Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

never go full spir_ohr_lasi

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Путници (Passengers, 2016)

http://www.sonypictures.com/movies/passengers/assets/images/onesheet.jpg

истински романтичан филм.

будући да романтика није мој омиљени жанр, овом остварењу дајем посебно признање. сценарио је суптилно написан, иако прича делује да је "морало тако да буде". у романтичним филмовима "мора тако да буде" по себи. јаке, вечне, моралне дилеме, које превазилазе све у овом филму далеко надмашују уобичајене "бозе и лимунаде" овог жанра.

Џени Лоренс је очаравајућа, све сам више сигуран да је она најлепша глумица данас. уз њу такву, његов избор бива људскији.

крај би био ефектнији да је она донела другачију одлуку (или да ју је он на то приморао) и да јој је дао прстен уз речи "да знаш да ја нисам био само хибернациони сан". онда би било романтика оверлоуд. овакав крај би био природнији да су њихови унуци дочекали посаду. остало је све на очекиваном нивоу. филм је спор када треба да буде спор, брз када треба да буде брз, драматичан, трагичан, напет и визуелно леп. брод је изузетно израђен, детаљно и зачаравајуће, вуче мало на "Исисјавање" цело искуство.

филм "има нешто". је ли то поставка изолованих колонијалних пионира на путу у непознато, прелепа Џенифер, визуелне бравуре у бестежинском стању, брод који је скоро жив, изузетна епизода Лерија Фишбурна или сам Крис Прат, који моћно и уверљиво носи филм целом дужином, иако није херој, напротив, већ рањив и несигуран даје предност Лоренсовој, а опет без њега нема филма (изузетно захтевна улога одлично изведена!), је ли то мистични квар, надреална људскост андроида бармена, романтичарски укусно савршен циклус срећног краја, или већ нешто следеће, у сваком случају се остварује висок степен идентификације и ужив(љав)ања. мислим да је одлучујућа режија, која је врхунска.

препоручујем за романтичне тренутке и осећања.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Debeli said:

ne vidim nikakve logičke rupe, ako si na to mislio.

Ne smeta ti to što na čitav onoliki brod postoji samo jedan doktorski pod? na 5000 putnika?

drugo što članove posade ne budi sistem kada brod uđe u bilo kakve probleme? pa čak i glupi alien najnoviji je to "rešio" i probudio posadu i opet im omogućio da odu na spavanjac.

da imaš tako dugačak put u kojem ne postoji mogućnost da ponovo hibernira neko ko se probudi iz ovog ili onog razloga mi takođe nije logično, a vala ni cela postavka sistema koji se "pregreva".

možemo da postavimo pitanje i kako je priroda uopšte "uspela" na takvom mestu ali to je možda sekundarno.

Link to comment
Share on other sites

to kad ljudi traze "rupe" i pokusavaju da se "svadjaju" sa internom logikom filma (kao njegova nemogucnost da sam ponovo udje u krio hibernaciju) je zapravo pokazatelj da film ne drzi paznju dovoljno...postoji bezbroj full on glupih filmova koji na šarm, tempo i zabavu kupe publiku da ne razmišlja o logističkim problemima koji su samo rešetka na koju se film naslanja

samim tim, Passengers kao film koji prelepo izgleda, ali mu prosto nešto fali, je interesantan i atipčan pokušaj u moru holivudskih šablonizovanih filmova (istina, i sam je šablonizovan samo se njegov šablon malo manje koristi =o)), ali mogao bi da bude mnogo bolji i interesantniji...(ne znam zašto, ali osećam potrebu da pomenem da Prometheus izlgeda veličanstvenije od Passengersa i da je istovremeno i mnogo upečatljiviji film od Passengersa i ogromno djubre...Passengers nije djubre, ali je nekakko mlak i zaboravljiv, sem zero-g-pool scene)

sem toga, reklamiran je kao jedno, a zapravo je potpuno druga stvar sto može da bude plus ali mislim da je ovde veliki minus

za kraj, jedan link gde lik diskutuje o problemima u strukturi...

ne slazem se potpuno sa svim sto autor klipa predlaze, ali jedna od ideja mu je super (cim je twilight zone inspired ;o)) i mislim da bi drugačija montaža i pristup priči pomogli da iskustvo gledanja filma ima mnogo veći efekat na publiku

meni se čini da bi najjaci impact kraja bio i da film počinje sa dznehiferinim budjenjem i da kris pogine u spasavanju broda, a na kraju da krece montaza kako ona pocinje sa majklom shinom da diskutuje da li da probudi nekog novog lika...

takodje, ako su se vec odlucili na "hepiend kraj" onda mislim da bi bolje rešenje za taj cool feeling bilo da je tokom havarije probudjeno jos 10ak parova i kad se andy garsija i ostali probude da u "dzhungli na palubama" zhivi pleme njihovih potomaka, tj da Avalon nije samo cryo ship nego i generation-ship =o)


 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kole said:

sem toga, reklamiran je kao jedno, a zapravo je potpuno druga stvar sto može da bude plus ali mislim da je ovde veliki minus

i ovo je tačno, pogrešno je promovisan što može da razočara one koji su došli očekujući nešto kao i one koji nisu hteli uopšte da ga pogledaju očekujući to nešto, a možda bi im se ono nešto drugo dopalo.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kole said:

 

  Hide contents

 

meni se čini da bi najjaci impact kraja bio i da film počinje sa dznehiferinim budjenjem i da kris pogine u spasavanju broda, a na kraju da krece montaza kako ona pocinje sa majklom shinom da diskutuje da li da probudi nekog novog lika...

takodje, ako su se vec odlucili na "hepiend kraj" onda mislim da bi bolje rešenje za taj cool feeling bilo da je tokom havarije probudjeno jos 10ak parova i kad se andy garsija i ostali probude da u "dzhungli na palubama" zhivi pleme njihovih potomaka, tj da Avalon nije samo cryo ship nego i generation-ship =o)

 


 

Pandorum :)

Link to comment
Share on other sites

слажем се да је филм имао јак потенцијал да буде ефектнији.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

^this, ali nije toliko loš koliko su ga generalno ljudi ispljuvali. Može da se pogleda, a da posle gledanja ne mrziš sebe, plus ko što kaže Drale, Dženifer je oh mama

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Kole said:

 

 

  Reveal hidden contents

 

meni se čini da bi najjaci impact kraja bio i da film počinje sa dznehiferinim budjenjem i da kris pogine u spasavanju broda, a na kraju da krece montaza kako ona pocinje sa majklom shinom da diskutuje da li da probudi nekog novog lika...

takodje, ako su se vec odlucili na "hepiend kraj" onda mislim da bi bolje rešenje za taj cool feeling bilo da je tokom havarije probudjeno jos 10ak parova i kad se andy garsija i ostali probude da u "dzhungli na palubama" zhivi pleme njihovih potomaka, tj da Avalon nije samo cryo ship nego i generation-ship =o)

 


 

 

tvoj zaplet bi bio interesantniji ali holivud nikad ne bi kastovao Dzenifer Lorens, naslednicu Dzulije Roberts na tronu "kul devojka iz kraja koja nije umisljena", u nekoj takvoj ulozi koju je tesko opravdati. Znachi nikada. Plus mislim da ni sama Dzenifer nema kapaciteta da iznese, kvalitetno, takav lik od pocetka do kraja....Puzao bih go preko sidom inficiranog slomljenog stakla da je jebem, ali je kao glumica malo izvikana. Ne kapiram zasto je dobila Oskara za Silver Linings Playbook niti kandidovana za Joy ( film treba da se zove Misery koliko je dosadan). Meni je mnogo interesantnija kao lik kad daje intervjue, nego kao glumica jer mi se chini bas ogranicena.

inace sam film Passengers je ok. Recimo 6.5 ili 7. Dobar ljubic za romantichna nedeljna popodneva ali treba da gori u paklu zbog najveceg bacanja kapaciteta Endija Garsije.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne bih se složio sa ovim za oskara, meni je u Silver Linings Playbook bila odlična, i po meni je ona iznela firm, Bredli je bio samo ok

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ja sam nesrecnim spletom okolnosti odgledao covenanta, i ne sigurno mi se nece dopasti nakon n-tog gledanja kao sto mi se prometej dopao. Ovo je prosto tolko dosadno i glupo da sam plaky

cak ni ovakve nebuloze ne pomazu majko moja

644571490123732.png

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Nisam gledao te vanZemunce, ali mogu da kažem da je Leftovers super serija i tako se nadovežem na vašu priču.

[/bivšiDSfunkcioner]

da li je moguce da nisi bio svestan da je u pitanju bilo multi-level, non DS (ex or current), nadovezivanje?
jer jeste (po smrtdejmonulindelofu liniji)
čru stori toribrax

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, iguana said:

Meni je mnogo interesantnija kao lik kad daje intervjue, nego kao glumica jer mi se chini bas ogranicena.

neki sličan osećaj i ja imam - kad god nešto priča uživo ili daje intervjue itd svakako je dosta zanimljivija nego u velikom broju uloga.

inače sam ja njen fan, da se razumemo, oduvek sam je gotivio! i u silver lining je bila ok, ali po meni ne za oskara, šta ga znam.

Link to comment
Share on other sites

Once upon a time in venice

http://www.imdb.com/title/tt4694544/

Najgluplja "akciona komedija" koju sam u zivotu pogledao.

Ne znam ni zasto sam pustio ovo, valjda ono - nedelja popodne, pa daj nesto za mozak na ispasu. Plus rekoh ne moze da bude bas toliko lose, iako ima tu ocenu, pa glupe Brus Vilis i Dzon Gudman.

Zaobici u sirokom luku. 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Погледах и ја тај Passengers пре које вече. Нисам имао осећај изгубљеног времена након гледања, што је сасвим задовољавајуће. Слажем се да је филм могао бити бољи, али шта је ту је. Иначе Џенифер ми је била десет пута више секси у Silver Linings Playbook него овде. У Passengers је лепушкаста одрасла чирлидерсица која води свој дневник по узору на свог татицу кога највише воли. 

Када смо код романтичних филмова, гледао сам један јужно корејски "My Sassy Girl" и не могу да се опасуљим да ли су они као нација заиста толико асексуални и чудни, или је само филм лош. Притом има јако високу оцену и скоро увек је на листама романтичних комедија. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Life - http://www.imdb.com/title/tt5442430/

MV5BMzAwMmQxNTctYjVmYi00MDdlLWEzMWUtOTE5NTRiNDhhNjI2L2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Bukvalno ne znam šta da mislim. Da li mi je OK film ili nije.  Uopšte ne uzimam u obzir standardne gluposti  filmova ovog tipa, otvoreni plamen na stanici, gravitacija koje čas ima čas nema, oni koji "plivaju" kao delfini itd itd, nego više postavka, samo "čudovište", potezi ekipe... u jednom trenutku bih rekao da je kul, u drugom se smorim, onda je opet kul, pa se smorim ... i tako. Generalno može da se pogleda, šta znam.

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, kraj je karta na koju film igra ... dosta je doprinela i sama muzika i sve.

Doduše

ako gledamo u sitna crevca, šansa da zemlja dozvoli da pod uopšte uđe u atmosferu je ravna nuli, skenjali bi ga nekom raketlom još dok su ovi razmišljali o tome, ali ajde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...