Jump to content

Klima uredjaji


Recommended Posts

E to je do jaja informacija! :D

Meni bi klima bila bukvalno u cosku levo od tva (na tom zidu i gledala bi ka tvu), kao sto je na ovoj slici, ne znam da l' je tebi bilo blize ili dalje?

527111_10202757046918646_887069114_n.jpg

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Мени је клима изнад тв-а :) Ја сам разуме да си ти под " клима дува изнад тв-а " мислио да је клима изнад тв-а. Тако да је то другачија прича у односу на твоју :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

prvo, slobodno stavi klimu iznad TV ako ti nije velika vlažnost u stanu (<40%) jer tako nema šanse da se formira sneg, iako će dosta biti hladno kad radi klima.

 

U Suprotnom (ako ti je u stanu vlažnost > 40% ), uzmi klimu sa sušačem vazduha i miran si

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore ovo je jedini raspored :/

Desno od stola su stepenice koje idu ka gore i na taj zid ne moze da mi stane krevet.

klima u sustini moze i preko puta tva, ali je ideja bila da duva iznad televizora da bi kol'ko tol'ko hladila i gornji sprat..

Edit : @fatso, kako da izmerim vlaznost vazduha u stanu pobogu? :D

I zar nece da se hvata kondenz ako je topao tv a hladan vazduh ide oko njega? Mada, u svakom slucaju ce biti hladno oko njega, sludeo sam samog sebe :/

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore ovo je jedini raspored :/

Desno od stola su stepenice koje idu ka gore i na taj zid ne moze da mi stane krevet.

klima u sustini moze i preko puta tva, ali je ideja bila da duva iznad televizora da bi kol'ko tol'ko hladila i gornji sprat..

Edit : @fatso, kako da izmerim vlaznost vazduha u stanu pobogu? :D

I zar nece da se hvata kondenz ako je topao tv a hladan vazduh ide oko njega? Mada, u svakom slucaju ce biti hladno oko njega, sludeo sam samog sebe :/

 

pa imas vlagomer da kupis na svakom koraku.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ma to garant ima i u onim "sve za 100" radnjama, mora da potrazim :)

Edit : prvi put cujem za to, bacicu pogled kad dodjem kuci.. Msm, sumnjam da to navode kao tehnicku karakteristiku na internetu, a i tv model iz 2011e godine..

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Msm, televizori na sebi imaju one resetkice gde se on hladi, kako moze da bude vodootporan ako nije hermeticki zatvoren sa svih strana?

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l' ima neko iskustvo sa Daewoo klimama?

Nabasao sam na dosta povoljan inverter, a kapiram da su Midea/Vox/Vivax/Galanz/Daewoo sve isti djavo?

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
On 22.5.2017. at 10:28 PM, digrejzo said:

/resurrect

je l' i dalje stoji da su sve entry level klime manje-vise isti djavo sto se kvaliteta tice? budzet bi mi bio do 30k, kapiram da za te pare moze da se nadje nesto solidno (neka Midea, sta vec)?

merci

resurrect na resurrect, ja uzeo neku za 25k pre tipa mesec dana, ne vidim nikakvu razliku u odnosu na sve te iz tog cenovnog ranga. sad, ako se pokvari za koji mesec videćemo :) ali iz iskustva sa drugim jeftinim klimama, mislim da je to sve isto sad i da će šljakati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

/revive

Dajte predlog za 12icu sa krstenim daljinskim i ponasanjem. Imam neki AUX kojem skripi usmerivac i ciji daljinski radi tek na 1m, a koristio sam neku Teslu kojoj treba 4-5 puta pritisnuti dugme da se ugasi, svaki put.

Znaci da gledam neki LG, Samsung, Galanz, Panasonic, Gree, Fujitsu,... iole neko ime u toj sferi, nista ovi rebrandirani kineski sljamovi. Cena oko 35000.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Klima uređaji dolaze u različitim izvedbama te cijene klima uređaja prije svega ovise o vrsti sustava za klimatizaciju. Njegova moć mora se prilagoditi veličini prostora. Okvirna cijena za "normalni" split klima uređaj s vanjskom jedinicom i jednom unutarnjom jedinicom s hlađenjem i grijanjem do 4 kW iznosi 450 EUR. Dodajte još 150 EUR za ugradnju. Za podne i stropne klime, izdvojit ćete od 1.100 EUR nadalje, a ugradnja je skuplja. Jednom u sezoni preporučljivo je ukloniti filtre i očistiti ih ako su uništeni, a također ih je potrebno zamijeniti. Preporučljivo je klima uređaj servisirati kod ovlaštenog servisera jednom godišnje. Cijene usluga kreću se od 50 EUR pa nadalje. Imaš i ovdje neke okvirne cijene .Malo napravi paralelu. 

Moji imaju Sharpovu, to je kvalitet, baš se isplatila, ne znam koliko godina je imaju, nit su servise neke radili.  Tko hoće kvalitetno, preporučujem Sharpovu. A kod mene u stanu, gazde stavili Mideu, nije loša za 45 m2. Ne znam koliko će ona trajati, novu su uzeli. 

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...