Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Malo sam isao na Try sa ovim najvise izmenjenom herojima. First impressions:

Gazlowe promene mi se bas svidjaju, uvek sam mislio da tureti imaju mnogo mali range, i onaj 20 level talenat da i tureti pucaju laser je odlican, moze da se iskombinuje. 

Sylvana onako, cold embrace nerfovan sto ju je dosta oslabilo timski ali ima neke zanimljive talente. Onaj novi ulti sam probao jednom na AI-u i cini mi se da je smece. 

Tychus gameplay je dosta promenjen, Prebija mu auto attack sada.

Illidan onako deluje jace. Tesko je proceniti dok se ne udje u igru sa njim. 

Dehaka deluje preterano zanimljivo. Kupicu ga cim padne na 10k

Link to comment
Share on other sites

Usao sam u igru onako uzbudjen da probam promenjene heroje ali bio sam zadnji pick pa reko aj necu, nego cu da se prilagodim timu. Bio Dragon Shire i uzmem Zagaru. Udjemo u igru lepo, odem lepo bottom i 2 morona pocinju da mi spamuju "GO MID TARD" i tako, jedan od njih tank. Samo sam otisao afk.. 

Link to comment
Share on other sites

Probao Gazlowa i nije mnogo promenjen ali promene su mnogo dobre. Tychusom nisam odusevljen, izgubio je first aid i stone shield. Video sam Illidana par puta i cini se jacim ali jebem li ga. Treba da probam Sylvanu, onaj ulti njen mi i dalje deluje glupo i neuporedivo sa sajlensom.. 

Link to comment
Share on other sites

Probao Gazlowa i nije mnogo promenjen ali promene su mnogo dobre. Tychusom nisam odusevljen, izgubio je first aid i stone shield. Video sam Illidana par puta i cini se jacim ali jebem li ga. Treba da probam Sylvanu, onaj ulti njen mi i dalje deluje glupo i neuporedivo sa sajlensom.. 

Probao Illidana i Tychusa. Illidan je definitivno jaci i moze konacno da se builduje na vise nacina, videcemo kako izgleda sa timom iza sebe.

Obojici jako fali first aid, prosto je bio must have lvl7 talenat za obojicu, jako mi je strana igra bez toga.

Tychus..jebem li ga, na papiru mi je delovao bolji, izbacili su mu 1st aid i stone skin, a bez toga mislim da nikad nisam igrao. Ima onaj lvl 13 heal talenat ali je dosta slab i zahteva da budes stacionaran. Mislim da ce imati lepu primenu tychus, u topljenju warrior heavy compova, uz neki cc ili stiches pull, dehaka drag, trebalo bi da istopi tanka samog za par sekundi, ali opet kazem, mora da stoji u mestu da bi to uradio. Sa dobrim compom ipak mislim da ce moci da sabija, mada mu se win rate u soloq nece promeniti, mozda i opadne :D 
Pored uber AA builda, svidja mi se dodat range na granati, kao i lvl 16 50% dmg bonus na Q primary target.

Probao sam i KTa malo, i mnjeh, nisam impresioniran. Osim na tombu i dragon shireu bice tesko skupiti 25 orbova za arcane shield (koji je sad lvl 1 talent). Ko dozivi late game i lvl 20 uz beskonacan spread living bombova, bice veselo :D 

Link to comment
Share on other sites

Gazlowe sada ima nenormalan poke, ne moze on da te ubije ali iskljuca ti health ako probas da igras sa njim u liniji. Tychusa i kaela ce verovatno da srede brojevima (ako bude bilo potrebe). 

A Silvana, za one koji ne biraju evasive fire je buffovana, za one koji smatraju da silvana prohoda tek sa evasive fire je sjebana. Za mene silvana postaje silvana tek od evasive fire, a sada je to late game lvl 16 talenat, sto je malo kasno. Mislim nikad nije kasno, ali nije to vise to - pre je to bio njen karakter da tako kazem, sada je late game talenat.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Jesu, deluje mi ludje sada. 

Inace, mogu se primetiti dva nova trenda :)

1. Blizzard je krenuo sa ubacivanjem quest talenata - npr. kod tychusa svako srce daje 1% brzine posle "run and gun", i tako maksimalno 25 srca. Ali kada skupis 25 srca dobijas 50% veci range run and guna.

Ili, takedowns mu povecavaju attack speed 2% i tako max do 20% Ali kad nakupi 10 TD, dobija dodatni bonus od 10%.

2. Cini mi se (iako su heroji i do sada imali svoje uloge i countere) kao da ce sve vise i vise biti izrazenije, tako da ce dobar draft imati jos jaci uticaj nego pre, i uopste poznavanje igre ce sve vise dolaziti do izrazaja.

Recimo Tychus je sada Anti-tank, a NAJAVILI su da ce Anub'arak postati anti-mage tank.

I da, Artanis dobija mini verziju Zealot chargea kao basic, mozda i bude nesto od njega na kraju. :)

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Ja pre nisam uzimao Evasive Fire zato sto sam u vecini slucajeva uzimao Spell Shield. Ali sada posto nisu na istom levelu i Cold Embrace je nerf-ovan verovatno cu to da uzimam ili Overwhelming Affliction u zavisnosti od comp-a. Sylvanu su jebeno nerf-ovali.

Ne mogu da se setim ali sam uzimao te quest-ove za neke heroje, nisu losi. I jedva cekam Artanisa da promene. 

Link to comment
Share on other sites

Evasive fire je mnogo dobar talenat, postaje luda kao struja. Rece jedan, kao ako znas da se dobro pozicioniras on ti ne treba - a ja kazem ako sa drugim herojima umes da se pozicioniras dobro, sa njom mozes predobro. I jos bolje, ono sto je za druge heroje nemoguce pozicioniranje, za nju je moguce. Bukvalno moze da izbegne Novin precision strike cak iako je nova to bacila da spasi heroja - ti jurnes na heroja, stignes ga, ubijes ga i pobegnes iz dometa. Ili krenu da se povlace osuseni, ti ih stignes i bar jednog ubijes min. Magije AoE kaelove i li mingine izbegava bez problema, smes da budes jako agresivan jer mozes da se vratis bez posledica ako si ugrozen (naravno pazis idalje na heroje sa stunovima). Kad radis push sa imortalima, paucima, punisherom neuhvatljiv si, vrtis se oko tvojih heroja i zamrzavas gradjevine. Da ne pricam da je tebe mnogo teze navatati jer si brzi od ostalih heroja. Mislim da ti ne pricam, ne mogu da prezalim sto je tek lvl 16 (iako sada moze da uzme spell shield sa novim rasporedom). Sada kao da imam kamenje na nogama.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Nije meni taj talenat nesto omiljen. Mislim vec imam range, wave i blink na 20. Dal ce da mi treba i trcanje da mogu da prezivim. Deluje mi korisnije za moj tim ako usporavam njih. A ujedno ako nekog usporim to mi je kao da sam ja dobio speed, ukoliko bezim od nekog. 

Nisam igrao jos Sylvanu ali probacu oba talenta pa da vidim. 

Link to comment
Share on other sites

Pa imas likove koji igraju sa par heroja i uopste ne kupuju nove, ali se zato loze da im heroji imaju master skinove.

Meni je recimo cilj da kupim sve heroje (ostalo mi jos 9, kupio sam 2 master skina doduse), dok recimo moj ortak (koji i dan danas igra), kad je instalirao igru kupio je vallu, i kad je skupio 10k umesto covek da kupi heroja (ili dva heroja) da covek ima sa kim da igra i posle rotacije , on kupio master skin za vallu jer mu se mnogo svidja.

Ili recimo imaju 7-8 heroja kupljeno, a u steku 50k recimo. Dok jedan moj drug englez, 600 partija, igrao sa par heroja, a vozi ZLATNIK od 20 000!

Ima nas raznih.

Link to comment
Share on other sites

Pa imas likove koji igraju sa par heroja i uopste ne kupuju nove, ali se zato loze da im heroji imaju master skinove.

Meni je recimo cilj da kupim sve heroje (ostalo mi jos 9, kupio sam 2 master skina doduse), dok recimo moj ortak (koji i dan danas igra), kad je instalirao igru kupio je vallu, i kad je skupio 10k umesto covek da kupi heroja (ili dva heroja) da covek ima sa kim da igra i posle rotacije , on kupio master skin za vallu jer mu se mnogo svidja.

Ili recimo imaju 7-8 heroja kupljeno, a u steku 50k recimo. Dok jedan moj drug englez, 600 partija, igrao sa par heroja, a vozi ZLATNIK od 20 000!

Ima nas raznih.

Moj covek taj sa vallom :D

Link to comment
Share on other sites

Posle par dana igranja i prvog talasa nezadovoljstva, mogu da kazem da je silvana bufovana. Idalje bih voleo da brzinu dobija ranije (zbog njenog karaktera, da se tako proserem :) ), ali su zato sada moguci neki talenti koje si pre morao da propustis. Sa 16. levelom postaje masina.

Plus sada imas vise bildova u zavisnosti od protivnickih heroja, mozes dodatno da iskoristis njihove nedostatke, pre je silvana uvek bila ista. Naravno, imam glavni build za nju, ali ima dosta funkcionalnih situational talenata, sto pre nije bio slucaj, i to mi se svidja.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Igrao sam je jednom i deluje mi ista, vise manje. Onaj 13 level Windrunner talenat mi se dosta svidja. Ali ne znam dal su sve te promene vredne nerfovanog Cold Embrace-a. Prvi level talenti su ocaj, mislim da nije buff-ovana, osim ako podcenjujem njen novi ulti previse.

Link to comment
Share on other sites

http://klanrur.rs/2016/04/04/hots-tracer-ulazi-u-igru-ovog-meseca/ :p

No kao što već negde napisah, tačno se vidi da je prvi heroj pravljen od nule da bude i u svojoj igri ali i u HotSu. Što nije ni dobro ni loše, više je zapažanje.

Ovako na prvu mi deluje da će ovaj blink biti hevi za kontrolu, ako ne smisle neki zanimljiv način, ostale dve đije su generalno ok.

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam je jednom i deluje mi ista, vise manje. Onaj 13 level Windrunner talenat mi se dosta svidja. Ali ne znam dal su sve te promene vredne nerfovanog Cold Embrace-a. Prvi level talenti su ocaj, mislim da nije buff-ovana, osim ako podcenjujem njen novi ulti previse.

Pa sustinski je ista, ali recimo imas taj windrunner talenat, pa umesto jednog imas 3 bursta. Pa onda na 4 lvl-u mozes da povecas domet 25% (pre nisi mogao da uzmes taj talenat ako si uzimao barbed shot - meni je barbed shot njen najvazniji talenat, ljudi su uzimali i unstable poison zajedno sa barbed, ali to je po meni bio overkill). A ako ti ne treba veci domet, mozes da pojacas damage na istom levelu. To pre nije moglo. Pre je silvana uvek bila ista, ispali tih 5 strela i to je to (i molis boga da kerigan ne skoci na tebe, ili lunara) - sad ima vise mogucnosti, pogotovo ako je neko ovladao njom (ne zbog skila, nego zbog ideja). Onda spell shield je sada dostupniji.

Sto se tice cold embrace - za wave clear on vise nije potreban jer joj je damage bufovan otprilike za toliko. E sada za team fight, jeste nerf, jer ostali heroji iz ekipe ne mogu da profitiraju iz toga. Ona sama iz fajta izlazi mozda cak i sa vecim damageom.

Ali je zato dobila mnogo jaci poke. I recimo Jainu susi iz jednog bursta - da je ostao envenom, gore bi prosla nego da je napao illidan.

Al dobro, silvana mi omiljeni heroj zato pricam o njoj, inace sam redizajn nije promenio nista toliko sustinski (iako mislim da je mind control ekstra za gankovanje, ili za kaznjavanje smrcu nekog ko neoprezno hoce da uradi poke). Drugi heroji su pretrpeli mnogo vece sustinske promene, pogotovu Tychus.

 

Ovako na prvu mi deluje da će ovaj blink biti hevi za kontrolu, ako ne smisle neki zanimljiv način, ostale dve đije su generalno ok.

Kazu da nece prestati da puca i dok se krece, kad jednom nanisanis metu mozes da trcis oko nje i tracer ce pucati. Meni se iskreno svidja.

Svidjaju mi se novi heroji, njihov smeo dizajn - da je neki ovakav heroj izasao pre par meseci verovatno bi sjebali igru, sada imas mind control, heroic ability reset, heroja koji se teleportuje, heroja koji busi tenkove kao sir, isolation, xul auto-root, poison nova, artanisu dodaju mini zealot charge u basic abilities (sto su do nedavno smatrali za broken)... Mnogi heroji sada imaju nesto OP, a opet je sve manje vise u balansu, do pre par meseci to je bilo nezamislivo.

Pa onda pre je samo stiches mogao da te privuce, a tada je bio fazon tier 4 (pre nego sto ga bufovali) i kuka je bila vise za zajebanciju nego za ozbiljnu igru - a sada to moze i dehaka, silvanas.

Kad je bila ona stun meta, pa samo si to mogao i da radis, sada mi igra deluje mnogo raznovrsnija.

Moguce da gresim, to je moj neki utisak :) Ja sam beton liga.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

http://us.battle.net/heroes/en/blog/20079817/celebrate-heroes-of-the-dorm-with-a-full-hero-roster-and-50-more-xp-4-4-2016

To help celebrate their victories, and the incredible efforts of every team competing in this tournament, we are making every Hero available to play completely free and granting everyone 50% bonus XP! 

Log into Heroes during the following time frames to take part in these events:

Unlocked Heroes Event

April 8, 10:00 a.m. PDT (All Regions) - April 11, 10:00 a.m. PDT (All Regions)

50% Bonus XP Event

April 8, 10:00 a.m. PDT (All Regions) - April 18, 10:00 a.m. PDT (All Regions)

Don't forget to make the most of the event by inviting a friend and you'll both gain a 50% friend bonus on top of the event XP for every game played in a party together!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...