Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

ne bih stavljao na ovu konfu te budzet maticne, dajte nesto ozbiljno 

sad sam razgovarao sa njim moze i da produzi budzet do 180k max (nek bude izmedju 160k-180k)

kuciste ne mora vodeno a i sad vidim koje su cene, nesto na ovaj fazon mu se dopada

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/kucista/kuciste-thermaltake-p5-atx-zidno-open-frame-ca-1e7-00m1wn-00-6767641.html

dajte sad konkretno neku konfiguraciju za 180k

nvidia + intel kombo obavezno, ssd od 500gb 

Edited by Čamuga
Link to comment
Share on other sites

uf jebote pa nisam ni video "nabudzeno kuciste sa vodenim hladjenjem" Covek nema budzet za to i jbg neka vidi sta zeli 

Naravno ne mislim na custom loop vodeno hladjenje nego na klasican AIO ali opet nema budzet za to

 edit : e sad vidim reply al stvarno moram legnem, ali verujem da ce neko vec pomoci :D

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

Matična ploča MB LGA1151 Z170 ASUS Z170-A, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1 21k

http://www.winwin.rs/graficka-kartica-geforce-gtx1070-asus-8gb-ddr5-2xhdmi-dvi-d-2xdp-256bit-dual-gtx1070-o8g-6792832.html 

i5 6500 28k

ssd (samsung/kingston 500gb) 19k

kuciste kao navedeno 15k

WD 1tb hdd 7k 

kingston fury 2133 8gb 7k

166k i ostaje za napajanje neko kvalitetno modularno, ili ako ce da se steka na napajanju jos 8gb memorije koje svakako moze dodati kad god hoce. 

Ne vidim poentu da se uzme neko prebudzeno kuciste a da se u njega stavi neka maticna od 8k i mini graficka , pa sam zato isao ovako nesto da bude u tom crno belom fazonu sad jbg negde mora da se cutuje. Ja bih ovako uradio i promenio bi kad tad procesor ne znam koliko je to pametno i efikasno, ili mozda uzeti obicnu non-K maticnu i ustedeti para/dodati u RAM 

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

@Zwerko Nisam znao za to, sad tek kapiram sta si hteo da mi kazes gore iznad...  Naveo sam GTX750Ti da imam trenutno, a maticna ploca je http://www.asrock.com/mb/AMD/960GM-VGS3 FX/ , s obzirom da si mozda za predlog da ne uzimam novi procesor, eto da znas sa cim raspolazem i da vidis sta je po tebi najbolje da se uradi za pocetak sa 40k

Hvala na pomoci

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je taj FX smeckast CPU pogotovo za neko malo ozbiljnije igranje jer je snaga jednog kora mnogo slabija u odnosu na intel pre svega zbog IPC. I5 procesori su relevantni stvarno duzi vremenski period i odlicna su kupovina na duze staze. 

Ja bih prodao taj ram svakako i te pare dodao da se uzme neki krsten hardver.

Prvo, kao sto si i sam rekao bi trebalo da se uzme CPU, MOBO i RAM. Tu je idealan i5-6500, neka b150 ploca i 8gb ddr4 na 2400mhz. Predlog:

1..http://www.kupujemprodajem.com/INTEL-Core-i5-6500-1151-BOX-Akcija--27626275-oglas.htm?filter_id=46172603 190e

2. http://www.kupujemprodajem.com/Asus-B150-PLUS-31877557-oglas.htm?filter_id=60406320 88e

3. http://www.kupujemprodajem.com/HyperX-8GB-Fury-DDR4-2400MHz-CL15-28880105-oglas.htm?filter_id=57491772 42 
 

Znaci za ovaj set ti treba tacno tih ~40k.

Nakon toga uzimas neko krsteno napajanje od 500-600 pravih vati. Preporuka bi bio TT - http://www.kupujemprodajem.com/THERMALTAKE-Smart-SE-530W-modularno--28905020-oglas.htm?filter_id=28955781 A uvek mozes i neki skuplji Seasonic/EVGA... Evo ovo je isto odlicno za malo vise para - http://www.kupujemprodajem.com/Seasonic-S12-II-620W-28934904-oglas.htm?filter_id=28955781

Nakon toga stekaj za grafiku. Sweetspotovi su 1050ti za nekih 170, RX 470 za ~220, rx 480 za nekih ~250 i 1060 6gb za ~300.

Sa ovakvom masinom se mozes bas lepo igrati u narednom periodu. 

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi šta hoćeš da uradiš. Ako hoćeš da menjaš ceo sistem onda ok (i naravno imaš finansije za to). Ovo što predlaže Samur je sasvim ok opcija za tih 40 hiljada, ali uz takav procesor ja nikako ne bih išao sa grafikom ispod RX480/GTX 1060 kasnije i novim napajanjem i sl. S druge strane ako nećeš baš toliko para da daješ, jer bi te to sve zajedno izašlo jedno 600-650 evra, onda bih predložio da prvo kupiš grafiku ako ti je bitno za igranje pa procesor, ploču i memoriju menjaš kasnije. Evo primera radi neki klip koji poredi performanse tvog trenutnog procesora i ovog i5 u igrama, doduše sa solidno jačom grafičkom karticom koja je u rangu otprilike GTX 1070 sad. U slučaju da uzmeš grafičku koja je reda veličine 300 evra te razlike bi verovatno bile manje. 

https://www.youtube.com/watch?v=do11QBMD0-w

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@samur @Zwerko

To je to, sve sto me zanimalo napisali ste mi, mislim da cu ispratiti ovo sto je samur rekao jer sam i planirao da ulozim 40k + 40k sledeceg meseca za grafiku, napajanje i ako jos nesto sto spada u jeftinije stvari zafali(racunaj za grafu barem 250e  kako bi se uzela neka krstena, ova od 6gb mi zvuci mocno)...

U svakom slucaju "mozete da zakljucate topik" sto se mene tice, pa se javljam za graficku kasnije kad zavrsim posao sa ovim... Hvala jos jednom svima

Link to comment
Share on other sites

Preko emija:
6600k = 32000
+
Asus Z170-K = 16500
+
2400MHz Kingston Savage  2x4GB = 8600

+

SSD SATA3 480GB Sandisk Ultra II 550/500MB/s      = 17000

+

1TB blue WD = 6200

+

80300 din
+
Preko madjara nek uzme GTX 1080 za 80000, da ne bude kukavica

to mu je 160 000
i ostaje mu 20k na napajanje (bilo koje provereno da nije Raidmax ili tako nesto od oko 600w) i za kuciste. I ako mu je stalo do izgleda neka uzme neki Be Quiet CPU cooler od oko 40-60e , ako ne nek uzme Hyper 212+ evo i cao zdravo.

Vodeno hladjenje je waste of money.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

hvala tebra, al sastavili smo ovo vec

 

i5 Intel® Core™ i5-6600K, 3.5GHz, 14nm                                                             32k

Asus GTX1070 8GB, STRIX-GTX1070-O8G-GAMING                                           72k

MB LGA1151 Z170 ASUS Z170-A, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1       21k

ssd (samsung/kingston 500gb)                                                                             19k

Kucište Thermaltake P5, ATX zidno Open Frame                                              15k

 2 x 8GB DDR4 Kingston PC2400 HyperX XMP Savage,                                   16k

extra kuler :    Cooler Master: Hyper 212 EVO                                                    5k

seasonic 550/620w                                                                                                 10k

hdd ce uzeti kad mu bude trebalo naknadno
ovo je sve 190k, on vrsi neki povracaj pdv-a posto uzima na firmu svoju pa i nekako da se plati, cene kod nas su kriminalne
 

Link to comment
Share on other sites

Treba mi neka dosta cheap konfa za ortaka koji je apsolutni low end user, ali sam u fazonu da mu komp radi brzo po današnjim standardima.

Grafički maksimum koji će on ikada pokrenuti jeste HoMM5, a i to je malo verovatno. Znači - Warcraft 3, Starcraft 1 i HoMM 3, surf, word i filmovi.

Meni je u glavi G3258, ali ne znam da li postoji nešto novo što je u tom rangu "best bajstva".

Da li je G3258+najjeftinija ploča+X rama+SSD prava stvar ili treba da razmišljam i o grafičkoj?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Tastu sam nedavno sklopio sledeće:

Celeron G1820 (Haswell)
MSI H81M-P33
2 x 2 GB DDR3-1333 (forsirao sam dual channel zbog integrisane grafičke)
120GB Patriot Blast SSD
(bez diskretne grafičke)

I mogu reći da mašina leti, ponajviše zbog SSD-a (s tim što je iz ove perspektive trebalo uzeti od 240 GB, pošto su počeli da filuju disk filmovima s torenta), ali procesor ni slučajno nije za bacanje. World of Tanks radi lepo na low, 1080p x264 filmovi idu glatko uz neko smešno CPU zauzeće, web surf ne zapinje uz gomilu otvorenih tabova itd. Uzevši da je razlika u ceni bila više od 100% između najjeftinijeg Celerona i tog G3258, jasno je šta je bolja kupovina. Jeste relativno nizak klok, ali ga izvlači efikasna arhitektura, daleko bolja od bilo kakvog polovnjaka za slične pare (pošto sam malo istraživao po netu, prethodno se lomivši između novog Celerona i polovnog starijeg Athlona ili Core 2 Quad).

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno sta je sa cenama, a deluje mi kao da ne prestaju da se kupuju komponente... Jos sam se ja kajao sto sam uzeo strix 1060 po 320e a nije mi se zurilo ali i dalje je to neka cena, 

izgleda da sam sam sebi odgovorio na pitanje :\

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

Ok, i meni sada treba pomoc oko konfiguracije. imam budzet - 1200 evra (bez monitora) i ciljanu namenu kompjutera - arhitektonski modeling i vr (prezentacije arhitekture prvenstveno, uz pomoc okulusa ili vive-a). Kompjuter necu kupiti ovde nego u Holandiji, ali cene su tamo iste ili nize nego ovde (za 5 do 10 %) nego ovde i josh kupujem preko jedne firme, tako da ono sto mi predlozite bazirano na nashim cenama ce funkcionisati i tamo. I da, imam josh jedan uslov u sklapanju kompa - necu ATI (imam radeon vec tri godine i u poredjenju sa Nvidiom, podrska, optimizacija u Autodesk aplikacijama (Revit, 3d max) i generalno OpenGL je UZAAAAASNA). tako da predlozite. 

i btw, glupo pitanje, ali nikada nisam radio ovo - kako da prenesem legalnu instalaciju Win 10 sa jednog na drugi komp?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, iguana said:

i btw, glupo pitanje, ali nikada nisam radio ovo - kako da prenesem legalnu instalaciju Win 10 sa jednog na drugi komp?

SysPrep metodom mozes da preneses fajlove, podesavanja i sl, ali moraces ponovo da aktiviras Windows sa ne-OEM kljucem. Ako je OEM, zaboravi "prenos" licence.

Link to comment
Share on other sites

Iskoristice isti OEM key i Win ce da prijavi da je validan u smislu strukture, ali ce aktivacija da propadne, jer se hardver promenio.

Samo ako je kupio pun Win10 i nije radio upgrade sa npr. win7, onda moze istim kljucem da aktivira i na novom racunaru. Ako je prethodni windows (koji je upgradeovan na 10) imao ne-OEM kljuc/licencu, onda moze sa tim kljucem.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...