Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Nekako mi promaklo da su stigle, vidim da je u Emmiju 300eur [:D] Da to što si naveo je sada zaista best buy u odgovarajućim cenovnim rangovima. Još bih dodao i RX460 koja je sasvim korektna za ~130eur kome treba baš entry level kartica. Pritom nije kao ranije da je entry-level ono možeš da pokreneš većinu igara na minimumu detalja, ovo sasvim ok šljaka, pogotovu za te pare. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Aj da ne otvaram novi topik, kontam da vecina ljudi ovo cita koji bi mi mogli pomoci :D 

Juce sam otvarao komp da sredim malo kablove posto mi konacno stigla graficka, i imam na kucistu produzetak za fan controler (molex). Ja sam stavio dodatno 2 ventilatora jos kad sam uzeo komp (neka bzvz za 400 dindzi, molex/3pin). Imam opciju na kucistu da gasim ventilatore i povecam /smanjim brzinu. Medjutim kad god povezem taj molex (fan control) u napajanje, i koristim tu opciju meni se ugasi komp. Sad ne znam kontam da je to zato sto je malo losije kuciste, raidmax scorpio V , ili ja nesto konstantno lose pvoezujem . Sad sam se ispucao pa nisam hteo da dajem dodatno jos pare na kvalitetnije ventilatore mada planiram, problem je sto sam ih stavio gore i nisam ih zavrnuo (nemam srafove, moram neke da narucim a mrzelo me :D ) pa nekad umeju malo da tutnje kad ispadnu iz lezista. 

Link to comment
Share on other sites

Izašao novi SK i u njemu test GTX 1060 nasuprot RX 470. Radeon je testiran s najnovijim drajverima (koji njsu oni korišćeni na testovima po internetu), i situacija je vrlo zaniljiva: u sintetičkim testovima Nvidia dobija, ali su u igrama u proseku isti, što je odlično uzevši u obzir razliku u ceni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Izašao novi SK i u njemu test GTX 1060 nasuprot RX 470. Radeon je testiran s najnovijim drajverima (koji njsu oni korišćeni na testovima po internetu), i situacija je vrlo zaniljiva: u sintetičkim testovima Nvidia dobija, ali su u igrama u proseku isti, što je odlično uzevši u obzir razliku u ceni.

Zainteresovali ste me dovoljno da posle x vremena kupim neki štampani medij :) Elem, ne vidim da se nigde tamo pominju novi drajveri, jedini drajveri koji su doneli značajno poboljšanje Radeonu su bili oni 2-3 nedelje posle izlaska RX480 (koji su sredili i pitanje struje na PCI-E slotu), ali su ti svakako bili dostupni u vreme testova RX 470. U suštini su im svi rezultati slični drugima, mene je jedino iznenadilo kako su u Metro Last Light dobili da je 470 toliko pokidao 1060, kod mene je bilo baš obrnuto, a i po onome što sam gledao po netu. I činjenica je da se Radeoni bolje snalaze sa DX12 naslovima jer je tu egal ili bolji, pitanje je samo kako će se to tržište razvijati u narednom periodu. 

1 hour ago, Kole said:

yup, Vlada je u fazonu da za 1920x1080 gaming ne treba jace od 470ke (i da je sve preko 4gb vram bacanje para)

Za ovo preko 4GB se slažem potpuno, za ovo da ti ne treba jače od 470 šta znam, ja bih ipak dodao još 30-40 eur za RX480 sa 4GB, ima tačno 10-20% više snage u rezervi koja može da ti zatreba u naredne 2-3 godine. Što ne znači da je RX470 loša kartica, naprotiv, nego bih samo dodao malo više za konstataciju da ti ne treba jače od toga. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Cekajte bre, jel on testirao 3gb model? Meni to jedino ima smisla da uporedi sa 470. A 3gb on je sakat na razne strane. :) Svakako da je rx 470 bolja kupovina od toga. Ja taj 3gb model ne bih u zivotu gledao iz sto razloga... Ima manje CUDA korova od 6gb verzije eeeeeeej.

Trenutno je 470 taman za gaming na toj rezi, sa par ali momenata. Nije mi dostupan taj SK, pa gledam na TP-u. Tamo 470 izvlaci prosek 44 fpsa u witcheru npr.. Znaci da tu ima dropova sigurno, a plus je to test masina od milion maraka... 470 je ok ali ako ti nije bitno da imas sve na max i ako ti je igrivo sve sto je >30 fpsa. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, voodoo_ said:

Rekli su na forumu za nove drajvere

Aj daj bar link, ne snalazim se tamo da nadjem gde je tema o tome. Može i koji je drajver u pitanju :) Jer kad je izašao RX 480 su bili 16.6, pa je onda 16.7.1 poboljšao stvari. U međuvremenu je izašao 16.8 kad su se pojavili RX470 i RX460 i njemu u release notes piše 

Quote

Performance Improvements:
Rise of the Tomb Raider™ performance increase up to 10% versus Radeon Software Crimson Edition 16.7.2 on Radeon™ RX 480 graphics

Ali on je i tad bio aktuelan i sad je, a oni i nisu testirali tu igru :)

8 minutes ago, samur said:

Cekajte bre, jel on testirao 3gb model?

Ne, 6GB, MSI GamingX obe kartice. I napisali su da nije baš direktno poređenje jer je Nvidia 100 evra skuplja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

preskocio sam brda strana topika al cu samo da kazem da sam pre tacno godinu dana razmisljao u fazonu "jao a sta ako uzmem sad ovo a izadje posle 2 meseca ono..." i skontao da tako NIKADA necu uzeti jebeno nista od hardvera, pogotovo graficku.... I onda sam zabo hardver "za sve novce" i evo godinu dana banje..... tako da ono, uzimajte "za sve pare" odma sad sta mozete i ne drvite mnogo jer "jebo-ne jebo, kurcu vreme prođe"....  [:D]  

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

tako da ono, uzimajte "za sve pare" odma sad sta mozete i ne drvite mnogo jer "jebo-ne jebo, kurcu vreme prođe"....  [:D]  


Mudro besedish brate.
Tko želi Witcher 3 na 100FPS u 1080p sve na ultra sa Hairworks on, Nvidia 1080 je zakon.
Overwatch sve na ultra 100-144FPS.

Amd tu ne ulazi u priču.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nabosti neki best-buy 980Ti i sky is the limit, cena im je pala osetno nakon izlaska 1080-ce a postoje modeli 980Ti koji su nasvirani i do 1350MHz (fabricki OC) i sabijaju kako rade...
Ja sam onomad uzeo upravo to, Zotac 980Ti AMP Extreme verziju, ako je budem prodavao sad ono nove godine opet cu gledati da je menjam za Zotac 1080 tu najnasviraniju verziju, mada realno nemam potrebe bar do leta 2017...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Meni gtx 1060 ne ide preko 57 jos sam je OC, doduse ne znam koliko je bucno posto imam neke ventilatore od 300 din koji bruje ko ludi xD Ima neko neki predlog da podmetnem na kraj graficke da se ne krivi? Nemam vise lego kockica , mada ne znam ni dali da diram posto je minimalno savijanje.

 

ALso vidim da se ovo moje pitanje preskocilo usled rata izmedju odredjenih ljudi :D 

 

Aj da ne otvaram novi topik, kontam da vecina ljudi ovo cita koji bi mi mogli pomoci :D 

Juce sam otvarao komp da sredim malo kablove posto mi konacno stigla graficka, i imam na kucistu produzetak za fan controler (molex). Ja sam stavio dodatno 2 ventilatora jos kad sam uzeo komp (neka bzvz za 400 dindzi, molex/3pin). Imam opciju na kucistu da gasim ventilatore i povecam /smanjim brzinu. Medjutim kad god povezem taj molex (fan control) u napajanje, i koristim tu opciju meni se ugasi komp. Sad ne znam kontam da je to zato sto je malo losije kuciste, raidmax scorpio V , ili ja nesto konstantno lose pvoezujem . Sad sam se ispucao pa nisam hteo da dajem dodatno jos pare na kvalitetnije ventilatore mada planiram, problem je sto sam ih stavio gore i nisam ih zavrnuo (nemam srafove, moram neke da narucim a mrzelo me :D ) pa nekad umeju malo da tutnje kad ispadnu iz lezista. 

Link to comment
Share on other sites

Ponudjena mi je sledeca konfiguracija:

INTEL Core i7-6700 3.40GHz 1151 BOX - 287e
ASUS Z170-P - 104e
WD Blue 1TB HDD - 47e
KINGSTON 240GB SSDNow UV400 SATA3 2,5" SUV400S37/240G - 63e
GIGABYTE GV-N1070WF2OC-8GD GTX1070 8GB GDDR5 WINDFORCE OC PCIE - 418e
KINGSTON 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FB2K2/16 - 77e
LCPOWER 600W - 35e
MS Voyager - 16e

1047e sve ukupno.

Savet mi dobrodosao sta bi eventualno moglo da se zameni, gde bi moglo eventualno da se ustedi.

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2016 at 8:17 PM, [BMF]Psycho said:

Zavrni rukave i lepo sredi te ventilatore, jebote patak.

Ako misliš da je kućište, probaj preko napajanja direktno.

Stigli novi ventilatori i namestio, sve u fullu radi, Nije mi jasno sto ranije nije raido taj fan control al aj necu se bunim :D 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ste said:

Savet mi dobrodosao sta bi eventualno moglo da se zameni, gde bi moglo eventualno da se ustedi.

Ovo je sad neki optimum za jaču mašinu za igranje, ako oćeš da štediš negde nekih performansi moraš da se odrekneš. Samo bih svakako preporučio bolje napajanje i ako kapiram ono poslednje je kućište, majka mu stara nemoj komp od soma evra stavljati u kućište od 16 :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa znas kako, zabole me za kuciste, sto se mene tice moze i na otvorenom da sljaka, ali ajde prasina i slicno)

Lik mi kaze da napajanje moze da fercera sve ovo, ali nisam ni ja bas siguran, i jos jedan drugar mi je rekao da bi trebalo bolje napajanje, a jebem mu misa vec sam razvukao budzet fino. Ako ne mora, ne bih dodavao vise evrica.

Edited by Ste
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...