Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Asus vx239h?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

http://www.dell.com/ed/business/p/dell-p2414h/pd

Mislim da je okruglo 200e kod Madjara, u najgorem slucaju je 210jura, mislim da nema razloga da gledas dalje osim ako nisam propustio neku revoluciju :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Samo moram da kažem da mi se povraća od NO BEZEL, FRAMELESS DESIGN, kurac palac marketinga, a ono ima centimetar samo nije plastika nego u ravni sa ekranom.

Ali je slika do jaja.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Imam iskustvo sa  Atom computers na NBG. Mislim da je ciscenje i jos ponesto izaslo tipa 1500-2000 kad sam rekao burazeru da ode pre nekih godinu dana. Znam da mu kuler uopste nije radio, a sredili su mu i levi klik na touchpadu cini mi se.

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Halp

Zeni treba novi laptop za posao, kada nije kuci da moze da radi.

Kako se bavi grafickim dizajnom bitni su joj je ekran, ram i ssd.

Dolaze u obzir i 15" i 17", u nekom trenutku mozda i nakaci monitor na njega.

Masinu bi nam neko doneo iz USA.

Odbijam da joj dozvolim da kupi Macbook jer to sto je lep ne opravdava cenu od 2k+.

Okvirno bih dao oko 1500$ (možda i više ako stvarno vredi) za nesto sto ima bar 256SSD,16GB rama i kvalitetan ekran (trenutno koristi U2414H, nešto tog kvaliteta), touch screen je bacanje para.

Gledao sam one Dellove XPS modele i deluju ok al' bi mi valjao još neki predlog.

Svaka pomoć je dobrodošla.

.

Link to comment
Share on other sites

možda lenovo? 
ako joj treba baš to što si naveo (bez grafičke) onda možeš da ideš na T seriju (t560 je jedini sa 15 inči ekranom iz te serije), ako joj treba i grafička i jače ostale komponente onda možda W ili P serija, ali to su malo kabastiji laptopovi, nisu baš za da se nose na leđima svaki dan.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

NIsam neki laptopdzija, al mogu da pogledam. :D 

Nego, imam na poslu Dell kao ovaj na linku. http://www.itsvet.com/proizvod/dell-e7450-intel-core-i5-5300u-2.3ghz-8192mb-256gb-ssd-14.0''-led-fhd-win8.1p-64bit/comp_comp_laptop/177/16488

Postoji i varijanta sa i7, pa mozes i nju pogledati.

Ne mogu reci da sam ga nesto dojajno koristio, ali deluje jako kvalitetno. Tastatura, ekran, izrada. Nije neki fensi materijal, al plastika je dobrog kvaliteta stvarno. Na docku je, kao radna masine swe pohwale, odlicne performanse - sve leti.

Sad, ti nabavljas u USA, pa te cene odavde ne zanimaju, al mogu da budu samo nize...

 

E sad video da si rekao 15, a ovaj je 14. :S  Neka stoji, mozda nekom zatreba. :x

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je teško to preporučiti odavde jer je tamo mnogo veći izbor modela i retko ko je odavde bio u prilici da pogleda tamo kako izgleda ta ponuda uživo. Po onome što čitam po netu Dell XPS 15 baš hvale i on ti se uklapa u budžet ali si to već i naveo :) Svakako bih Dell Inspiron izbegavao čak i tamo gde je kvalitetniji nego kod nas (drugačiji su modeli). Pogledaj možda i HP Envy ili HP Elitebook. Ja već duže vremena koristim malo stariji Elitebook i super sam zadovoljan, sad da li su nešto zasrali u novijim verzijama ne znam, valjda nisu :)

Edit: Mada i ti reviewovi po netu mogu da budu dosta problematični recimo dosta hvale taj Lenovo a ti kažeš da je krš :) Inače Apple osim što je malo precenjen je zaista vrhunska mašina ako govorimo o Macbook Pro. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

HP standardno kul, imam neki i5 sa SSD-om i ATI grafom sa 16gb rama, vucaram ga na relaciji sljaka-gajba i besprekoran je za sada evo vec nekih godinu dana

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Planiram da uzmem komp ovih dana,pa meinteresuje da li vredi cekati ati rx 470 ili da pazarim nvidia gtx 960?Oduzio se izlazak ati-jevih kartica,a ocekujem da ce rx 470 biti preko 200e kod nas,toliko planiram da platim graficku

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ako ti nije baš nešto stala krava na nogu što bi se reklo sačekaj bar još mesec ili dva. Nove generacije donose značajno više performanse za sličan budžet. TIpa RX480 sa 4GB bi trebalo da bude možda malo jače od 200 eur kod ovih naših Madjara kad se pojavi (nestašica je kartica globalno jer svi sad oće da kupuju) a po performansama je blizi sa GTX 970 koja je kod nas trenutno 350 eur u prodavnicama. Samim tim je besmisleno davati 200 eur na GTX 960 koji je znatno slabiji, sačekaj koji mesec, kapiram za dva meseca najdalje bi moralo da se stabilizuje snabdevanje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

960 je 170e,a 970 je 260e.RX 480,nereferentne su tipa 350$,mada ih je tesko naci,tako da prica o RX 480,za nesto malo jace od 200e,tesko da ce biti realna,barem kod nas.Zato sam i pitao za RX 470,koji,nadam se da ce biti do 200e.Komp sam planirao da uzmem u narednih mesec dana i ocekivao sam da ce se novi radeoni vec pojaviti,mada oko njih trenutno vlada prilicna konfuzija(kad ce se pojaviti u prodaji,koliko vuku,koliko su stvarno jaki...)

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Zato ti i kažem da je bar što se grafičke tiče bolje da sačekaš jedno dva meseca, uzmi ostatak kompa. Jer kad pogledaš tu grafičku ćeš posle koristiti bar dve-tri godine, glupo je da se zajebeš što se performansi tiče. RX 480 sam pričao o slabijoj verziji od 4GB za malo preko 200e, mislim da je to realno u tom nekom vremenskom periodu, sada je problem što ih prosto nema dovoljno na tržištu, kao što nema dovoljno ni 1070 i 1080 kartica s druge strane. Pritom Nvidia najavljuje 1060 za 19. jul koji bi trebalo da ima performanse 980 a cenu kod nas u teoriji blizu tome što sad kažeš da je 970, samim tim bi 970 morao da ide ispod 200 eur. 

Hoću da kažem da deluje da će karticeprethodnih generacija značajno pojeftiniti kad nove budu u većoj količini u prodaji ali još nije taj trenutak. Naravno tvoje pare tvoj izbor samo ukazujem na činjenicu da kartica koja danas košta x para može da se desi da za dva tri meseca košta i 50 ili 100 evra manje, odnosno da ćeš za iste pare moći da kupiš solidno jaču karticu. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sacekacu jos mesec dana,pa cu videti sta da radim.A sto se cena tice,daj boze da padnu.Svaki put je ista prica,kad je smena generacija,te cena starijih modela ce bas pasti,a to se retko desavalo,padnu cene,ali nista specijalno.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...