Jump to content

Daljinac za PC, alternativa


Slađan

Recommended Posts

Moram da podelim jednu sitnicu koju sam smuljao ovih dana, možda će nekom koristiti, a tiče se alternativnog "daljinca" za PC, media plejere pogotovo. 

 

Neko sam vreme koristio Unified Remote na Androidu i UR server na PC-ju pa preko WiFija sve to ali pored toga što srče telefonsku bateriju taj wifi, Unified Remote iako je super programče je imao par nedostataka što se tiče funkcija i slično pa sam ga batalio. 

 

Jedna od stvari koja me već neko vreme smara (a totalno je 1st world problem) je što kada natrpam celu sezonu neke serije u BSPlayer plejlistu i izvalim se na drugi kraj sobe od kompa da gledam ili pred spavanje, moram da ustajem posle svake epizode i kliknem da skine titl (jbg, ne volim automatski, svaki treći put skine neko đubre od titla), pa onda ne znam zašto, uvek to radi iako sam namestio da ne radi, resetuje poziciju titla u dno ekrana i onda moram da kliknem Shift+Up / Shift+Down da vrati kako sam inače namestio. Pa još ako serija ima intro, pa onda špica od dva minuta posle toga i onda posle deset epizoda za redom to smori pa i to premotam. A tu je i odvojeno pitanje zvuka kada je 3 ujutro, a odjednom krene na ekranu da eksplodira milijardu stvari i kurve neke vrište pa treba da ustanem i smanjim zvuk. Sve su sitnice ali smaraju.

 

I onda vidim ja, imam XBox360 džojped, onaj njegov wifi dongl da se ukači na PC, pa da vidim šta tu može da se sredi. I moram priznati relativno brzo sam iskopao par detalja kako-šta i sve radi super. 

 

Tako da sad koristim XBox360 bežični džojped kao daljinac za komp tj. simuliram tastaturu i miša uz pomoć Xpadder-a (5.3 verzija je poslednja besplatna verzija) i mogu da se lepo mapiraju određene/potrebne kombinacije tastera sa tastature na džojped.

 

Što je još lepše, džojped se sam ugasi kada se ne koristi tako da je ušteda baterije super (inače ima i ova elegantnija varijanta za ručno gašenje džojpeda, nema instalacije, samo se pokrene - postoji šansa da vam antivirus skonta ovo kao false positive, iskulirate -  i onda lupite HOME dugme na kontroleru dok radi program i sve će vam biti jasno).

 

Pa sam tako lepo mapirao Xpadderom da mi na desnom stiku bude miš, a ostale komande da budu za BSplayer. Sve radi fantastično, jedini sam problem imao u startu kada se džojped ugasi ili ga isključim vađenjem baterije, zvuk odmah okine na dole u aktivnoj aplikaciji. Ista stvar kada aktiviram džojped. Prvo sam mislio da sam loše mapirao nešto ili je to bag od Xpaddera ali srećom nije već mora da se u Win7 sound opcijama odštiklira ono da smanjuje zvuk kada Windows detektuje neku komunikaciju što po defaultu stoji na 80%.

 

Takođe nisam hteo da stavljam Xpadder da mi se uključuje sa Windowsom pa sam napravio mali .BAT fajl da pokrene BSplayer i Xpadder u isto vreme i to stavio kao default šortkat za BSplayer :D

 

Sve je krajnje lako a treba vam sledeće:

 

- Bilo kakav džojped, a da ga Xpadder podržava (XBox, Xbox 360, PS2, PS3, Speedlinkovi, logiteci, i koji god već)

 

- Xpadder 5.3

 

http://www.majorgeeks.com/files/details/xpadder_(last_freeware_version).html

 

Xpadder plaćeni (ima lepo uputstvo na sajtu kako i šta se radi sa programom, lako je)

 

http://www.xpadder.com

 

- I to je to, u principu imate bežičnu tastaturu i miša samo sa tim da nemate celu tastaturu tako da je odlično kao daljinac za neke plejere, neke jednostavne funkcije mišem i slično.

 

Takođe ako hoćete da vam se isto Xpadder ne uključuje sa Windowsom već uz neki program, otvorite Notepad i c/p sledeće iz spoilera:

 

@echo off
 
start "" "Putanja programa 1 (Recimo Bsplayer)"
start "" "Putanja programa 2 (Recimo XPadder)"
start "" "Putanja programa 3 (Recimo Xboxext.exe)"
 
exit

 

Za neupućene - Putanja programa = na primer C:Program Files (x86)WebtehBSplayerProbsplayer.exe

Kada to sredite, Save As... pa stavite da bude ALL FILES, a ime fajla BILOKOJINAZIVPOŽELJI.bat

Bitno je da ekstenzija fajla bude .bat

 

Ako vas smara command prompt koji iskoči kada aktivirate .bat fajl, napravite šortkat ka njemu i onda desni klik na šortkat, Properties, u Shortcut tabu iz RUN dropdauna izaberete Minimized i OK/Apply.

 

Imajte na umu da ista konfiguracija za BSPlayer na džojpedu je identična onim komandama za Winamp, pa se bez menjanja profila u Xpadderu može koristiti isti profil za oba programa. Takođe, nisam proveravao ali originalni XBox 360 džojped bi trebalo da radi u Windows Media Centru, pa ako vam je to primarni media centar, proguglajte za tim nativnim varijantama.

 

Eto, nadam se da će nekom koristiti :D

Edited by CheighLee
  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

jok, sat vremena maksimum i nisam pukao ni dinara jer sam to već sve imao :D plus za razliku od XMBC-a i Plexa, koji su media centar programi, ovde imam kontrolu manje-više celog kompa jer imam i funkciju miša plus na daljincu nema podešavanje titlova najverovatnije. Naravno, da sam pravio specijalno neki HTPC, tu bi se već cimao da ima i daljinac i neki od ova dva programa. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ima xbmc sve potrebne opcije za titlove, može da ih skida automatski a možeš i sam da biraš koji da skine. podržava sve poznate sajtove za titlove. radi preko daljinca, a još bolje preko android aplikacije.

 

generalno android daljinci su super za skrolovanje kroz liste fajlova, pravljenje playlisti, podešavanje titlova i tako te stvari, ali za osnovne funkcije (play/pause, volume i sl.) su loše rešenje jer mora da se skreće pogled sa filma.

 

i dobro ti je ovo za wifi koji jede bateriju na androidu, jesi i ti kupio motorolu pro plus, keve ti?

Link to comment
Share on other sites

A jel ovo sad nešto drugačije nego da imam wireless tastaturu (sa touchpad-om mada može i bez) ili jednostavno miša bežičnog pored sebe dok gledam sa kompa nešto?

 

pošto mi samo wireless tastatura rešava 95% svih akcija sa kompom dok gledam nešto "iz kreveta".

Link to comment
Share on other sites

ima xbmc sve potrebne opcije za titlove, može da ih skida automatski a možeš i sam da biraš koji da skine. podržava sve poznate sajtove za titlove. radi preko daljinca, a još bolje preko android aplikacije.

 

generalno android daljinci su super za skrolovanje kroz liste fajlova, pravljenje playlisti, podešavanje titlova i tako te stvari, ali za osnovne funkcije (play/pause, volume i sl.) su loše rešenje jer mora da se skreće pogled sa filma.

 

i dobro ti je ovo za wifi koji jede bateriju na androidu, jesi i ti kupio motorolu pro plus, keve ti?

 

Ja sam se igrao malo sa Plexom i super je on, ima baš svega tu ali mi prosto ne treba tako nešto. XMBC koliko sam video je isto to samo drugo pakovanje. Konkretno sam mislio dal ja sad na daljinac mogu namestim recimo da mi pomera titlove gore/dole i slično ili da mi se menja Aspect Ratio? To ovako kako je sad mogu.

 

Galaxy S2 imam, vala ja držim sve poisključivano kad mi ne treba i punim telefon jednom nedeljno. WiFi mi je riknuo na telefonu tako da sad nemam tu opciju nažalost.

 

 

A jel ovo sad nešto drugačije nego da imam wireless tastaturu (sa touchpad-om mada može i bez) ili jednostavno miša bežičnog pored sebe dok gledam sa kompa nešto?

 

pošto mi samo wireless tastatura rešava 95% svih akcija sa kompom dok gledam nešto "iz kreveta".

 

ako imaš bežičnu tastaturu onda nema potrebe za ovim. Ovo sam pomenuo čisto kao alternativu, pošto mi sa fonom ne radi zbog wifija, nije mi toliko neugodno da bih trošio ikakve pare, a već imam džojpede... a i cela stvar mi je sinula u deset uveče. Meni je lično ovo super rešenje za 0.00din. Da sklapam namenski HTPC onda bi se iscimao za ili bežičnu tastaturu ili daljinac ko što Ivan sugeriše, a ovako kao višenamenski komp, ovo mi je super. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...