Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Koliko sam ja skontao sve RX480 kartice imaju HDMI ulaz tako da ti je to ubedljivo najlakši način za povezivanje, idi u prodavnicu i kupi kabl od 300 dindži i rešio si sve probleme, kakvi adapteri u tom slučaju ti je to najelegantnije rešenje. 

A ovo za produžni takođe stoji, zato sam ti i bacio link :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, monitori imaju ulaz a grafičke izlaz, a ne obrnuto, obratite pažnju :D

Nego, iako su DVI i HDMI električno i signalno gledano isti interfejsi, mnoge kartice (tj. njiovi drajveri) hoće da se prave pametne pa da izbacuju signal na HDMI port u ograničenom kolornom opsegu, što se manifestuje ispranom crnom i tamnijom belom bojom.

Da bi to rešio, treba u onom govnjivom AMD Radeon Settings panelu nekako da otvoriš stari AMD Catalyst Control Center, i da prebaciš na ovo:

http://www.lmgestion.net/content/images/directshow/display_pixel_format.png

 

Link to comment
Share on other sites

Jedva nadjoh produzni napojni kabl, medjutim deo koji ulazu u graficku karticu nije bas kompatibilan. Naime, plastika je zaobljena na pogresnim delovima na produznom, tako da fizicki nije moguce ugurati ga (hehe) u graficku. Da li da secem plastiku skalpelom da bih mogao da ga utaknem ili je to fazon + - pa cu sprziti nesto? :D

napajanje.jpg

Link to comment
Share on other sites

PCI Express slot može da isporuči 75 vati, šestopinski PCIe kabl može još 75, a osmopinski 150 W. E sad, čim tvoja kartica ima osmopinski, verovatno proizvođač kaže da može da se desi da povuče preko 75+75 W koliko bi dobio samo preko slota i šestopinskog (što ne mora da znači da će baš u svakom trenutku da troši 75+150). Povezivanjem ovog adaptera samo si prividno obezbedio napajanje za karticu (u smislu da kartica može da se podigne, pošto BIOS na njoj obično vrši proveru da li je povezan ceo konektor), ali ako je budeš overklokovao, neće biti stabilna. U praksi i ako budeš vozio na stock kloku, verovatno će sve raditi kako treba i sa ovim adapterom, RX480 je ionako deklarisana na 150 W, a još koju desetinu preko u vidu kratkih pikova će kabl izdržati.

Link to comment
Share on other sites


c) ako ne moras da kupujes sada, nemoj, nego cekaj da cena velikim dell oled monitorima padne ispod 500 dolara ;oD

Dell otkazao olede, trenutno je Samsungov ks8000 55" tv best buy kao gaming monitor, 4k 60hz HDR bez ips nepovoljnosti.

U svakom slucaju, bas beda period za monitore, čekamo na LG kao mogućeg oled spasioca

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

video sam tu vest da su imali issues sa color driftom....al opet, nema veze
svi paneli u dell monitorima su lg paneli, dellova je samo elekronika

kada oled paneli u monitorima postanu povoljni za "normalne ljude sa normalnim novcima", to ce biti lg paneli jer su oni najveci i najbolji proizvodjac oled panela na svetu (tuzan momenat da danas sony oled tv ima lg panel, a sony je pravio oled panele pre x godina kad u lg-u nisu znali sta je dioda ;oP)

kad lg pojeftini proizvodnju panela i kvalitet bude na nivou potrebnom za monitore, neko u dellu ce lakse da uradi ostalo nego bilo ko u lg-u i gg ;o))

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam skoro čitao neku informaciju da je LG trenutno najveći proizvođač ekrana bilo koje vrste u svetu, od mobilnih telefona pa preko monitora do OLED televizora. Inače Samsung je trenutno jedini koji se "opire" prelasku na OLED ekrane i predstavili su svoji QLED ekran na CES, u susštini malo unapređeni standardni LED ekran. Interesantan video na tu temu:

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

i5-4460 3,2ghz  box 22nm 
Koliko zaista vredi ovaj procesor u odnosu na svoju cenu? 
Neki savet za procesore, trenutno koristim 960t od amd-a, pa planiram kroz koji mesec da predjem sa amd-a na intel, i neki savet sta raditi? jer trenutno imam r9 270 2gb ddr5 + ssd + napajanje(kvalitetno chieftec) + 8gb rama..ovo sto sam nabrojao ne bi menjao al zato bi morao plocu i procesor pa koji je najbolji kombo recimo za plocu od 10k i procesor do 30k din. 
Sve na low recimo u h1z1 izvlacim 30-35fps u gradovima sa trenutnom konfom, koliko bi zaista primetio razliku tj dobio fps kada bi presao na intel i5...

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Geno said:

i5-4460 3,2ghz  box 22nm 
Koliko zaista vredi ovaj procesor u odnosu na svoju cenu? 
Neki savet za procesore, trenutno koristim 960t od amd-a, pa planiram kroz koji mesec da predjem sa amd-a na intel, i neki savet sta raditi? jer trenutno imam r9 270 2gb ddr5 + ssd + napajanje(kvalitetno chieftec) + 8gb rama..ovo sto sam nabrojao ne bi menjao al zato bi morao plocu i procesor pa koji je najbolji kombo recimo za plocu od 10k i procesor do 30k din. 
Sve na low recimo u h1z1 izvlacim 30-35fps u gradovima sa trenutnom konfom, koliko bi zaista primetio razliku tj dobio fps kada bi presao na intel i5...

 

Ne isplati se. Uzmi i5-6400.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi 1050Ti kod Mađara pre nego RX460, a ostalo možeš i kod naših, u tom low end segmentu nije neka razlika u ceni. G Pentium (Skylake) će solidno da gura sve to, ako ništa ono zbog visokog kloka, mada cena nije sjajna a ni ploče nisu jeftine. Možda da izbunariš negde G2358 Anniversary i najjeftiniju H81 ploču koja podržava njegov overklok.

Link to comment
Share on other sites

Imajuci u vidu budzet rekao bih da ti je to jedina smislena opcija. Tipa

Intel Pentium G 4400 - 60 eur
Najjeftinija H110 ploca - 52eur
8GB DDR4 - 61eur
RX460 - 130 eur
Neko iole kršteno napajanje oko 35 eur

Sve zajedno 338 eur. Samo kod tih jefitnijih kombinacija pogledaj i cene kod domaćih prodavaca i kod madjara, najbolje je možda i iskombinovati, na primer ove cene su od domacih. Jer recimo ovaj na KP uopšte nema G4400 procesor već ima G4500 koji je 20 eur skuplji, ili nema najjeftiniju ploču nego ima malo bolju koja je opet 20 eur više. Ali zato na primer ima grafičku koja je 15 eur manje. Ono što takođe možeš razmisliš ako ti trenutno napajanje nije baš potpuni raspad da uštediš na tome a da gledaš GTX 1050 kao grafičku (skuplja je 13 eur kod ovih naših domaćih, kod madjara čak ima da se nađe po ovoj ceni za RX460). Po performansama su tu negde, GeForce je možda za nijansu brži ali vuče manje struje pa bi potencijalno morao da ne kupuješ novo napajanje. U tom slučaju ti čak i GTX 1050Ti igra jer je dosta bolji a opet troši manje struje od RX460, ili eventualno da usmeriš pare u jači procesor, sve zavisi šta ti treba. 

Još jedna bitna stavka kad već pričamo o tome - ako imaš monitor koji ima samo VGA (D-SUB) ulaz (sad sam pazio :) računaj da ti treba još i adapter koji je minimum 12 evra jer nove kartice više nemaju analogne izlaze. 
 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja gajbi imam Sandy i5 i nikakvih zamerki nemam. Na poslu imam od Sandy Bridge do Sky Lake i7 procesore i bukvalno se ne primećuje razlika u realnom radu. Ok kad mu daš da renderuje nešto od 12+ sati onda je razlika tipa sat vremena ili više pa se i primeti ali najčešće renderuju nešto izdeljeno na mrežu pa se opet i ne skapira.

A ovaj Kaby Lake baš uzimaju pare za bezveze, klok za klok su iste performanse, mogli su da ga nazovu tipa i7 6750... Videćemo da li AMD može makar malo da im zagorca život da prestanu da budu baš toliko bahati.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...