Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Sto se tice GPU-ova situacija se malo iskristalisala... 

Za nekih 200 (215 na KP) najbolja kupovina je ubedljivo rx470 4gb. Sporiji je nekih desetak posto, a znacajno jeftiniji od rx 480. 

Ako imate nesto manje od 300 ubedljivo je bolja opcija 1060 nego rx 480.

U visoj klasi AMD nema sta da trazi pored 1070 i 1080. 

 

Link to comment
Share on other sites

Glavni problem je što RX480 kartica prosto nema, ni onih sa 8GB koje nisu referentne a one sa 4GB po ceni od $200 ne mogu da se ulove ni u inostranstvu ni na bućkalo :) Porediti RX480 sa referentnim kulerom koji se greje i vrišti i GTX 1060 je prosto nefer i po performansama i po izradi. Očigledno imaju nekih ozbiljnih problema u proizvodnji i to sada pokušavaju da kompenzuju sa RX470 koji ima približnu cenu. Jedino što je korektno s njihove strane trenutno je RX460 koji može da se nađe i za 135eur (i to jeftinije u prodavnici nego kod mađara!) a po performansama je izmedju GTX 950 i 960. 

S druge strane Nvidia nimalo ne sedi skrštenih ruku - danas je izašao GTX 1060 sa 3GB rama po preporučenoj ceni od $199, dakle isto kao nepostojeći RX480 4GB. Ima malo manje CUDA jezgara 1152 naspram 1280 kod standardnog modela ali sve ostalo je isto, tako da je za očekivati da po performansama bude potpuno u rangu GTX 970/RX480. Košta oko 50ak eur manje nego osnovni model, dakle u teoriji kod nas bismo u doglednoj budućnosti kod mađara mogli da ga vidimo za 230-250 eur. Po toj ceni nema smisla ni razmišljati o RX470 sa 4GB, a kamoli sa 8GB. 

Plus se očekuje da će Nvidia uskoro pogurati i 1050, ovi ako ne budu rešili problem s snabdevanjem novih Radeona su gotovi i u nižem segmentu... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nema veze sto rx480 ne moze da se nadje. Imas testove na netu. Prosto, 1060 je bolji proizvod. Tisa je, manje se greje, ima bolje performanse. Pogotovo u dx11. U dx12 se kolju i tu su negde. Govorim o obe nereferentne karte. Imas testova koliko volis. Pogledaj. I kad bude rx480 dostupan ne treba ga kupiti. Osim ako nisi rudar. :D

A tvrdim da nema bolje kupovine od rx470 trenutno u rangu oko 200 evra. Odlicna karta za taj novac, jos nereferentna. 215 na kp ima da se nadje. Prosto sije sve ostalo i to debelo.

Link to comment
Share on other sites

Jeste problem što ne može da se nađe po ceni koju su najavili - da ima da se nađe RX480 sa 4GB za ~50 eur manje nego 1060 to bi bila sasvim ok kupovina. 

S druge strane RX470 je sad ok kupovina za malo preko 200 evra, ali ako 1060 sa 3GB bude 50 evra jeftiniji od modela sa 6GB to znači da će kod mađara da bude ~250, možda i manje. U tom smislu se RX470 nikako ne isplati jer dodaš još max 50evra i dobiješ dosta bolje performanse, doduše ostaje da se vidi šta s teksturama velike rezolucije, ali opet meni taj 1060 3GB deluje kao da će da ih pokida. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Generalno,AMD je zasrao po ko zna koji put.Jedina pozitivna stvar je ta sto su naterali nvidiu da izbaci 1060 model za neke ok novce.Ako i 1050 model slicno prodje u odnosu na AMD modele iz slicne klase,bice to onda prilican sjeb za AMD.A ova RX serija je delovala tako obecavajuce.Vidim da je krenula opasna prica i hype oko Zen procesora.Samo da se sve to ne zavrsi kao sto je se zavrsilo sa Bulldozer-om.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Mene je rx 480 bas razocarao, ne znam sta planiraju sa vegom. I tako sve odlazu, muljaju ono nema after market modela nigde ko da nesto ne valja sumnjivo mi jako. Odabrao sam ipak gtx 1060 da ne mislim puno, jedino mi krivo zbog sli/xfire koji iovako 99% necu ni koristiti ali eto zbog to ga sam zeleo AMD

Link to comment
Share on other sites

Zwerko, malo si zakomplikovao sa tim "da ima da se nadje" i "najavljena cena". 

Meni tu nema sta da se spekulise. Tu su karte, tu su performanse i naravno tu su cene. Pa ti vidi sta je bolje. Ono sto sam napisao na prethodnoj strani je trenutni presek situacije. 

Ne slazem se da je 1060 3gb bolja nego rx470 4g. Prvo, njene performanse ne znamo jer jos uvek nije testirana na nekom relevantijem sajtu. Ja u ovom momentu nikad ne bih kupio grafiku od 3gb rama. Dati te pare za grafiku sa 3gb rama je meni bezobrazluk. Ne isplati se nista ispod 4gb trenutno, a ako oces da ti grafika malo duze traje 6 ili 8 gigabajta su pozeljni. Doduse, na 470 ti 8gb nista ne znaci. Dakle mora jaci gpu.

Ja sam stiso jaja i uzeo 1070 Msi gaming x. Preskupa je, al sam mogao da je uzmem bez PDV-a preko firme, tako da me je izasla oko 50 evra jeftinije nego kod madjara. Otpanjio sve na max u witcheru i gledam jebeni film. FPS preko 60 konstantno, grafika tiha, hladna i prebrza. :D 

Link to comment
Share on other sites

Zato što ih nema po ceni koju su najavili i kažem da su u ovom trenutku Radeoni bulja, osim 460 koji je ok. Još nema testova za 1060 3GB, ali prema onome što su predstavili neće sigurno toliko zaostajati za standardnom verzijom, verovatno oko 10% što je po performansama bolje i od RX480, a ne 470. Edit: A glede 4GB vs 3GB dileme jebes ga i 970 je imala samo 3.5GB pa joj to i dalje ne smeta da bude do jaja kartica. Ako izuzmemo činjenicu da su lagali ljude :)

MSI Gaming X 1070 je do jaja kartica, gg. Ja je imam u jednom kompu i baš je dobar spoj između lepe izrade i kvaliteta i korektne cene. Mada ako si to uzeo onda ti realno treba 1440p monitor :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, imamo drugaciji pogled na stvari ocigledno, Ja sam u fazonu - Sta da kupim ako imam 200 +- 20 evra i sta da kupim kad imam 300 +- 20 evra. U prvoj kategoriji to je svakako, ali svakako  rx 470. Sporiji je oko 30 posto od 1060 6gb. Nema takmaca trenutno, ni u najavi. Sto se tice druge kategorije to je opet sigurno 1060 6gb. Prosto karta je bolja kako god da okrenes od konkurencije. 
Te cene koje najavljuju, kao i mnogo sta drugo nikada ne treba uzimati za ozbiljno. To je irelevantno. To su cene bez poreza, transporta, marzi... Pusti ti to, nego gledaj sta ima da se kupi i po kojoj ceni. Bar tako ja razmisljam.

 

A glede 1070 - furam je na 60hz monitoru trenutno i mislim da nemam nameru da uzmam zver od monitora za mnogo para. Pogotvo mi se ne daju pare za jebeni nvidia g-sync iako bi on bio idealan najverovatnije.

Prosto, svi ovi benchmarci su pomalo misleading. U smislu da ti izbacuju average fps u nekoj igri, a takodje tu su uvek nasvirane i7 zverine zbog testova. I sad ja ocu da imam lock na 60fps zbog monitora(sa otpanjenim detaljima). Medjutim u zahtevnim scenama ti imas dropove i nemas taj lock, dolazi do svega onoga sto necemo. 
A drugi je razlog sto ocu da u naredne 3 godine igram igre na ultra/very high detaljima. Sve ove trenutne "1080p" karte - ne mogu da obezbede 60fps lock u svakom trenutku,  Ok, neke mozda i mogu, ali nece za godinu dve. Vazan je minimalni fps mnogo, a o tome se ne govori bas toliko cesto.

Ja sam mozda bahat, jebem li ga. Ocu da tece i pegla kako treba kad krenu da prste detalji i efekti, kad krv lipti sve umire . 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mozda bahat, jebem li ga. Ocu da tece i pegla kako treba kad krenu da prste detalji i efekti, kad krv lipti sve umire . 

Ja igram na 1080p 144hz g-sync, sa 1080 MSI Gaming X mi je prosek 80FPS u gradu, 100+FPS u divljini, sve na ultra sa hairworks on.

Reči ne mogu opisati koja je to milina.

Ko voli sve da odvrne i uziva u tečnoj fantaziji, nekako mi se čini da je 1080p i dalje optimum, a 1440p plafon.

4k možda sledeća generacija.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ovaj novi Deus Ex razbija sa zahtevnoscu. 1080 ga drzi na 68 fps average i verovatno ima dropove ispod 60. Ostale su iza... 
Pogledajte AMD sta radi na DX12! :)

Edit: Ovo je ladno DX11.. Pa ovaj naslov bas prija AMD GCN arhitekturi. Hitman 2016 endzin, malo editovan, to je i razlog.

fps DE.PNG

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Čeka se Director's cut, valjda ce pechovati do tada.
Igra ne izgleda Crysis lepše od bilo čega što postoji pa da ima takvu zahtevnost.



Edit: izgleda da su gimici i dalje u modi. Isključite volumetric lighting i hard shadows za bolji fps

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Kod poznatog Mađara:

Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5    305
INTEL Core i5-4460    160
ASUS H81-Gamer    82
CRUCIAL 16GB Ballistix DDR3 1600MHz CL9    56
WD Red 2TB HDD    85
Kingston HyperX SSD 240GB FURY SATA3    68
THERMALTAKE Smart SE 530W    55

To je ukupno 811 eur, fali još kućište po izboru i eventualno kuler za procesor, što opet može da ispadne ispod 900. Naravno zavisi od preferencija, neko možda neće SSD, ili mu ne treba 16GB memorije (mada je ta stavka sad baš jeftina pa ne bih tu šteteo). Opet naravno i ploča može druga ako neko hoće nešto spec i sl. Što se grafike tiče mislim da ti je ova najbolje rešenje jer je 1070 najmanje 130 evra skuplja, ali ako može da se nategne neće da se baci sigurno :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Kod poznatog Mađara:

Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5    305
INTEL Core i5-4460    160
ASUS H81-Gamer    82
CRUCIAL 16GB Ballistix DDR3 1600MHz CL9    56
WD Red 2TB HDD    85
Kingston HyperX SSD 240GB FURY SATA3    68
THERMALTAKE Smart SE 530W    55

To je ukupno 811 eur, fali još kućište po izboru i eventualno kuler za procesor, što opet može da ispadne ispod 900. Naravno zavisi od preferencija, neko možda neće SSD, ili mu ne treba 16GB memorije (mada je ta stavka sad baš jeftina pa ne bih tu šteteo). Opet naravno i ploča može druga ako neko hoće nešto spec i sl. Što se grafike tiče mislim da ti je ova najbolje rešenje jer je 1070 najmanje 130 evra skuplja, ali ako može da se nategne neće da se baci sigurno :)

1060 se nije bas nesto pokazala i h81 gaming...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...