Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Bolje i to nego osmi putnik !!1

 

Lost city of Z - sta znam meni je ok bio, iako je scenario usporio film pa smo dosli do toga da film o misteriji oko rl istrazivaca u amazoniji na previse mesta deluje dosadno, ali me je film podstakao da guglam dalje pojedinosti o celoj prici pa sam nesto novo saznao i na kraju sam ipak imao dovoljan osecaj zadovoljstva

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam afterparti 

nisam umro od trasfera blama i to, ali u pičku materinu nikada nisam video film koji manje radnje od ovoga ima

film je bukvalno kolaž snimaka iz noćnog provoda presečen nebitnim dijalozima i to je to, priča nigde ne ide, kao promotivni klip za beograd od skoro 2 sata. bolje da ga je finansiralo ministarstvo turizma nego kulture. 

Link to comment
Share on other sites

Under the Skin
http://www.imdb.com/title/tt1441395/?ref_=fn_al_tt_1

Филм има култни статус, и након гледања не видим зашто. Мислим да је то више због недоречене нарације па људи (читај филмски критичари) од страха да не испадну глупи у својим круговима, нахајповашње осредње остварење. Ако вам се гледа филм овакве врсте, али са месом на костима, онда нека то буде Enemy из исте године.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Гледао сам Enemy са још пар људи, и све време смо теоретисали шта може бити по среди, али без неког коначног закључка шта смо заправо погледали. На крају смо пустили неку анализу филма од 25 минута и одмотали клупко. Филм има конкретну поенту, није отворен за тумачење и филозофирања, као што је овај Under The Skin. Притом, Enemy је врхунски режиран и са прељепом фотографијом, нарочито кида са избором боја, да се макар несвесно провлачи утисак неког смисла целокупног дешавања иако се то рационално не може објаснити. Мастерпис без претеривања.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2017 at 2:23 AM, mohr said:

war of the planet of the apes

stvarno sabio film,jedino mi je taj kraj malo naivan ali sve u svemu odlicna zabava i film,ubacivanje malo komedije u ovaj film je bio pun pogodak pa mi je tako ape sa jaknom/prslukom bas pobeda :)

јел се појавило шта за "домаћу радиност" осим "балкон верзија"?

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Denkerk u bioskopu - možda ga malo preteruju sa "najbolji film ikada" (ima 9.0 skor na IMDB trenutno), ali je svakako jako dobar. Napeto, bez previše nepotrebne krvi, za razliku od Spašavanja redova Rajana npr, odličan pristup priči, sve u svemu odlično odrađeno, pogotovu preporuka za svakoga ko voli ratne filmove. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Zwerko said:

Odgledao Denkerk u bioskopu - možda ga malo preteruju sa "najbolji film ikada" (ima 9.0 skor na IMDB trenutno), ali je svakako jako dobar. Napeto, bez previše nepotrebne krvi, za razliku od Spašavanja redova Rajana npr, odličan pristup priči, sve u svemu odlično odrađeno, pogotovu preporuka za svakoga ko voli ratne filmove. 

onaj trejler-snimak šta li je koji sam odgledao pre filma je verovatno najnapetiji trejler/promo koji sam video skoro - ne znam da li se isto emitovalo i kod nas, traje jedno 5-6 minuta i smenjuju se kojekakvi kadrovi - kad onog nose na nosilima i onaj okršaj u vazduhu.

Okjahttp://www.imdb.com/title/tt3967856/

 MV5BMjQxMTcxNDgxN15BMl5BanBnXkFtZTgwOTczNTIzMjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Simpatično, bez previše dubine, ali zanimljivo kao "bajka". Nema onu dozu "težine" Snowpiercera svakako.

Braća makedonci sabili sa soundtrackom, morao sam da pogledam posle credits da se uverim da su neki naši lokalci, nije bilo teorije da je ona muzika nastala van balkana.

ujedno ima i scena posle "slova" koja donekle donosi zadovoljenje i onima koji nisu baš zgotivili redovni kraj filma.

Link to comment
Share on other sites

Mogu samo da ti kažem da drži tu napetost tokom celog filma, zaista se nekako uneseš. Plus je po mom mišljenju velika stvar što nema (ili ima jako neprimetno) kompjuterskih i drugih specijalnih efekata u meri u kojoj sada vole da preteruju s time. Dakle nema sad neke kamere koja leti kroz ulicu, pa blata i krvi koje ti uleću u objektiv, pa ono kamera na Spitfajeru je stvarno kamera na Spitfajeru, ne gledaš ih iz neke akcione perspektive iz trećeg lica i sl. Sve to nekako doprinosi da se više udubiš u radnju.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Zwerko said:

Mogu samo da ti kažem da drži tu napetost tokom celog filma, zaista se nekako uneseš. Plus je po mom mišljenju velika stvar što nema (ili ima jako neprimetno) kompjuterskih i drugih specijalnih efekata u meri u kojoj sada vole da preteruju s time. Dakle nema sad neke kamere koja leti kroz ulicu, pa blata i krvi koje ti uleću u objektiv, pa ono kamera na Spitfajeru je stvarno kamera na Spitfajeru, ne gledaš ih iz neke akcione perspektive iz trećeg lica i sl. Sve to nekako doprinosi da se više udubiš u radnju.

tako i deluje po trejlerima, trebalo bi to onda pogledati.

The Shackhttp://www.imdb.com/title/tt2872518/

MV5BMjI3MDMxNzcxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwODc4MzkwOTE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Čak i bez dublje analize priče i "objašnjenja dešavanja" ne bih mogao da preporučim - predosadno, dugo traje, opšti smor.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

tako i deluje po trejlerima, trebalo bi to onda pogledati.

The Shackhttp://www.imdb.com/title/tt2872518/

MV5BMjI3MDMxNzcxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwODc4MzkwOTE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Čak i bez dublje analize priče i "objašnjenja dešavanja" ne bih mogao da preporučim - predosadno, dugo traje, opšti smor.

Hah presmor je čak i za prepričavanje, ali sam odgledao do kraja "iz inata" da kaznim sebe što nisam prekinuo da gledam u startu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...