Jump to content

Zanimljive partije - okačite svoje (ne)uspehe


Recommended Posts

Pa ako hoces da kazes da ti je partija u kojoj imas Top Gun, odnosno vise od 6 unistenih tenkova "opustena", onda lepo daj nick u WoT pa da vidimo kakve su ti statistike, bas me interesuje. A i specificna je situacija jer je IS-7 u ovom slucaju top tier tenk u kojoj je vecina tenkova VIII, a ima cak i VII. Generalno za sve preko Tier VII ti treba premium da u praksi ne bi gubio kintu... Mislim i u partiju gde napravis 5.5k dmg ti ostane 7k credits... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Што се правиш блесав, имаш топ ган и пет и по иљада демиџа, то је одлична партија кога год да питаш. Лик са 60% победа оверал у рандомима ће да буде задовољан таквом партијом, а камоли ти и ја и остали малкице бољи од просека са педес, педес и кусур посто победа.

 

Т10 тенк је увек топ тиер јер не постоји тиер изнад њега, тако да ћеш статистички вероватно да имаш боље партије него са неким т6 тенком који среће и +1 и +2 тенкове, а не само 0 и -1. (осим ако ниси ја пре сто година, па ниси отрчо после две иљаде партија на ис-7 и понашо се ко дебил).

 

ИС-7 ће лакше да буде у плусу од мрцинастијих тенкова јер је јефтинији за поправку. Па је тако са маусом виртуозност блејати у плусу.

 

 

 

Енивеј, партија коју си услико је у најмању руку солидна партија (и то баш ако се правимо да нам је огроман тенковски курац, а ако се не правимо, у најмању руку је одлична). Имаш 86% погођено, погодио си бога оца, зарадио си педесет и кусур иљада, направио си брдо демиџа и то је ''опуштена партија у којој сам у плусу'', шта причаш ти?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

zaista? to ti se deshava sa is7 u 2/10 partija? nekako mi je to mnogo, narochito jer je is7 odlichan za dingovanje sa preda.. ili mi makar moje dosadashnje iskustvo sa njim to govori..

 

naravno da ti je lakshe sa nemcima koji imaju prednji oklop debeo sam' tako i uber precizne topove :) rujani zato imaju brzinu manevarsku sposobnost i razornije topove (opet, subjektivno), ali ono, opet sve zavisi od tvog stila igre sa odredjenim tenkom :)

 

btw obzirom da si dobio mastery prve klase za ovu partiju, rekao bih da ti je bila malo vishe nego opushtena :) dakle nagadjam najbolja partija koju si do sada izvezao sa is7 (rekoh nagadjam, jer si mozda od kachenja ove slike do trenutka kada ja ovo kucam odigrao i bolju) i svaka ti chast na tome, samo nastavi tako, ali nemoj onda da kucash kako ti je bila opushtena (nekako onda deluje kao da ti je to bila samo prosechna partija) - mislim da je to izbacilo ovih par uslovno recheno negativnih komentara :)

 

p.s. drugarski savet, nije ok odgovarati na forumu u maniru o kome si ti odgovorio zwerku (konkretno mislim na 2. i 3. red tvog odgovora), deluje malo kavgadzijski :)

 

zop ! :)

 

btw @ topic:

 

http://worldoftanks.eu/en/news/44/special-lazy-weekend/

 

specijal za ovaj vikend :) gledajte da upucate shto vishe britanaca i francuza mozete :)

 

i ochekujte (najverovatnije) u toku sledece nedelje novi patch :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

dakle nagadjam najbolja partija koju si do sada izvezao sa is7 (rekoh nagadjam, jer si mozda od kachenja ove slike do trenutka kada ja ovo kucam odigrao i bolju) 

Чисто вероватноће ради, да напоменем да не мора да буде тако:)

Теоретски, могао је у прошлости да одигра и бољу партију (мислим на више експа), али ако је у тих седам дана генерални експ комуне на ис-7 био виши, могао је да не добије...

 

 

Пошто сам (можда, још не знам дал ми се игра или не) узео да пикам после фазон пола године (да не помињем да не знам де ми је дупе де ми је глава, да ми се све мути пред очима, да не знам шта је мапа, који је који тенк, не изваљујем кад ме неко рока са стране, заборавио сам мапе и штекове, слабе тачке итд), јел може један КРАТАК опис на шта сада личи игра?

 

Видим да су растегли артиљерију на десет тиера, а чуо сам и да је сјебана (сто година путује граната, непрецизно итд). Јел има нешто битно што треба да знам? Нпр. трејсовање, механика, пенетрација, физика и тако то?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam prvo jednu sliku pa drugu, video da ima samo jednu top gun medalju (na drugoj slici), pa sam se zato izleteo pred rudu i napisao da predpostavljam da mu je to najbolja partija do sada sa is7 zbog uchinka, expa itd. :) dakle moj je fail, jer je moguce da sam pogreshio u toj proceni :) ti si naravno u pravu, ove mastery znachkice se dodeljuju bash po uchinku na tenku koji vozish, odnosno u skladu sa rezultatima koji je taj tenk ostvario u poslednjih nedelju dana u wot svetu :)

 

uh pazi - kao su poboljshali generalno pucanje (to je izjava WG-a) shto na artiljeriji, tako i na svim drugim tenkovima u igri - zapravo je preciznije, odnosno projektil ti ide mnogo vishe ka centru tvog nishana (nemam pojma koliko sam ovo smisleno otkucao, malo sam umoran :)), shto donekle olakshava npr. pucanje iz pokreta, ali su onda kao kontra meru povecali reload time na artiljeriji.. dakle mislim da sada ni jedna artiljerija ne moze da opali vishe od jednom u minuti, mada mozda greshim, istini za volju od poslednjeg patcha ima jako malo artiljerije u igri, a i ni ja sam nisam od tada neshto preterano vozio istu.. :) da, metak putuje duze, meni je nekako bilo lakshe za traceovanje u tih par partija, ali to je chisto subjektivno.. btw mislim da sada ne mozesh videti trace tenka koji do sada nije spotovan, ali mislim da to ne vazi za arty.. pre 10ak dana sam se smejao jer je manje od 1% tenkova na chekanju bilo artiljerija :) takodje je valjda promenjen mm, tako da je chini mi se maksimalno 3 artiljerije po timu u partiji.. dakle vishe zasigurno necesh naleteti na 4+ komada veseljaka :) ubachene su nove artiljerije, sve stare tier VIII su sada tier X.. promenjena je cena nekih projektila.. ne mogu da se setim shta trenutno josh :) btw nemam pojma koliko si upoznat sa td-ima tier X.. u svakom sluchaju, francuza i britanca bi definitivno trebao da izbegavash samo tako.. britanac ti moze odvaliti 2k hp-a jednim metkom (naravno do zahteva odredjenu dozu srece izmedju ostalog), a francuz moze da opali valjda 3 metka sa prosechnih 700+ dmmga u tebe u jako kratkom vremenskom intervalu.. shto se tiche drugih tenkova, shta znam.. vishe manje je sve kao i pre :) kinezi (poshto nemam pojma jesi li igrao kada su izashli) su mega ludi tenkovi, uglavnom deluju oni kasniji tier-i kao nabudzeni Rusi :) sve u svemu moje kratko iskustvo sa njima (vozio sam ih kod druga) kaze da su jako zabavni za igru :) eh da, sada se u svoj nepovezanosti kucanja ovog odgovora setih da mislim da su chachkali neshto HE i HEAT granate.. takodje, vezano za ajde fiziku - ako sada padnesh tenkom na drugi tenk, ili stanesh na njega, obojica cete gubiti hp, dok jedan ne eksplodira (po fazonu skidanja hp-a kao kada ti gori tenk).. i zaista trenutno ne mogu nichega vishe da se setim, sry umoran sam :)

 

u principu, igrivo je josh uvek, makar meni :) i da, promenice super pershinga samo tako, smanjice mu prednji oklop, ugao ploche, ali ce mu staviti najbolji top sa obichnog pershinga (mislim da je samo veca penetracija za 10) i bice brzi i agilniji. Mislim da vishe nece moci da se nabavi u prodavnici, ali ce valjda igrachi koji ga vec poseduju posle svih ubachenih izmena moci da ga prodaju za valjda cenu zlata koju su platili taj tenkic.. Ovo zadnje mislim da nije bash u potpunosti provereno, tako da da :) inache ce u novom patchu biti ubachen novi premium kinez :)

 

toliko mi je sada palo na pamet, dodacu josh chim se malo odmorim/setim :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Vidim druze razumes se mnogo. 

 

Koliko partija imas oko 3000 ?

 

Ha, look, imam tacno 3000 partija :) Moja poenta je bila ovo sto su ti i drugi rekli, dakle to ti je bila jedna od boljih partija sa IS-7, nikako "opustena". Pritom nemam pojma zasto skidas nick sa slika? Mislim ono ako neko hoce da gleda moj nick je mhetlerovic pa gledajte, mada necete mnogo da se nagledate :)

 

Hteo sam da kazem da u ekstra partiji jedva budes u plusu ako nemas premium nalog. Realno je igra pravljena tako da kad te dovoljno navuku moras da uzmes premium da bi imalo smisla igranje. Mislim ne moras, ali moras da odigras 5 partija sa nekim artijem ili tier V tenkom da bi imao para za jednu sa Tier X, a onda ako upadnes u idiotski tim ces se smoriti kao pas.

 

 

p.s. drugarski savet, nije ok odgovarati na forumu u maniru o kome si ti odgovorio zwerku (konkretno mislim na 2. i 3. red tvog odgovora), deluje malo kavgadzijski :)

 

Ma nisam ja uvredljive prirode :)

 

 

Видим да су растегли артиљерију на десет тиера, а чуо сам и да је сјебана (сто година путује граната, непрецизно итд). Јел има нешто битно што треба да знам? Нпр. трејсовање, механика, пенетрација, физика и тако то?

 

Sve zavisi koliko dugo nisi igrao :) Meni ovaj poslednji patch nesto nije doneo nista spec novo samo sto sad zapravo ima manje artija u igri pa mi je to bolje. Inace mi se cini da sam arti iako je slabiji zaradjuje puno vise, bar je to moje iskustvo sa SU-8. Ali je dobra bila fora kad su mu promenili tier su mi skinuli iz nekog razloga sve researchovane module sa ariljerije i ja nisam ni gledao nego usao onako i kao u fazonu "wtf, da li je moguce da su ovoliko sjebali artiljeriju?" :)

 

 

u principu, igrivo je josh uvek, makar meni :) i da, promenice super pershinga samo tako, smanjice mu prednji oklop, ugao ploche, ali ce mu staviti najbolji top sa obichnog pershinga (mislim da je samo veca penetracija za 10) i bice brzi i agilniji. Mislim da vishe nece moci da se nabavi u prodavnici, ali ce valjda igrachi koji ga vec poseduju posle svih ubachenih izmena moci da ga prodaju za valjda cenu zlata koju su platili taj tenkic.. Ovo zadnje mislim da nije bash u potpunosti provereno, tako da da :) inache ce u novom patchu biti ubachen novi premium kinez :)

 

U pa to je super vest, taj tenk je bas bio preterano jak za Tier VIII.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Царињо унд Зверко:

 

Царињо, фала на исцрпном одговору:)

 

Да, мој је фејл што нисам написао када сам тачно престао да играм, али јебига, заправо и не знам, нек буде тамо око нове године или мало после (али не знам тачан печ). Т10 екипу знам целу, само британски ТД нисам срео, јер је изашао или кад сам престао или ''док сам престајао''.

 

Имам и спершинга и тајпа иначе, тако да их знам оба прилично добро. У вези са тим, СП није никад био јак, само мораш да знаш против њега. Када је топ тиер онда је добар, али и онда му је слаба пенетрација. А ако знаш где да га гађаш, онда је најебо - осим ако није на милион метара или се сакрио добро, мада не може да се сакрије јер има слабу тачку горе на куполи и доле на оној малој пуци. Пошто је оклопљена корњача, увек ће ићи да се напуцава са хевијима, што му иде океј што се тиче трпљења штете (јер је велика вероватноћа да бар пола ликова неће знати да гађају - ако знају, црко си за минут буквално), али што се тиче прављења штете, то није баш тако сјајно, због слабе пенетрације. Генерално се укењам кад видим нпр ИС-3 који зна где да ме гађа. Дакле, оно што га јебе су две ствари - слаба пенетрација и то што се бије са хевијима на њиховој територији, а они су генерално бољи за те ствари.

Када није топ тиер, ситуација постаје изузетно гадна и углавном се радујеш сваком преживљеном минуту, а пенетрираш ако имаш голд или ако си на метар од лика, па можеш да му гађаш куполу и остале ствари које имају буквално нула армора. У преводу, када се бије са т9 тешкашима, све добре стране му се анулирају.

 

Е сад, ово не значи да је то лош тенк, зато што се у пракси човек (релативно често, не увек, наравно) може ослонити на неке друге чиниоце, а најважнији од њих је скил ликова са друге стране:) На срећу по власнике спершинга, тај просек је у воту прилично низак, тако да с времена на време тај тенк засија и добије царски steel wall и гомилу пара и медаља, али јебига, не због свог квалитета, него због неквалитета господина возача противничког хевија:)

 

Наравно, све је релативно и ситуационо. Ако си нпр. т7 медијум, онда си најебо по свој прилици јер ће те СП пробити сваки пут, ти њега нећеш, осим са стране, а нећеш му доћи са стране јер, иако је спор што се тиче км/х категорије, добро се ротира, тако да га нећеш фланковати. Ако ниси немачки снајпер-хеви, а далеко сте, биће ти лутрија да му погодиш слабе тачке (са друге стране, неће ни он тебе да штети, осим ако не стави голд) итд.

 

 

Све у свему, мени је СП супер тенкић да идеш и тролујеш и притом зарађујеш паре. Једино што је стварно спор и то замара, док стигнеш до чекпоинта за фајт, прође младост. Нервира и слаба пенетрација, па се често човек пита дал да стави фул голд муницију и да заврши партију на нули ал да се проведе:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/u7vygpyvn/03a044d3/  tvoj status sa is3 ? :P [Ko to gleda... ]  XVM modovi itd. bla bla .. OMG NOOB 45% WINS OMG NOOB 51% WINS BLA BLA. smor

 

Ja iskreno dam klincu od seste da igra, farma mi kes i tako.

 

Prvo - jako mi je drago da si nasao vremena da mozes lepo da me "isprozivas" s obzirom da sam vec naveo da nisam neki bas profi igrac. Igram iz zajebancije i realno me bas zabole, samo sam bio podstaknut tvojim komentarom "opusteno", sto su ti ukazali i drugi.

 

Drugo - ako se vec trudis da vadis moje statistike ne bi bilo lose da pogledas moj post, te da trazis pod nickom pod kojim sam naveo da igram. Konkretno coveka koji igra pod nickom "Zwerko" nit poznajem, nit sam sretao, eto sticajem okolnosti covek ima isti nick kao ja na forumu, a sad zavrsi ovde "isprozivan" ni kriv ni duzan...

 

 

Царињо унд Зверко:

 

Царињо, фала на исцрпном одговору:)

 

Да, мој је фејл што нисам написао када сам тачно престао да играм, али јебига, заправо и не знам, нек буде тамо око нове године или мало после (али не знам тачан печ). Т10 екипу знам целу, само британски ТД нисам срео, јер је изашао или кад сам престао или ''док сам престајао''.

 

Pa osim tih britanskih TD-a mislim da nisi onda mnogo propustio, to je valjda bio patch 8.4. Generalno je bilo ovo sad pomeranje artiljerije i to je to. Dosta mapa je doduse pretrpelo promene, ali je vecina njih kozmeticke prirode bukvalno - u smislu bolje su teksture i izgledaju lepse. Nije mnogo menjano na samoj geometriji, od poslednjeg patcha ima razlicit raspored capture pointa na nekim mapama. Ima ponegde neka izmena, ali nije to nesto sto ti skorz menja gameplay, tipa fali jedna kuca ili tako nesto. I mislim da je od tada ima jedna ili dve nove mape.

 

мам и спершинга и тајпа иначе, тако да их знам оба прилично добро. У вези са тим, СП није никад био јак, само мораш да знаш против њега. Када је топ тиер онда је добар, али и онда му је слаба пенетрација. А ако знаш где да га гађаш, онда је најебо - осим ако није на милион метара или се сакрио добро, мада не може да се сакрије јер има слабу тачку горе на куполи и доле на оној малој пуци. Пошто је оклопљена корњача, увек ће ићи да се напуцава са хевијима, што му иде океј што се тиче трпљења штете (јер је велика вероватноћа да бар пола ликова неће знати да гађају - ако знају, црко си за минут буквално), али што се тиче прављења штете, то није баш тако сјајно, због слабе пенетрације. Генерално се укењам кад видим нпр ИС-3 који зна где да ме гађа. Дакле, оно што га јебе су две ствари - слаба пенетрација и то што се бије са хевијима на њиховој територији, а они су генерално бољи за те ствари.

Када није топ тиер, ситуација постаје изузетно гадна и углавном се радујеш сваком преживљеном минуту, а пенетрираш ако имаш голд или ако си на метар од лика, па можеш да му гађаш куполу и остале ствари које имају буквално нула армора. У преводу, када се бије са т9 тешкашима, све добре стране му се анулирају.

 

Е сад, ово не значи да је то лош тенк, зато што се у пракси човек (релативно често, не увек, наравно) може ослонити на неке друге чиниоце, а најважнији од њих је скил ликова са друге стране:) На срећу по власнике спершинга, тај просек је у воту прилично низак, тако да с времена на време тај тенк засија и добије царски steel wall и гомилу пара и медаља, али јебига, не због свог квалитета, него због неквалитета господина возача противничког хевија:)

 

Наравно, све је релативно и ситуационо. Ако си нпр. т7 медијум, онда си најебо по свој прилици јер ће те СП пробити сваки пут, ти њега нећеш, осим са стране, а нећеш му доћи са стране јер, иако је спор што се тиче км/х категорије, добро се ротира, тако да га нећеш фланковати. Ако ниси немачки снајпер-хеви, а далеко сте, биће ти лутрија да му погодиш слабе тачке (са друге стране, неће ни он тебе да штети, осим ако не стави голд) итд.

 

Pa problem je sto ga poredis sa heavy tenkovima s kojima zapravo i jeste za poredjenje, a ipak je medium. Slazem se da moze da se kokne, nije to problem, ali opet poredis IS-3 i njega. Plus sto kad neko lepo zna da igra, pa lepo sakrije taj mitraljez moze da bude jako neugodan. Sreca pa je veliki broj i njih sa Super Pershingom zapravo iz gold noob kategorije :) Ali da treba da ga skresu, treba! :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

yup ko sto rece covek superpershing je jak samo ako ne znas gde da ga gadjas.Premda tier 9 i tier 10 tenkovi mogu da probiju i lower frontal plate lako.Lagan weakspot za gadjanje su mu rebra ispod ona 2 bocna oklopljena panela na turretu.Tu ja uvek gadjam i nisu mala pa mozes i sa dobre razdaljine da gadjas

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

Имаш мисију на дитејлд рипорт, види дал ти каже тамо (сад више не можеш лол)



Колики демиџ си направио? Ако је неки велики, мало је ово кредита ако си урадио мисију која даје паре. Мислим, мени ово делује чисто и по парама и по експу, таман за царску партију.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Aj da se pohvalim ja jednom partijom. Ganjam sad maksimalno T32 i za razliku od Lupija meni je bas nekako legao, mnogo volim da ih trolujem u hull down polozaju, a ima mnogo retarda :) Pritom celo vece pokusavam da stignem do tih 30 i onda dobijem 300k kredita i onda mi lepo legne ovako partija :)

 

Inace obratite paznju na "potential damage received" :)

 

wot1.png

wot2.png

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...