Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

On 10/21/2017 at 1:26 PM, Debeli said:

mislim da bezvremenost filmova pomalo mešaš sa "dalekošću budućnosti".

...

meni je Odiseja, prilično prazan film, promašen u filozofskom smislu, ali ga prihvatam kao uticajan, iako prihvatam da postoje ljudi kojima je taj film kultan. (knjiga je bolja, ali ne dovoljno dobra.)

Нисам помешао та два. 

 

Одисеја празан филм и промашен у филозофском смислу? Не знам шта да кажем, боље да се зауставимо овде : )
Притом, не знам како ти је књига боља, филм је миљама далеко у односу на њу, посебно узимајући у обзир да су је заједно написали, а потом и сценарио за филм. Желим да мислим да си погледао неки мокбастер а не праву Одисеју и сада овако богохулиш : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odiseja, osim što je veličanstven film, u vizuelnom i zvučnom smislu, pokreće veliku temu, ali se njome bavi na meni neprihvatljiv način.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

svasta mozes procitati ovih dana, odiseja je plitka, blade runner nema ni pricu ni glumu i los je film :] wtf 

 

anyway odgledah Wind River, dobar film, vredan gledanja, spor tempo se ne primecuje delovao mi je kao da traje sat vremena, iako ima dosta klisea lepo su upakovani, i kraj dolazi jako i efikasno

generalno nista do sada nevidjeno ali je sve jako solidno uokvireno i vredi pogledati

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

naravno, kao i BR on je jos dublja budalastina, i tako u krug... 

pretpostavljam da je i Solaris jedna izuzetna budalastina i tako dalje i tako blize

 

E da pogledah i Pilgrimage, solidan filmcic, sa pomalo bezveznim krajem, negde na sredini se pomalo gubi, ali sam kraj je pa bas onako mehmeh

Ali opet ok, nije mi zao sto ga pogledah

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drale izgleda ne voli te sf teme koje doticu neka religiju, evoluciju coveka i njegovu nesposobnost da shvati nesto strano, bas me zanima da li je citao nesto od ovoga sa slicnom termatikom, tipa Klark-Zvezda, Klark-Rajski vodoskoci, Asimov-Poslednje pitanje, Lem-Fijasko, Lem-Nepobedivi itd. Za Klarka i Asimova znam da ce reci da su ateisti, ne znam samo za Lema:). Inb4, split na knjige:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ali odiseja ja SF. Pa tako su i pitanja o poreklu u domenu SF. Nije valjda da ako si religiozan ne mozes ni da razmislis o alternativama, zar je dogma tako jaka. Mislim ofc da ja ne verujem u monolite, ali sam film je super.

Pomenuo si solaris - uh kakva filmcina. Zvali su ga sovjetskom odisejom, ali nema veze jedno s drugim. Ona scena voznje kroz tokio...

@topic : Probam ovih dana da gledam nesto preko netflixa, ali novi filmovi...kakvo djubre. Probah da odgledam Otherlife, ne mogu, prosto odies milenijalizmom. Ne gledajte

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, Dule_smor said:

Onda bolje nemoj ni da citas ovo sto sam nabrojao, osim mozda Lema:)

i neću...

:)

da ne bude da samo tupim o odvratnim hipicima koji su "zaboravili da neko drži svetlo na kraju tunela"...

evo nešto u skladu sa trenutnim temama ovde...

Besmrtan (Immortel, 2004)

hqdefault.jpg

brat Enki... kad sam prvi put čuo za ovaj film, nisam mogao da verujem. kao kad bi Prat krenuo da režira... prelepo. drhtao sam tokom celog filma. to što toliko volim Bilala me je izvesno učinilo slepim na sve potencijalne nedostatke ovog filma. ovaj film je rapsodija. da, govori o egipatskim bogovima koji su stvorili čoveka, a koji nisu ni iz Egipta, niti su bogovi, već su napredna vanzemaljska rasa, i neće se u meni probuditi Alegzander Anderson povodom toga, jer film govori o ljubavi. setings, dakle, na stranu, on je setings, nije mrsomudna "filozofija". posle sam iščitao i dve sveske koje se odnose na ovaj film. Enki se setio Beograda i ovde. Džil se preziva Bioskop.

svaka preporuka svim ljubiteljima Enkija, francuskog pristupa snimanju filmova i kvalitetnog SFa. (nema akcije, tako da oni što traže akciju neka gledaju Crnje Pantere od Marvela.)

15 minutes ago, f4ts0 said:

Ali odiseja ja SF. Pa tako su i pitanja o poreklu u domenu SF. Nije valjda da ako si religiozan ne mozes ni da razmislis o alternativama, zar je dogma tako jaka. Mislim ofc da ja ne verujem u monolite, ali sam film je super.

Pomenuo si solaris - uh kakva filmcina. Zvali su ga sovjetskom odisejom, ali nema veze jedno s drugim. Ona scena voznje kroz tokio...

@topic : Probam ovih dana da gledam nesto preko netflixa, ali novi filmovi...kakvo djubre. Probah da odgledam Otherlife, ne mogu, prosto odies milenijalizmom. Ne gledajte

ne, ne radi se o dogmi, radi se o KVALITETU filozofske postavke. kad jednu u suštini trivijalnu i smešnu ideju neko vozdigne na pijedestal religije, e to je prava strahota. dok se koriste filozofskom postavkom da utemelje filmsku priču unutar nekog diskursa, to nije strašno. strašno je kad se zaigraju pa pomisle da su u stanju da nam nešto važno saopšte.

Soljaris samo biološki površan mozak može da poredi sa Odisejom. koliko je Rusija duhovno daleko od Zapada, toliko su udaljena i ova dva filma...

pogledaj ovog Bilala.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, f4ts0 said:

robam ovih dana da gledam nesto preko netflixa, ali novi filmovi...kakvo djubre.

Zato sam ja ovih dana odgledao 12 Angry Men (1957)

Mislim da sam kao klinac gledao fazon pola ovog filma usput na TV-u, tako da se ničeg nisam ni sećao, a neko je ovde pre par strana pisao o ovome (ako se ne varam). Klasik, i to je to. Ako postoji još neko ko nije gledao - ovo je must.

Link to comment
Share on other sites

Соларис је у поређењу са књигом јако лош филм. Књига је језиво добра и пуна материјала за некога као што је Тарковски, али је нажалост толико разводњио да ми није јасно како му је то пошло за руком. Јако сам желео да ми се допадне филм, али ми није то пошло за руком : (

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jbg ljudi, bekstvo iz sosenka je bio filmcina pre 23 godine

ako ga nisi pogledao u prvih 10-ak godina onda dzabe jer si se do tada nagledao kojekakvog materijala i ukus ti je totalno drugaciji

 

SF je tu da tu da dodiruje neka  pitanja (filozofska?) smestena u nesvakidasnje okruzenje i obrnuto, da li ce ti se to svideti ili ne je subjektivno, nazivati Odiseju sranje filmom je ... pa glupo u najmanju ruku

Svaki pravi ljubitelj SF-a ne moze da stane na stranu Odiseje ili Solarisa, moze da argumentuje zasto je jedan film snimnjen ovako a drugi onako, sta imaju zajednicko a sta ne i tome slicno

(pominjanje klunijevo solarisa necu uzeti kao uvredu uopste)

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...