Jump to content

Najbolji burek u BG


Recommended Posts

:tf:

 

Elem, za stanovnike Zemuna i severnog Novog Beograda, topla preporuka pekara Petrović u Zemunu, ali isključivo objekat u Bežanijskoj. Tu burek sabija već ~15 godina i još uvek drže kvalitet.

E sad, Petrović je otvorio još par ispostava po Zemunu, ali je primetno lošiji burek na tim mestima, tako da držite se ove radnje u Bežanijskoj.

 

U gradu znam da je nekad bio odličan burek kod Anđelka u Balkanskoj, tu sam mrndžao redovno dok sam išao u srednju, ali nisam tamo bio već desetak godina pa ne znam kako je sad.

 

 

dizgus

Link to comment
Share on other sites

dobar kombo je odes u bezanijsku na burek, pa do glavne do zore na sladoled ili kesten pire ako ima. 

Inace u dalmatinskoj ima neka pekara (lokacija na pola puta ikl-rudarsko geoloski) koja je bukvalno konzerva, ali burek je na nivou petrovica.

E vidim i grba zna za tu pekaru.

 

Inace csb za tu malu pekaru je da likovi iz obliznje banke nece nikad da jedu tu, nikad nisam znao zasto, ali su mi pre pola godine rekli da su upali pijani tipa pre 7 godina u nju u 5 ujutru i zatekli pekare kako se pare. csb

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Bio sam ubeđen da smo relativno skoro imali topic o bureku, ali avaj!

 

Sve u svemu:

- Trpković na bilo kojoj od lokacija (Nemanjina, Dimitrija Tucovića, kod voždovačke pijace)

- Ranković na bilo kojoj od lokacija (Kruševačka i od relativno skoro u Maksima Gorkog prekoputa Kalenić pijace)

Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren, nisam jeo u Rankovicu i Petrovicu, u onoj pitari preko puta masinca mi je sve suvo, mada ni tamo nisam jeo jedno 3 god. Ali mi je najbolji kod Trpkovica, volim kad je malo masniji, mada sad kad bolje razmislim ni tmao nisam dugo jeo, moracu da skoknem ovih dana :)

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...