Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

mohr FDU-ovac :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Resident Evil - The Final Chapterhttp://www.imdb.com/title/tt2592614/

MV5BMTc0Mzc2OTQ0Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwOTQ5MjE4MDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Logično, u pitanju je najbolji film ikada. Isto tako logično, naravno da u pitanju nije poslednje poglavlje i zavisi od toga koliko će dobro da prođe :)

Ukratko, ko uđe i sa čak 5% moždanog kapaciteta da gleda ovaj RE, sigurno će se razočarati, ali je uz mozak na off, silna zabava.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Resident Evil - The Final Chapterhttp://www.imdb.com/title/tt2592614/

MV5BMTc0Mzc2OTQ0Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwOTQ5MjE4MDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Logično, u pitanju je najbolji film ikada. Isto tako logično, naravno da u pitanju nije poslednje poglavlje i zavisi od toga koliko će dobro da prođe :)

Ukratko, ko uđe i sa čak 5% moždanog kapaciteta da gleda ovaj RE, sigurno će se razočarati, ali je uz mozak na off, silna zabava.

mnogo me razocarala prica na kraju,mislim da uopste nema sumnje da jos kad su poceli sa prvim delom pre skoro 20 godina o tome nije bilo ni reci...

Link to comment
Share on other sites

Resident evil je carski film u potpunosti. Džora Mormont sabio, Ali Larter jedna dimenzija, ali jbj ofc, Mila dominatrix plus razni neki prijateljski sprajtovi koji ginu svako malo. Ozbiljno, šta čoveku više treba od bioskopa

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mohr said:

mnogo me razocarala prica na kraju,mislim da uopste nema sumnje da jos kad su poceli sa prvim delom pre skoro 20 godina o tome nije bilo ni reci...

Već posle drugog dela filma je bilo jasno da to neće pratiti nikakav "lore" osim po pitanju imena likova. A već posle trećeg, onog u pustinji, sve je otišlo k vragu :)) Jednostavno nisu računali da će moći ovoliko da odugovlače serijal pa moraju da smišljaju koješta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lo, there do I see Abbott. Lo' there do I see Costello and yellows, blacks, whites and browns.

Lo, there do I see the line of aliens back to the begining

Lo, they do call to me. They bid me to take my place among them.

In the Halls of Arrival, where heptapod may live 3000 years.

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

Pogledah i ja konacno Arrival. Sta znam, dobar je film, da ne kazem odlican, al fali mu taj omg momenat, tu je negde u rangu sa Interstellar. Jednostavno vise ne moze da se napravi vrhunski Sf film izgleda, makar u poslednjih 10 godina.

meni je Interstellar mnogo mnogo bolji. Arrival ima dobar početak, i onda kreće da ide u kurac sve više i više, i iskreno meni nije jasno što su ga ljudi toliko uhajpovali

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Arrival prosto nema taj "omg" momenat, rekao bih jer ni priča u originalu nije ni bila predviđena da bude omg vrh priča za holivudski film. I meni je to pomalo smetalo, jer je postavka priče i vizuala i trejlera takva da očekuješ nekakav omg, makar on bio na nivou interstellara.

Link to comment
Share on other sites

Omg је у покушају, као "omg, па њена ћерка тек треба да се роди... ваљда..."

Ипак говоримо о продукцији где дође један карактер и објашњава другом најбазичније ствари, које би овај требао да зна, али не зна 90% публике.

Interstellar далеко, далеко бољи.

Link to comment
Share on other sites

nije mi palo na pamet da poredim ta dva filma po bilo kom osnovu, verovatno jer su mi se oba svidela i nisam pomislio da je potrebno da sebi utvrdim koji je bolji

sad kad ste potegli to, mislim da mi se arrival svidja vise 
interstellar je 4x skuplji film i tehnicki osetno jaci od arrivala
ipak, oba filma zahtevaju da se usvoji njihov specificni technobabble kako bi funkcionisali
kad se to uradi, dobijamo da je insterstellar efektivno holivudski blokbaster maskiran u sf dramu, a arrival je solidan sf maskiran u award-bait dramu
ali u arrivalu ipak niko ne cvili "muuuuurph" ;oP

na kraju, imam licni tilt ka konceptu samopozrtvovanosti/altruizma (Abbot koji zna da ce umreti (jer vidi vreme nelinearno) i ide da umre kako bi misija bila uspesna (pandan Dantonu iz TNG epizode Darmok <3) i Louise koja otkljucava heptapodski jezik za covecanstvo, ali ce zbog toga sto stalno vidi sav timeline morati da neprestano zivi sa najbolnijom stvari koja coveku moze da se desi (smrcu deteta))

poenta SFa nije da ima wow omg nindzhamegamunjozord momenat nego da te natera da se zamisliš o aktuelnim temama i potencijalnoj buducnosti u tom svetlu i oba filma uspevaju u tome, prvi na temu ocuvanja okoline, drugi na temu komunikacije, a oba na temu razmisljanja na duge staze vs kratkorocni gain sada & fuck the future =o)
 

@topik
Bleed For This - Miles Teller pokidao kao bokser iz 90ih (dobri su i aaron eckhart i kieran hinds) film ima sve dobre i sve negativne strane sportskog biopica

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2017 at 3:11 PM, Kole said:

nije mi palo na pamet da poredim ta dva filma po bilo kom osnovu, verovatno jer su mi se oba svidela i nisam pomislio da je potrebno da sebi utvrdim koji je bolji

sad kad ste potegli to, mislim da mi se arrival svidja vise 
interstellar je 4x skuplji film i tehnicki osetno jaci od arrivala
ipak, oba filma zahtevaju da se usvoji njihov specificni technobabble kako bi funkcionisali
kad se to uradi, dobijamo da je insterstellar efektivno holivudski blokbaster maskiran u sf dramu, a arrival je solidan sf maskiran u award-bait dramu
ali u arrivalu ipak niko ne cvili "muuuuurph" ;oP

na kraju, imam licni tilt ka konceptu samopozrtvovanosti/altruizma (Abbot koji zna da ce umreti (jer vidi vreme nelinearno) i ide da umre kako bi misija bila uspesna (pandan Dantonu iz TNG epizode Darmok <3) i Louise koja otkljucava heptapodski jezik za covecanstvo, ali ce zbog toga sto stalno vidi sav timeline morati da neprestano zivi sa najbolnijom stvari koja coveku moze da se desi (smrcu deteta))

poenta SFa nije da ima wow omg nindzhamegamunjozord momenat nego da te natera da se zamisliš o aktuelnim temama i potencijalnoj buducnosti u tom svetlu i oba filma uspevaju u tome, prvi na temu ocuvanja okoline, drugi na temu komunikacije, a oba na temu razmisljanja na duge staze vs kratkorocni gain sada & fuck the future =o)
 

@topik
Bleed For This - Miles Teller pokidao kao bokser iz 90ih (dobri su i aaron eckhart i kieran hinds) film ima sve dobre i sve negativne strane sportskog biopica

Постојe категоријe добaр и лош. А онда унутар тих категорија може да се каже да је нешто боље од нечега другог. То што је речено да је некима, као и мени, бољи Interstellar, не подразумева одмах да је Arrival лош.

А ти што си се некад палио на ову, због доле наведене сцене, то је друга прича! [8D]

dsVZq.jpg

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

cuj nekad, palim se na ejmi adams i sada...bolje na nju nego na mekonahija ;oP
takodje, procitah ponovo sta sam napisao, nit sam rekao da mi je interstelar losh, niti da mislim da ste vi rekli da je los pa da sam ja skocio da ga branim, samo napisah sta mislim i zbog cega =o)

 

@ topic

pogledah Haksaw Ridge...jak film vrlo...mada, kad smo vec u prici o gradaciji, daleko ispod Private Ryana (a bogami i pojedinih epizoda BoB i Pacifica i nekoliko jakih filmova o pacifickom delu 2 sv rata (tipa Istvudovi)) to sto je film beskompromisno surov je plus, ali sama prica mi je toliko mali fragment shire slike da mi sve deluje kao propustena prilika da bude nesto velicanstveno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...