Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ja sam trazio kod nas free sync al' nesto nisam bas naisao na veliki izbor (doduse nisam se trudio puno jer imam nvidia karticu, ali sam gledao da uzmem free sync pa da promenim kad tad). Bio je samo neki AOC, koji bas nije nesto nahvaljen kod korisnika pa sam skipovao i ostao bez adaptive sync , ali za g sync nikad ne bih dao te pare

Link to comment
Share on other sites

Vudu gospodar svemira! ;o)

ja sam pre mesec+, nakon konsultacije sa Vuduom ofc, uzeo safirov rx480 sa 4gb sa 235e i mnogo sam hepi 
sve preko 4gb je, za sada, nepotrebna stavka ako se nema monitor sa rezolucijom 2500x1440 ili iznad toga

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

je l' ima neke razlike između 1070 različitih proizvođača? uglavnom su ljudi hvalili MSI Gaming X, ali mi sve deluje kao manje više ista stvar i da je najpametnije kupiti najjeftiniju. na primer, MSI je oko 500e, dok je Gigabajtov model 440e, pa rekoh da vidim šta mi je činiti. hvala vudu care! 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Najveće su ti razlike u sistemu hlađenja a s tim najčešće ide u kombinaciji i koliko je proizvođač podigao klok u odnosu na referentreni model. Opet tu ima veze i kakvo je hlađenje pa koliko će buke praviti kuleri, ako ti ne smeta buka uzmi onda bilo koju :) Ja imam jednu MSI Gaming X 1070 i stvarno jesam zadovoljan što se toga tiče, u smislu deluje mi da je kvalitet skoro isti kao Asus Strix a košta manje para, taj odnos cena/kvalitet je po meni nekako dobar. S druge strane imam i jednu Gigabyte G1 1060 i tu isto nema neke zamerke na hlađenje i buku ali ne mogu direktno da poredim jer nije ista kartica. Recimo Palit 1060 me nije baš oduševio, radi to ok ali se ponekad malo čuje kad je pod punim opterećenjem. 

Pritom imaj u vidu i da proizvođači imaju različite modele, tipa nije isto porediti Asus Turbo (onaj običan model s jednim ventilatorom, taj je baš bulja jer je to osnovno hlađenje baš sranje) ili Dual (sa dva jel koji je možda i ok kupovina, nisam probao) ili Strix koja ima tri ventilatora. Tipa porediš MSI GamingX sa Asus Strix, to je logika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam RX480, ali sam prilikom ugradnje skapirao da sam na staroj kartici imao 6-pinski konektor za napajanje, dok je na ovoj 8-pinski. Imam samo jedan 8-pinski kabel, ali je suvise kratak da bi stigao do graficke jer glavni deo ulazi u plocu. 

Jel to znaci da je vreme za novo napajanje? Neka preporuka? 

P.S. Moram i novi adapter za kabl od monitora da uzmem, jer na ovoj grafickoj postoji samo DVI-D ulaz, a na postojecem adapteru mi je DVI-I. 

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

A što ne kupiš samo produžetak? Mislim pod uslovom da ti je napajanje načelno ok. Možeš da vidiš i varijantu 2xmolex na 1x8pin, ali mislim da ti je bolja varijanta za grafičku samo produžetak jer nemaju sva napajanja dobru voltažu na molex konektorima. 

Što se adaptera za grafu tiče to je sada već solidan problem dobrom broju ljudi jer baš velika većina poslednjih generacija nema nikakav analogni izlaz. Drugaru sam tražio i našao da je najjeftinije rešenje HDMI na VGA šljaka sasvim ok sa njegovom GTX 1050Ti. Naravno ako imaš HDMI na grafičkoj pošto ima onih koje to nemaju :) Ili kupi novi monitor :tf: Pazi samo ima likova koji slične adaptere prodaju i za po 4-5 hiljada dinara, baš sam bio šokiran bezobrazlukom :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

A što ne kupiš samo produžetak? Mislim pod uslovom da ti je napajanje načelno ok. Možeš da vidiš i varijantu 2xmolex na 1x8pin, ali mislim da ti je bolja varijanta za grafičku samo produžetak jer nemaju sva napajanja dobru voltažu na molex konektorima. 

Što se adaptera za grafu tiče to je sada već solidan problem dobrom broju ljudi jer baš velika većina poslednjih generacija nema nikakav analogni izlaz. Drugaru sam tražio i našao da je najjeftinije rešenje HDMI na VGA šljaka sasvim ok sa njegovom GTX 1050Ti. Naravno ako imaš HDMI na grafičkoj pošto ima onih koje to nemaju :) Ili kupi novi monitor :tf: Pazi samo ima likova koji slične adaptere prodaju i za po 4-5 hiljada dinara, baš sam bio šokiran bezobrazlukom :) 

Iskreno, nisam imao pojma da postoje ti produzeci, hvala! Doduse, probao sam da izvadim taj kabl iz ploce i utaknem 8-pinski kabl u graficku, ali ni to nije islo. Kao da na pase, ali provericu opet. 

A za adapter, pa nisam bas toliko old school, imam ja digitalni prikljucak, ali pogresan za ovaj tip kartice. Prosla kartica je imala oba, dok nova ima samo donji.  

dual-dvi.jpg

@tortky da nisi mozda zainteresovan za MSI GTX660 Twin Frozr 2GB? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

270 je rebrandirani 7870, 150 W TDP, tako da u odnosu na 6970 (250 W) jeste hladan :D

Ali ja bih preporučio 1050 Ti,  jer je 50% brža od 270 a troši do 75 W, i fino se overklokuje a jedva prebacuje taj prag. Ovaj Gigabyte Windforce model što imam po defaultu pali ventilatore tek na 60 stepeni, a i to što upali se ne čuje. E sad, duplo je skuplji od Sontyjeve kartice tako da vagaj.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tortky said:

Trenutno imam 6970 koji bih prodao nekome ukoliko želi da se zajebava sa ventilatorima i stavlja aftermarket hlađenje (ako uspem da nađem entuzijastu), ionako igram samo OW i HS, tako da mi ništa nešto spektakularno jače ne treba trenutno, gledajući jačinu GPU-a. Taj model kapiram da je špricer ladan i tih? Za koliko bi davao?

Iskreno nemam pojma koliko se greje, sad sam prvi put pogledao i stoji 49. Nisam imao nikakav problem sa njom, tiha je i radi kao prvog dana. Kontam da je 80eu cool za RuR drugare. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MikacNS said:

Iskreno, nisam imao pojma da postoje ti produzeci, hvala! Doduse, probao sam da izvadim taj kabl iz ploce i utaknem 8-pinski kabl u graficku, ali ni to nije islo. Kao da na pase, ali provericu opet. 

A za adapter, pa nisam bas toliko old school, imam ja digitalni prikljucak, ali pogresan za ovaj tip kartice. Prosla kartica je imala oba, dok nova ima samo donji.  

Taj iz ploče je isključivo za dodatno napajanje procesora, dont do it son

DVI-I sadrži i analogni i digitalni signal (na odgovarajućim grupama pinova), pa je taj stari adapter samo prespajao analogne linije sa DVI-I konektora na VGA konektor, tako da on u suštini predstavlja samo dva konektora sa prežičenim pinovima u zajedničkom pakovanju. S druge strane, DVI-D sadrži samo digitalne pinove i adapter ti ne radi jer nema šta da spoji. Treba ti tzv. aktivan adapter koji je skuplji jer sadrži odgovarajući D/A enkoder čip.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, MikacNS said:

A za adapter, pa nisam bas toliko old school, imam ja digitalni prikljucak, ali pogresan za ovaj tip kartice. Prosla kartica je imala oba, dok nova ima samo donji.  

Ček, ali ako imaš monitor sa DVI priključkom šta će ti onda novi adapter? Treba ti samo DVI kabl koji ćeš uštekati u karticu, to što mu fale pinovi sa strane je sasvim ok :)

43 minutes ago, voodoo_ said:

Treba ti tzv. aktivan adapter koji je skuplji jer sadrži odgovarajući D/A enkoder čip.

Da, ja koliko sam našao najjeftinija varijanta je HDMI-VGA za tih nekih 1.400 dinara u toj situaciji, ako ima neko bolju opciju nek postuje ovde da znamo i mi ostali.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iskreno nemam pojma koliko se greje, sad sam prvi put pogledao i stoji 49. Nisam imao nikakav problem sa njom, tiha je i radi kao prvog dana. Kontam da je 80eu cool za RuR drugare. 

80 € je super cena (a možda sam i ja preterao sa cenom ) Mislim da je brža od moje kartice.

U principu imam neki trip da svake 2 godine (mada je prošlo više mislim od kada sam uzeo ovu moju), prodam karticu, i dodam stotinak € i kupim nešto modernije.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...