Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

1 hour ago, overkind said:

Има и неких акција где је 470 са 8 гига скупљи од 480 са 4 гига.

Ja bih lično mnogo pre uzeo RX480 sa 4GB nego RX470 sa 8, mislim da još nije tako blizu vreme gde će igre zahtevati preko 4GB memorije (a i ako budu zahtevale pitanje je koliko ćeš to primećivati ako nemaš baš naj najbolje teksture) a bolje su performanse i po nižoj ceni. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2016 at 6:05 PM, voodoo_ said:

480 je malo overkil za 1080p, dosta bi ti bila i 470 sa 4 GB.

Ne bi trebalo da imaš problema sa kompatibilnošću u tvom slučaju (neki noviji Radeoni ne rade na ranim PCIe pločama, ali tvoja nije takva).

Sačekaj prve testove GTX 1050-Ti sa 4 GB, trebalo bi da bude brža od GTX 960 (koja je opet solidno brža od tvoje) uz 30 W manju potrošnju u odnosu na 650-Ti. Džabalesku apgrejd odličan za 1080p, osim ako nećeš da kupiš nešto jače pa da budeš miran duže (u tom slučaju bih preporučio GTX 1060 sa 6 GB; verzija od 3 GB će brzo "zastareti", u smislu da će GPU i dalje biti više nego dovoljno jak, ali 3 GB neće biti dovoljno za high/ultra teksture).

Sto bi se reklo wait for benchmarks, ali ne verujem da ce 1050ti dogurati na 960 nivo

A da se nadovezem na graficke

Ja sam planirao devojci da uzmem rx 470 samo zato sto mi rx 480 jednostavno ne deluje toliko bolji a rx 470 4gb se moze naci dosta povoljnije. Smatram da je 4gb sasvim dovoljno za 1080p, mada u obzir dolazi i 1060 3gb , da je 4gb uzeo bi na keca ali mi deluje malo. E sad 5gb verzija je vec 300e+ tako da ne znam ni ja sta cu

Link to comment
Share on other sites

Neki iz Altija reče na benčmarku da su dobili Asusovu 1050 Ti za oko 24 hiljade kao nabavnu cenu lol


U zvaničnom Nvidia PR materijalu stoji za 1050ti preporučena cena za Srbiju 20.999 tako da je sasvim za očekivati da Asus bude skuplji, 24k deluje realno. Sad ako im je to nabavna cena pa na to dodaju jos marže onda stvarno u majčinu... U istom tekstu je cena za EU 155 eur (oko 15 eur manje) ali cenim da je to taman nas procenat carine. Videćemo koje će cene biti kod Madjara.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ahoj

imam  2 x kingston khx2400c11d3/4gx rama i ubacio bih npr jos 2 x 4 gb ali ovih modula vise nema, u pitanju je Kingston beast serija i zasto je vise nemam pojma

U glavnom frka mi sad, nemam pojma kako i koliko je funkcionalna kompatibilnost modula sa razlicitim podesavanjima, fazon sada mogu da nabavim  HyperX Predator HX324C11PB3K2 ili nesto slabije

Ploca je  GA-Z77-D3H, pa bih hteo da bocnem 4x4 gb (to mi je najlaksi kombo nego da prodajem postojece kupujem 2x8gb)

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je tu glavno pitanje da li overklokuješ memoriju i ako da kako? Predator bi trebalo da je novija memorija od Beast i da je menja, što se specifikacija tiče maltene su iste osim što mogu da imaju neke različite tajminge u odnosu na voltažu i slično. Ako ti je memorija overklokovana na max onda to može biti problem i verovatno ti je bolje da prodaš postojeće module i uzmeš nove komplet. Ako ne overklokuješ onda nemaš ništa da brineš. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako nemas i5/7 K overklokovani procesor zbog kojeg je frekvencija RAMa vazna, onda kupi prve najblize, pa ce sve da radi na najnizoj frekvenciji. Ako nemas K CPU, onda je frekvencija ionako max 1600MHz...

Kolicina >>>>>>> brzina

Al ako jeste OC, onda, posto nema 2.4GHz RAMa, bolje to je da prodas tvoje i kupis nove 4x4, nego da kupujem polovnih 2x4.

Link to comment
Share on other sites

Izašli testovi za 1050/1050Ti

http://www.pcworld.com/article/3134528/components-graphics/nvidia-geforce-gtx-1050-and-gtx-1050-ti-review-the-new-budget-gaming-champions.html

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-review

U suštini GTX 1050 kida RX460 što je stvarno odlično za te pare. 1050Ti je negde otprilike ista kao GTX 960 ali to je ipak osetno slabije od RX470, koji doduše i jeste skuplji. Dobra fora je što ne traže dodatno napajanje i generalno troše malo struje i ne greju se pa mogu da se meću i u manja kućišta ili u kombinaciju s nekim slabijim napajanjima. Mislim da je to dostojna zamena za 750ti i 960 a ostalo prosto verovatno nisu hteli da čačkaju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...