Jump to content

DC movies, Bats v Supes etc...


Recommended Posts

20 hours ago, bolkonski said:

Ne vidim ovde nikakav problem osim (možda) za fanove neviđenog benda i članove benda koji kao pseudo-treš belci pronalaze egzistencijalističku, onotološku i metafizičku vrednost u svemu što rade, makar to bio i prdež. I sad odjednom oni imaju STIL koji niko ne sme da kopira. Niko živ ni ne bi primetio osim njihovih najvećih fanova, a verovatno ni oni (Lex je priznao!). A ne bi ni oni primetili da ih zli režiser, sad već bivši, najbolji ortak nije pozvao na premijeru (kako je samo zao, iskoristio je njihovu nenormalnu popularnost da progura svoj bedni film). Sigurno bi bila sasvim drugačija priča da je film ispao vrhunski, onda to ne bi bio plagijat onda bi to bio omaž, jer su oni tobož najveći bend današnjice i perjanica istinite umetnosti budućnosti. I kao sve sam napisala u slengu pošto sam toliko nezavisna i samosvesna i sveprisutna. Bljuje mi se od ovih što obrću krugove smisla svojim lažnim životima!!!

Nindža bi te "iznabadao" da mu klinac nije bio tu - ko izgovara te rečenice a da ima više od 12 godina?

 

Prvo! Lepo sam rekao da je butik 100% Zef. Dakle nije da se nije primetilo. ;) A i sprdali smo se, u tim urbanim i načitanim krugovima gde se zna za Die Antwoord, čim se prvi Letoker foto pojavio, da mu samo fali Ten$ion (ili čak テンション) tet da bude u fullu. Ali to je sličnost sa bilo kojim gang-banging beljom iz kraja, a ne direkt sa Ninjom ili Vanilla Iceom!

Drugo! Yolandi je ovde 100% in character. Kako drugačije mala geto bičarka sa pink uzijem treba da reaguje, osim da dissuje ovog sisavca koji im je skinuo stil, a bez dovoljno giving mad props?! Nikako! Treba da bude srećan što ga nisu izboli ili drajvbajovali... Realno.

Treće! Nije klinac, nego klinka!

Četvrto! Sad bi Ayer trebalo da izdissuje nju, da se malo digne taj beef i da sve bude zabavnije. Nažalost, kao i svaka sisica koja zna samo da krade stil, a ne ume da napravi film - prećutaće. Šljam.

Peto! (nevezano za tvoj komentar, ali da se vratimo na sam film) Ne do bog da izdaju bluray varijantu ovog "filma" dužu za 40ak minuta. To bi me možda nateralo da ovo ponovo ogledam u  nadi da će zapravo ličiti na nešto.

Šesto! Primetio sam tu carsku paralelu sa gaming industrijom. Prvo pustiš beta testerima par projekcija. Onda sakupiš njihove reakcije i igraš se sa makazicama u montaži. Onda pustiš na vreme full film. Svi ga popljuju, ali uzmeš pare. Onda reizdaš film za kućno gledanje, samo sada sa omg DLC-ovima koji su i morali da budu u filmu, ali su izbačeni, da bi ljudi zapravo morali da kupe bluray. Genijalno!

Sedmo! (za sreću) Ko ima bolje dupe? Harley Quinn ili Yolandi Visser? Dodati poll u topic! Hvala!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2016 at 2:08 PM, Kole said:

hehe, ja bih, po stripovima koje citam, trebalo pre da se karakterisem kao DC guy, nego marvel fan...zato me vise zulja gomila odstupanja i losih stvari u DC filmovima nego slicni momenti u MCU filmovima...
plus, x puta navodim, warner brothers animacija ima dc animated section koji prave vrlo dobre do odlicne filmove i serije. Jesu animirani i jesu za mladju publiku, ali to je pravi duh DCa a ne ovo sto sad rade
sem toga, mislim da nema argumenata koji ce me ubediti da je bilo sta novo pod dc etiketom bolje od guardiansa, avengersa i kepa 2 (tim redom) tako da se nadam da cemo se sloziti da se ne slazemo =o)
 

eh ok, osim gardiansa sve pomenuto je meni tugaljivo i prejadno :) kep i avendjers su transformers fazon

pozdravio te Watchmen jedini film o superherojima koji zapravo ima smisla spominjati :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

funny you should say so...
zato sto je The Watchmen, od svih superhero filmova, najslicniji Man of Steelu - kao ekranizacije respektivnih predložaka su epsko djubre, ali ako se iz njih apstrahuje stripski predložak (po kom vrše širok spektar telesnih lučenja) postaju gotovo sušta suprotnost - vrlo dobri žanrovski filmovi

Link to comment
Share on other sites

Uzevsi sve u obzir, Watchmen nije losa ekranizacija. Da, cast je delom bezveze (Silk spectre ne znam kako dobija uloge, ajd da je neka vrh riba), malko su omasene neke teme, ali sve u svemu mnogo losijih ekranizacija ima. A izmenjen kraj ima isto smisla koliko i originalni (dakle nema).
Meni od svega najzalije sto su flashback scene Rorschachovog prvog ubistva do zla boga skratili, mnogo dobar momenat u stripu, nekako je pretrcano u filmu.

Generalno je nezahvalan strip za ekranizaciju.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

zali boze para za bioskop za suicide squad

smece. utter crap.

jedine svetle tacka je waller koju su preslikali i harli koja ima dobro dupe.

Meni je watchmen fantasticna ekranizacija, posebno ako posmatramo onaj extended cut sa tales of the black freighter.

Marvel generalno ne volim (stripove), dc je zadnjih godina isto meh, sto se stripova tice vertigo, image, dark horse ftw

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Baš nešto razmišljam zašto DC ovako maši i verovatno deo odgovornosti leži u studiju (kao što kaže Kole), ali mislim da Marvel (osim Spajdija) nema nikoga ko je približno moćan superheroj kao što su Supermen i Betmen i onda DC/Studio sjebu to. Zašto? Supermen je ispao okej (man of steel), mada, po meni, ništa specijalno. Dobar kasting je izvukao stvar. Kako su usrali BVS? I očigledno DS?

Mislim prvo da kaskaju za Marvelom. Marvel je u igri uvek pre njih i to kod publike stvara očekivanja. S druge strane DC hoće da bude "ozbiljniji" od Marvela (koji fura lagani entertejment) i onda, pretpostavljam, posle fokus grupa skapiraju da su "previše" ozbiljni i prepakuju film u bljuzgu.

U stvari u tom prepakivanju (ako je uopšte to a ne neki razlog kojim pokušavam da ih opravdam) se izgubi ono što Marvel nikada (osim kad žele i oni da budu ozbiljni pa fejluju kao sa poslednjim X-Men-ima) ne feluje a to je celovitost priče (nezavisno od njene trivijalnosti). Mislim, samo treba pogledati Dedpula koliko je vrhunski napisan i pored toga što je centralna priča bukvalno jedna rečenica u scenariju, ali je kristalno jasna. BVS je kretenizam parekselans uz raspopamljenog režisera koji ne ume da razdvoji muzički spot od filma.

Imam utisak da se čak i Nolan pogubio iako deluje da nikome nije odgovarao kod poslednjeg Betmena (koji se meni inače dopao), mada sam tada mislio da je do njega (što i verovatno jeste sudeći po njegovom celokupnom opusu). Ali i pored toga, gubi se nit centralne priče i onda ljudi kada izađu iz bioskopa budu u fazonu, šta sam gledao, jer ako glavni tok nije celovit i logičan, onda je sve džabe.

Postavlja se još jedan problem i to iz čisto finansijske perspektive, kako je moguće da Marvel ima toliko bolji marketing (ne samo promociju nego i istraživanje tržišta) od DC-a?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

re: Watchmen

 

jedno je adaptacija radnije, a drugo tema, tehnika, nijansi....no nvm, 100 ljudi itd

re: MvDC
stav ljudi iz DC-a je: naš univerzum je čudan i treba ga popraviti
stav ljudi iz Marvela je: naš univerzum je čudan i mi se super zajebavamo
pitanje o marketingu se nastavlja na te stavove - jedni voze kako su navikli, a drugi pokusavaju da istovremeno "isprave" sve sto aktuelni fanove vole + da pronadju misterioznu publiku za koju znaju da je tamo negde, ali ne znaju kako da joj se dodvore

onda na to dodaš taj deo o tome da WB reaguje na MCU umesto da gura svoju stvar
dodaš da studio pritiska sa brzinom i datumima, a ljudi nisu roboti
ako neko ima mašineriju da izgura datume na mišiće - to je Dizni a ne WB
WB nema čoveka analognog Kevinu Fajgiju koji će da prati razvoj svih filmova i gleda da se sve nekako uklapa, nego svako sa malo više moći oće da ostavi "svoj pečat"
nolanov poslednji betmen je takav kakav je jer on nije hteo da ga pravi, pogotovo ne tako brzo i pogotovo ne nakon heathove smrti, ali studio + sumanute pare = blah

Deadpool je anomalija jer nije deo MCU priče, ali nije ni deo FOX priče već su ga izgurali Rajan Rejnolds i Tim Miler kontra očekivanjima studija (Fox) i bez njihovog velikog uplitanja...sad kad je Deadpool doneo ozbiljne pare, svaki executive u Foxu ce zeleti da ucestvuje u radu na sequelu i da ga "unapredi"

akonto toga, najbolji holivudski vic:
tumaraju dva producenta pustinjom, oba ispucalih usana i premorena, sunce peche umiru obojica
nailaze na usamljen suncobran, ispod njega kofa sa ledom i u njoj flaša vode
nakon par sekundi gledanja u neverici jedan uzima flasu, otvara je i prinosi ustima
na to će drugi: "čekaj! nećemo valjda da je pijemo pre nego što se obojica ispišamo u nju?"

 

 

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

odgledah suicide squad, ijao koji fail

ja vam kazem, ovi superheroj filmovi su za decu od 10-15 godina, sa par izuzetaka

ovaj mi je u rangu kapetana amurike, ajronmena 3, poslednjih avendjersa...

ali drago mi je sto vraca publiku u bioskope, eto u mom gradicu pun bioskop mladezi i dece

ali ne razumem sebe kako sam ocekivao uopste da bude film imalo posvecen starijoj publici (ako izuzmemo guzicu gospodjice koja je omg najbolja riba holivuda u poslednje vreme)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...

"Film se uzdigao do nivoa mediokriteta" mi je najprecizniji citat koji opisuje film (Red Letter Media). Može da se gleda Justice League, za razliku od Man of Steel i Batman vs Superman.

Šteta što su tako rush-ovali Justice League, da su normalno uspostavili svet/univerzum prvo, uz obavezan batfleck standalone film, a poželjno i neki akvamen, kiborg i fleš, mogao se pristojan film napraviti, ovako i ovo što je ispalo, pa moglo je biti samo gore.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Дајте препоруку за неки суперхеројски филм са добром драмском позадином, где дражи нису добри костими и прича о пореклу нечије супер моћи. Укратко, драма и добра карактеризација у свету суперхероја.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...