Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Pa nema sweetspota uopšte, 2 ili 5 godina, 6-7 ili 12 hiljada, nema, lupam, 3 za 8 (ima red i purple koji su em skuplji em ne rade posao).

Seagate ću da kupim sledeći put kad mi bude trebao oštrač za noževe. [:D]

 [dozey] Biće WD Blue na kraju nek crkne posle 2 godine ko ga jebe valjda će se SSD cene normalizovati do tada...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam se ja ipak zajebao, jesu rekli pre neki dan da R5 izlazi Q2, a R3 u drugoj polovini ove godine. Ali teško da je to baš kraj marta, verovatno tamo negde maj-jun, verujem da bi ga najavili do sada precizno da je mart-april. 

A za te ARM procesore sam samo čitao nešto što Qualcomm radi sa Microsoftom, ali koliko sam skapirao to je sve vezano samo za servere. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2017 at 3:41 PM, j2c[wc3]YuRi said:

Crko drugu komp, pomoc oko konfiguracije, pls :)

Komp za posao, rad sa programima za editovanje 4k videa. Do 1000eura bez kucista i monitora. Sry tortky

Posto nemas za 1080 i sl. graficke onda ces renderovati iskljucivo sa CPU, dakle uzmi ovaj novi 1800x Ryzen jbg i kilo rama plus SSD obavezno....
A ako hoces u Premieru da koristis GPU za rendering i sl. onda moras da nagruvas taj budzet...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Da li vredi upgrade sa 750ti na 1050ti, gledam po nekim sajtovima da je razlika izmedju njih 15% ili cak i manje i to mi ne pije vodu, ocekivao sam boljitak od barem 30-40% 

pitam da znam da li da onda uzimam 1060 (za koju znam da je odlicna i da bi trebala da mi bude prvi izbor izmedju sve tri navedene ali eto, najradije bih dao 200e za 1050ti i ne vise preko toga)

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Nije baš 15%, ja sam nešto merio i razlika je bila 30-40% između GTX 660 i GTX 1050-Ti, a GTX 660 je brža od 750-Ti. Plus iz drajvera u drajver unapređuju brzinu na celoj Paskal familiji (sitni procenti, ali ubrzavaju malo po malo).

Mada, za 200 evra i manje, kod DigitalScout-a imaš razne verzije RX 470 4GB i GTX 1060 3GB, koje su daleko (40% i više) brže kartice od 1050-Ti.

Na primer:

http://www.kupujemprodajem.com/Sapphire-RX-470-4GB-GDDR5-42911025-oglas.htm?filter_id=23583254

http://www.kupujemprodajem.com/Zotac-GTX-1060-3GB-GDDR5-42908776-oglas.htm?filter_id=23583254

Link to comment
Share on other sites

Sa 750Ti na 1050Ti se u suštini ne isplati, 1060 naravno. Između njih imaš RX470 koji jeste bolji od 1050Ti ali i troši malo više struje na šta treba obratiti pažnju ako imaš neko slabije napajanje. On ima da se uzme za 210-230 eur i po mom mišljenju to ima smisla. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@voodoo_

Ne zelim da uzimam AMD, imao sam loso iskustvo iako je davno bilo, poslednja kartica koju sam imao kod njih je tipa 250 1gb, znam da su sada ove novije i dosta bolje i sve ali iz nekog razloga ne zelim da imam nista sa AMD-om i samo me Nvidia  graficke zanimaju, imam odlicna iskustva sa gtx750ti...

Po ovome sto sam procitao ovde, http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-3GB-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3646vs3649 , 1060 3gb je mnoooogo bolja opcija od 1050ti, a s obzirom da je 25.000RSD koliko sam i planirao mislim da je ovo izbor koji mi se uklapa u ono sto trazim

Inace napajanje mi je 600W LC power, da li je dovoljno za 1060 3gb?

Hvala svima

Link to comment
Share on other sites

Imam 3570k (na defaultu :tf:) i r9 270. Da li je rx 480 Gb (koliko sam video po testovima, brži je 10-15%) zaista toliko bolja kupovina u odnosu na RX 470 4Gb. Igram se u 1080p, i sigurno u naredne 3 godine neću menjati monitor. Hoću zapravo da pitam, da li samo meni nije noramlno da dam 70-100€ više za max 20% bržu karticu?

 

tl;dr  voodoo_, šta da kupim?

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

A jedno pitanje - zašto jurite 5.1 slušalice? :) Ja imam Logitech G230 i meni ono ne škripi, ne žalim se, čak bih njega uvek pre uzeo nego 430 koji je više para. Također Razer Kraken Pro V2 su baš do jaja slušalice sa odličnim zvukom i začudo nisu toliko precenjene. Doduše i dalje nemaju 5.1 ali ima model i s time. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2017 at 1:51 PM, lancemi3d said:

Da li vredi upgrade sa 750ti na 1050ti, gledam po nekim sajtovima da je razlika izmedju njih 15% ili cak i manje i to mi ne pije vodu, ocekivao sam boljitak od barem 30-40% 

pitam da znam da li da onda uzimam 1060 (za koju znam da je odlicna i da bi trebala da mi bude prvi izbor izmedju sve tri navedene ali eto, najradije bih dao 200e za 1050ti i ne vise preko toga)

Hvala


Ako ides na taj upgrade, sve ispod 1060 se ne isplati....   Madjarska ftw.

17 hours ago, jasamnepismen said:

Ja imam 930 (430+wireless) i bas su plasticno govno koje skripi, da sad uzimam nesto tako gledao bih verovatno neki sennheiser.

 

SAMO I JEDINO SENNHEISER.   Ne kvare se, sundjere mozes zamenske za 12eur da kupis, plastika nije krta i ne lomi se, najbolji zvuk ikada.....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lacana said:


Za ovo sam cuo a sada i procitao sve.... i posle mi neko kaze "gde ces od madjara esi lud, sta ces sa garancijom  ako....."
Sale koji donosi iz Madjarske robu ce pre da mi resi bilo kakvu reklamaciju nego domace firme, realno.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...