Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

S tim napajanjima je samo malo problem što kvalitet ne mora da bude konstantan. Generalno će ono raditi ok i izdržati tu konfiguraciju bez problema, problem je samo što može nenadano da rikne mnogo lakše nego neki kvalitetniji modeli. Tipa ja sam u firmi imao mislim četiri komada na konfama sa i7 procesorima i slabim grafičkim karticama i tri komada su radila sasvim ok jedno 3 godine barem, ali je jedno posle dve-dve ipo godine umrlo sa sve varničenjem pozadi :) Ne mogu da kažem, ništa što se računara nije stradalo ali me prosto navelo da i na ostalim računarima promenim napajanja za svaki slučaj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2016 at 1:48 PM, Lucky said:

kasni odgovor but - nisam primetio taj problem, furam Logitech bluetooth miša nekog od pre hrista, a i onaj apple wireless miš. ako ti znači za test, javi. da sam video post ranije doneo bih ti na sajam :)

sad jedino provaljujem kao razliku što su wireless, a ti kačiš na usb, pa ću da probam neki random usb miš iz redakcije čim budem mogao.

Recimo da sam resio problem tako sto sam instalirao usb overdrive programcic, kojim mozes ta customizujes tako neka podesavanja.

Izgleda da je ovo problem samo na Sierri. Hvala u svakom slucaju.

.

Link to comment
Share on other sites

lc green 650w mi je poceo da riknjavam posle overclock maltretiranja od 3 godine :D sada furam thermaltake isto mid range brend 650w vise nego dovoljno , traje 2 godine :) 

 

onomad drugaru sam pravio konfiguraciju sa i3 ivy bridge procesorom i znam da bi uglavili do 24k dianra morao sam blueberi napajanje+kuciste za 2k dinara, eto radi mu vec 3 ili 4 godine :) to ti je kako ubodes, moze da bude normalno i bez nekog opterecenja radice vrh godinama , a moze odma posle mesec dana da ti zapali gajbu, meni su 3 riknula u 6 meseci onda mi jedno ostalo evo ga drugara u mojoj staroj masini jos uvek radi (i to sa klokovanim q6600 ^)^ nakon nekoliko godina iz koga sam izvukao navodno neki badass antec od 70e koji je otegao papke nakon 3 godine jos 2009

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam osamdeset puta pisao ovde - nije Thermaltake "midrange brend", niti je LC "midrange" brend.

Thermaltake (kao i CM, Chieftec, Antec i gomila sličnih brendova, sada i LC) ima čitavu gamu različitih napajanja. Zajedničko im je što NIJEDNO NE PRAVE ONI.

U pitanju su napajanja koje se prave po raznim fabrikama, uz različite sertifikate i komponente i ogromnu razliku u kvalitetu, a ovi samo prelepe svoje nalepnice.

Konkretno - TT Smart serija je low tier, tik iznad smeće-tier napajanja, dok je njihov TP Platinum (proizvodi Enhance) vrhunsko napajanje koje može da se meri sa boljim Seasonic ili Superflower ili top tier FSP ili Deltinim napajanjima (koji stižu pod drugim brendovima).

Na srpskom tržištu praktično ne postoje midrange napajanja, jer se uvoznicima ona ne isplate. Koštaju više, kupuju se manje, a oni nama ionako podmeću low tier TT, CM, Chieftec i Antec (verovatno je taj tvoj bio iz tog koša) kao "midrange" napajanja i guraju ih u viši cenovni rang u odnosu na gluposti kao RHINO, RAIDMAX i ostalo.

Za top tier postoji neko malo tržište, ali su ona i do tri puta skuplja od lažnog midrange uprkos slabijoj deklarisanoj snazi. Tako npr. Seasonic ili SuperFlower od 450w imaju mnogo stabilniji izlaz i snagu od npr. 650w lažnog midrange, imaju kvalitetnije i trajnije komponente i neuporedivo bolju surge zaštitu.

Dakle, ovde se prodaju muda za bubrege u tom midrange delu i skoro je isti kurac i podjednaka lutrija da li ćeš kupiti neki TT ili LC.

Moj mid tier TT je radio godinama dok je vozio jebeni vulkan od 9800GTX+, koji crpi oko 300w punom loadu. Kada je on otišao, neki CM je preživeo jedva dve godine pre nego što je bukvalno eksplodirao u kućištu.

 

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

U pravo to, tako sam ja misleci da je enermax dostojna marka uzeo to napajanje, da bih kasnije skontao da i oni imaju svoj low tier. Imao sam ga godinu dana i utopio sam gap olovno za 30e ne znam ni sam kako sam to uspeo (platio sam ga 45), pa sam kupio seasonic jednostavno da ne mislim. Jeste da nije gold ali opet mi uliva neko poverenje da ne mislim , a sad ako zapadne neki bad beat onda jbg cu se dubijem

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, shw. said:

Kao što sam osamdeset puta pisao ovde - nije Thermaltake "midrange brend", niti je LC "midrange" brend.

Thermaltake (kao i CM, Chieftec, Antec i gomila sličnih brendova, sada i LC) ima čitavu gamu različitih napajanja. Zajedničko im je što NIJEDNO NE PRAVE ONI.

U pitanju su napajanja koje se prave po raznim fabrikama, uz različite sertifikate i komponente i ogromnu razliku u kvalitetu, a ovi samo prelepe svoje nalepnice.

Konkretno - TT Smart serija je low tier, tik iznad smeće-tier napajanja, dok je njihov TP Platinum (proizvodi Enhance) vrhunsko napajanje koje može da se meri sa boljim Seasonic ili Superflower ili top tier FSP ili Deltinim napajanjima (koji stižu pod drugim brendovima).

Na srpskom tržištu praktično ne postoje midrange napajanja, jer se uvoznicima ona ne isplate. Koštaju više, kupuju se manje, a oni nama ionako podmeću low tier TT, CM, Chieftec i Antec (verovatno je taj tvoj bio iz tog koša) kao "midrange" napajanja i guraju ih u viši cenovni rang u odnosu na gluposti kao RHINO, RAIDMAX i ostalo.

Za top tier postoji neko malo tržište, ali su ona i do tri puta skuplja od lažnog midrange uprkos slabijoj deklarisanoj snazi. Tako npr. Seasonic ili SuperFlower od 450w imaju mnogo stabilniji izlaz i snagu od npr. 650w lažnog midrange, imaju kvalitetnije i trajnije komponente i neuporedivo bolju surge zaštitu.

Dakle, ovde se prodaju muda za bubrege u tom midrange delu i skoro je isti kurac i podjednaka lutrija da li ćeš kupiti neki TT ili LC.

Moj mid tier TT je radio godinama dok je vozio jebeni vulkan od 9800GTX+, koji crpi oko 300w punom loadu. Kada je on otišao, neki CM je preživeo jedva dve godine pre nego što je bukvalno eksplodirao u kućištu.

 

 

Evo ga dosao  da "objasnjava" ...

Dakle Antec 550w NEOPOWER SLI  ready za 70 i kusur evra jeste definitivno bio  midrange ako ne i ako ne i top end pre 5+ godina kada nisi imao 2000W napajanja od 500evra nigde da uzmes jer se nije majnovalo. Dakle pre nekih 10 godina na prste si mogao izbrojati 100e napajanja. 

I taj skupi antec je riknuo ko bulja, da ne govorim o mnogobrojnim seasonic napajanjima od 150evrica. 

Da ja znam da je moj danasnji TT jeftino govno jer kao sto sam napisao gore po meni se za budzet masine ne isplati davati pare na SUPER dobra napajanja jer njihov failure rate nije nista bolji od jebenog blueberija, bar ne ovo sto dolazi kod nas na trziste (uzimam tu i super flower seasonic i ostala overpriced piece of shit napajanja koja se prodaju kao ne znam sta a ustvari su djubre za nase trziste). 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ok sry, nisam znao za te podatke :(

možda da kupiš bolji produžni.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Jebote sta je sa cenama lol

 

INTEL Core i5-6600K 3.50GHz 1151 BOX - 210 eur - 210 eur

HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 HX421C14FB/8 - 36 eur (1x8GB)

ASROCK Z170A-X1 - 100 eur

COOLER MASTER Hyper 212 EVO - 36 eur

Ovo sam bio uzimao u aprilu, sada je ova ista memorija 54 eura??? procesor 222, 

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2016 at 4:39 PM, shw. said:

ok sry, nisam znao za te podatke :(

možda da kupiš bolji produžni.

mozda da se obesim njime i skratim svima muke ! 

 

Jebote sta je sa cenama lol

 

INTEL Core i5-6600K 3.50GHz 1151 BOX - 210 eur - 210 eur

HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 HX421C14FB/8 - 36 eur (1x8GB)

ASROCK Z170A-X1 - 100 eur

COOLER MASTER Hyper 212 EVO - 36 eur

Ovo sam bio uzimao u aprilu, sada je ova ista memorija 54 eura??? procesor 222, 

Cene su relativno niske uzimajuci u obzir kupovnu moc gradjana 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Neki dan komp nije hteo da mi se ukljuci i ja posumnjam na napajanje, ali ipak nije bilo, nesto zabagovalo.

Tada me je obasjalo shvatanje da sam to powercolor napajanje kupio 2004 zajedno sa intel celeronom D820 (ako bese tako) koji mi je prodao Rev. Ej bre nakon 12 god, to napajanje i dalje radi :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kupi ti protivpozarni aparat Igore....  xD



In other news, nije me mrzelo da pre prodaje stare graficke odradim samo par gpu testova ne bih li video odprilike koliki je gain pefrormansi nakon apgrejda, i evo:



15354318_1304109746334767_1644524708_o.j

 

15311446_1304110316334710_162753842_o.jp

 

15322584_1304110456334696_636369020_o.jp

 

15310792_1304110599668015_1004322529_o.j

 

15322448_1304110723001336_142852177_o.jp


Za BF1 sam stavio neki average fps dok kod DOOM-a taj raspon bas dosta seta gore dole pa sam stavio min i max (realne) vrednosti. Inace ide i do 200 kad udjes u one "retro" hidden sekcije po nivoima al to se ne racuna.

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Super si prošao, 1080 je eleganci engineering, brza a ne troši preterano za svoju snagu. 980Ti je osakaćeni Titan X za ložane (a pritom troši i greje se ko Titan X), svinja koja brzinu ostvaruje na grubu silu, nakrljali su ROP-ova i napucali magistralu, i uprkos tome 1080 dođe i pocepa je baš onako sramotno. Ja to nikad ne bih kupio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...