Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

 the-way-way-back-poster-quad.jpg

 

way way back

 

Jako simpatičan "coming of age" film. Iako se posle 10ak minuta može naslutiti kako će radnja da se odvija, to uopšte ne kvari utisak. Glumačka ekipa je sabila, gomila dobrih glumaca na jednom mestu, predvođeni Sem Rokvelom bogom carevanja, i Stiv Karelom koji je fenomenalno odigrao ulogu nekarakterističnu za njega. Scenario i režiju je radio (pored još jednog lika) Džim Raš, poštovaocima komjunitija poznatiji kao dekan Pelton.

 Nepretenciozan, jako duhovit i topao film - velika preporuka

par dana već nameravao da gledam, i konačno odgledao večeras, potpisujem sve što je brat Stija rekao. Kerol sabio svoju ulogu, iako ga ja nisam gledao do sada da glumi sličnog lika, Amanda Peet jbj i dalje iako je matora :), preporuka i od mene

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Blejim po netu i naletim na ovo

 

Keloid

 

http://vimeo.com/75781782

 

Kratak filmic od 5,6 minuta... roboti i sabijanje, totalno mi se svideo. Vredi odvojiti vreme.

 

 


In a not too distant future, societies of all countries come to rely on an intricate network of artificial intelligence devices designed to bring efficacy to man's life. Yet, man continues to devour himself in useless wars. A strong political hierarchy now divides all powers into three factions, and A. I. devices rapidly gain ground as efficiency becomes a priority.
As social revolts grow worse everyday, authorities seek ways to control their citizens. They decide to carry out a series of tests that will determine not only whether some crucial powers can be transferred to non human entities, but also whether man is ready to yield those powers.
The world has become a cell for all man and women, who withstand and endure their lives, rather than living them. Machines might have found a solution.
From now on, you are set free. ..

  • Upvote (+1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Margin Call

 

margin_call_ver8_xlg.jpg

 

занимљиво са становишта што се филм може посматрати као својеврсни финансијски "Дан независности" или "Армагедон".

 

о глумачкој екипи не треба трошити речи.

 

финансијски аналитичар велике трговачке фирме са Вол Стрита ради до касно на пројекту наслеђеном од отпуштеног шефа. открива "рупу" у књигама на основу компликованог математичког модела. јавља претпостављеном, који јавља свом претпостављеном, који јавља свом претпостављеном... у 24 часа ће бити означен почетак краја света пре СЕКе.

 

филм обилује стручним терминима, моралним суновратом и специфичним погледом на свет. као део еснафа могу рећи да је одрађен по пе-есу. тачно је тако било, ако изузмемо драматизацију.

 

неки дијалози имају далекосежније значење од непосредног.

 

8/10, препорука.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

The Mortal Instruments City of Bones....

 

aaaaaaaaaaaaaaaхххххххх ко бре више смишља ова срања. Па жарачем бих себи испекао део мозга који је ускладиштио и један тренутак овог филма!

Link to comment
Share on other sites

The Mortal Instruments City of Bones....

 

aaaaaaaaaaaaaaaхххххххх ко бре више смишља ова срања. Па жарачем бих себи испекао део мозга који је ускладиштио и један тренутак овог филма!

 

a zašto si ti ovo skinuo/gledao, da te pita čovek? na prvi pogled je jasno da je u pitanju još jedan film snimljen po knjizi koja je napisana da obična tinejdžerka iz predgrađa čitajući mašta kako će baš nju da pokupi zgodni vampir/duh/ragbista i povede na uzbudljivu avanturu.

Link to comment
Share on other sites

A kako biste vi reagovali na moralnu dilemu iz filma Margin Call?

хехехе... сећам се да је била нека прича око овога...

 

:)

 

моралне дилеме нема. заправо дилеме нема.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

the way way back, na preporuku odavde.

 

inače mi se ne dopadaju filmovi izgubljenim tinejdžerima, al ovaj mi je prijao jer je nekako nepretenciozan. sem rokvelova uloga je jebeno sjajna.

odlični glumci. fina priča, tečna mi je bila i nije pretrpana raznim događajima.

 

sad, reći ću nešto zbog čega rizikujem rant. dobar mi je ovaj film, ali mi je the perks of beeing a wallflower bolji.

Link to comment
Share on other sites

We're the Millers

 

 

Duze vreme sam gledao samo proverene naslove, pa sam zaboravio kako izgleda holivudsko instant govance...znaci, film od samog pocetka vristi HOLIVUD HOLIVUD HOLIVUD...kapiram da imdb ocene nisu merodavne, ali jebeno 7.2? Dobro, opet film cilja na publiku koja nije preterano zahtevna...Bas onako jeftin humor, nasmejao sam se 2-3 puta max, ovo ostalo je bilo jedva gledljivo....kretenski zapleti i situacije u koje je ulozeno 3 i po sekunde razmisljanja....mislim, prenose 2 tone vutre preko granice, naglo zakoce na samoj granici, ispadne jedan paket iz jedne od pregrada i ova umesto da ga vrati odakle je ispao resi da ga umota u cebe i prenese kao bebu...i ceo film u istom tripu. takve stvari su mi nesvarljive kakav god film bio

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam i ja The Way Way Back i nisam oduševljen. Gluma je sjajna, ali sve ostalo je, mnjah. Ne mislim da je gubljenje vremena odgledati ga, ali nema ništa novo. U stvari najviše su mi smetale scene "težine" glavnog junaka koje režister nije uspeo da napravi zaista teškim, čak ni izazovnim.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

a zašto si ti ovo skinuo/gledao, da te pita čovek? na prvi pogled je jasno da je u pitanju još jedan film snimljen po knjizi koja je napisana da obična tinejdžerka iz predgrađa čitajući mašta kako će baš nju da pokupi zgodni vampir/duh/ragbista i povede na uzbudljivu avanturu.

avanturu... ON HIS DICK

Link to comment
Share on other sites

The Crash Reel

Dokumentarac/Bio o snowboarderu Kevin Pearce-u.

Fokus filma se menja, sa jedne teme na drugu, kako film odmice. Krece sa rivalstvom izmedju KP i Shaun White-a, da bi se zatim pretvorio u pricu o oporavku nakon nezgode koja ga je umalo kostala zivota, itd.

Jeste da su naceli dosta tema i neke stvari prikazali povrsno, ali film je i dalje vredan gledanja. Muzika je odlicno uklopljena, ima dovoljno snowboarding materijala za uzivanje i David Pearce (brat) je car!

Moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

znam da kasnim na čajanku, nikako da uzmem da odgledam Pacific Rim, sada, upravo sada - jesam. Uprkos mojim sumnjama, koje su u današnje vreme viskobudžetne krš kinematografije uvek opravdane, a i meni lično očajnog Helboja 2: Golden Šauera, Pacific Rim ispade ok. Ništa pametnije, ništa gluplje od reklamiranog. Karakterizacije je bezvezna i klišeizirana do tančina ali opet prolazi to sve nekako. Fajtovi su baš gotivni. Čak sam na trenutke sasvim solidno razaznao šta se dešava, tako da nije Majkl Bej Tranformers smeće, već je u korpi sa Battleshipom, koji mi je od skorijih blokbastera gilti pležr. Onako, 6 od 10.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...