Jump to content

Kupujem/Trazim kuler za grafiku - 45mm 2pin Hole to Hole 39mm


Demian

Recommended Posts

prosvirao ti je ventilator na grafičkoj? ja sam to rešio tako što sam uzeo najobičniji ventilator od 8cm i privezao ga izolovanom žicom za grafičku. to je radilo posao a i bilo je tiše od fabričkog ventilatora, al u pitanju je bio neki midrange radeon 3xxx, moguće da novim karticama ipak treba jače hlađenje.

Link to comment
Share on other sites

Problem je sledeci. "sertifikovani serviser" (to mu je oglas), je naplatio 4000 dinara servis. Medjutim komp se ljudima restartuje ili gasi sam od sebe posle 20 min. Doneli su meni da pogledam, i unutra horor. Graficka koja nema kuler opusteno postane vrela posle 3 min rada.

 

b20080328.jpg

U sredini nema nicega, bocni ventilatori kucista povezani isecenim kablovima na kabl koji napaja hard, pa uvezano izolir trakom. DVI grafika, na DVI2VGA adapteru, iako monitor ima HDMI,DVI,VGA ulaze jer je "seretifikovan baja objasnio da je tako bolja slika i manje se greje monitor". I jos par nebuloza :( Podseca me na onu sliku "comes with truly scary lack of certifable skills". Slazem se ja da dok je ovaca bice i sisanja, ali ovi dobri ljudi to jednostavno nisu zasluzili. Ne mogu da okrenem WinWIn, emmi, itd, nedelja je, + ponedeljak niko nece raditi, moram da sacekam svakako, ali me nervira sto nigde online ne mogu da nadjem ovo malo govno kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Meni je isto riknuo ventilator na radeonu 6850 i prva ideja mi je bila upravo ventilator za kuciste, pa sam tek posle skontao da imam neku crknutu graficku s koje sam skinuo kuler i privezao ga zicom. Jedina prednost toga je sto je ventilator s 4 pina pa ima i kontrolu broja obrtaja zavisno od opterecenja. Ali mislim da bi ovaj za kuciste bio tisi. S tim da sam ja imao problem da mi ne bi stao standardni za kuciste 80x80 mm koji je debeo valjda 18mm pa sam bio nasao neki cooler master slim koji je valjda 10mm debljine.

A inace je ponuda coolera bas za graficku kod nas jako slaba jer sam tad bas trazio, tako da je skoro nemoguce to naci u razumnom roku.

Evo slika moje prepravke:

https://db.tt/rV7G9Bru

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...