Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

@fatboy polovno nista, sve se uzima novo u radnji. takodje, KP ne dolazi u obzir, posto cu najverovatnije da uzmem preko prijatelja, tj. preko njegove firme, cisto da probamo da zaobidjemo PDV.
@samur da li moze lc-cc-120 da hladi ok ove nove CPUove, kao sto  je i7-7600k? sve sto sam gledao po netu, uglavnom su testirani na starijim CPUovima.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih hteo da pitam nesto posto se ne razumem bas najbolje, stvar je sledeca, imam u planu da uzmem kompijuter tacnije iz delova pa da sastavim, e sad me zanima, koliko je "moranje" ici na LGA1151 socket(posto hocu na Intel) ? Imao sam u planu da od trenutnog kompijutera iskoristim neke komponente, tipa ram memoriju? Koliko sam razumeo DDR3 memorija ne moze na LGA1151 socket ? I koliko su ti procesori iz poslednje generacije bolji u odnosu na ove iz prosle, jel bas tolika razlika ili sta ? Inace kompijuter bi sluzio za igranje igrica tipa cs:go dota2, fifa, pes, nista nesto spektakularno zahtevno, zato mi je i bilo u planu da uzmem neki i5-4460, imam vec 4gb rama plus bih dokupio jos 8gb, grafika je trenutno gtx460 1gb oc, koju bih najverovatnije menjao sam gtx1050 ti.

Link to comment
Share on other sites

Ako uzimaš i5-4xxx, radiće ti stari DDR3. Ako ćeš Skylake (LGA1151), treba ti ploča za DDR3, i da ti stari moduli podržavaju DDR3L režim (tj da mogu da rade na 1,35 umesto 1,5 V, što verovatno ne mogu).

Razlika između Skylake i i5-4xxx je mala, ja bih uzeo i5-4460 + jeftinu H81 ploču + GTX 1060 i ubacio stari RAM.

GTX 1060 troši manje od tvoje grafičke tako da ne moraš da menjaš napajanje.

Link to comment
Share on other sites

Nije neka spec razlika, to ne bi trebalo da te brine. Mada vidi šta imaš od ploča i slično da možeš da uklopiš. Realno 4GB memorije bilo DDR3 ili DDR4 ti je oko 3-4.000 dinara, ako je samo u to u pitanju onda bolje uzmi noviji socket a memoriju zajedno s ostatkom starog sistema prodaj na nekim oglasima ili iskoristi za nešto drugo. i5 i GTX 1050Ti je sasvim ok kombinacija za manje zahtevne igre a pokrenuće i one zahtevnije ali nećeš imati 60fps na maksimumu detalja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2017 at 7:02 PM, StormScion said:

nista sem titanx nema smisla osim mozda titanx sli 

;) 

Pa nije ti bas dobro poredjenje , u pravu je covek. Nema smisla ako se ovako gleda uopsteno neke normalne cene, ali ako nadjes povoljno polovnu 980ti onda se ispalti al ovako nema neke logike

Link to comment
Share on other sites

Teško je odgovoriti da tačno ispunjava zahtev "na nekim ok opcijama", to svako može da vidi drugačije :) Ali za oko 600 eur recimo kod madjara:

Procesor    i3-6100    112
Ploča    Asus H110M-K    60
Memorija    2x4GB DDR4   65
Grafička    Asus Strix Radeon RX470 4GB    215
Hard disk    WD Red 1TB    60
Napajanje    THERMALTAKE Smart SE 530W    56
Kućište    neko    50
        

Sve zajedno 618 evra (bez tastature, miša, monitora i sl). U suštini ako baš mora ispod 600 onda uzeti GTX 1050Ti umesto Radeona. Memoriju nisam naveo tačno jer su sve tu negde pa uzeti šta ima u tom momentu, a kućište je naravno po izboru, ali kao oko 50ak evra ima da se nađu ok modeli. Ovo bi u principu trebalo da gura sve u Full HD rezoluciji bez problema, ali ne baš na ultra detaljima u 60fps. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...