link to comment
Share on other sites

to je sve tačno - ja se nešto prešaltam uvek na ove babe i dede što vidim da prodaju na pijaci, zaboravim na međukorak nekoga ko zapravo to valja na veliko :)

U svakom slučaju, baš sam gledao na primeru ove Tschibo kafe koju kupujemo za redakciju, 200 din košta na pijaci, u sred Mađarske u Auchanu na akciji je 300 dinara, redovna cena je oko 400. ko je telefon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...