Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Taj faj, meni je stizalo na gajbu 3 puta, paketi po 3 majica iz US u vrednosti sa šipingom oko $40 i ni jednom nisam ništa dodatno platio

Само да измантрам, не рачунаш шипинг у вредност пакета. Колико ти је то коштало без шипинга? Ал добро, капирам да је сигурно мање од дваес пет евра лол.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa onda su se ovi izmajmunisali. ja sam imao 30e paket + 20e shippinga i zveknuce mi i porez i carinsku tarifu (sve ukupno jos 30%).

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Само да измантрам, не рачунаш шипинг у вредност пакета. Колико ти је то коштало без шипинга? Ал добро, капирам да је сигурно мање од дваес пет евра лол.

 

P'da, bez šipinga po $30

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

pa onda su se ovi izmajmunisali. ja sam imao 30e paket + 20e shippinga i zveknuce mi i porez i carinsku tarifu (sve ukupno jos 30%).

 

Колико ја контам према овоме што смо ми срали овде, треба да платиш пдв, али не и царину. Ако будеш ишао тамо, питај их све ово што смо бистрили, ако те не буде мрзело.

Ал добро, ако ћемо математички, није много пет евра, ако добијаш тај продукт који ти је битан/ненабављив итд. Али нек пуше курац ако није требало то да ти напакују.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

računaj da od petka pred praznike nijedan službenik nije pomislio da radi svoj posao, da su svi spojili i još uzeli da slave đurđevdan juče jer im je pao na neradan dan, o malera, a ko će danas da se cima prvi dan na poslu, sutra ima prečih stvari a ko će da se cima petkom...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

imam "tracking" gde pishe da je poslato :D ovo su mi napisali danas:

 

"Dear Customer,

If possible, could you please check with your local post office to see if they have packages waiting for you to pick up? Please kindly let me know."

 

Ja pitah u lokalnoj posti jos pre 10 dana i rekli su mi da ce mi postar doneti paket kad bude stigao ili ostaviti onu priznanicu, tako da je verovatno paket "nestao" :)

Link to comment
Share on other sites

Да сачекаш још мало? Мени рецимо доносе све те папириће понедељком (ове недеље је био уторак, као први радни, а на папиру је писало још да је покушана достава у понедељак). Тако да ако фазон стигне у уторак, мени ће ''да донесу'' у понедељак да је стигло. А и може да се заблентави пакет, па да се врати. Мени је књига стигла до Индије и вратила се. Е сад, не знам који је проценат успешности враћања ствари из индије...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

e pa ne ide to tako.

 

postoji otpremnica, i postoji prijemnica. onaj ko ti šalje robu, prema trgovačkom pravu, fakturu pravda prijemnicom potpisanom od druge strane. drugim rečima, ti preko kojih si naručio, pored otpremnice (koja služi njihovom knjigovodstvu kao dokaz da je roba napustila magacin), moraju da dobiju i prijemnicu sa potpisom kupca (kojom svom knjigovodstvu dokazuju da je roba isporučena i da je de fakto ispunjen uslov za kompenzaciju prema ugovoru/fakturi). ti im traži prijemnicu (delivery receipt), kako bi ti dokazali da je roba de fakto isporučena tvojoj pošti, jer pošta to svakako izdaje. to jednostavno sve funkcioniše preko papira.

 

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto tako jednom naručio knjigu i prođe dve nedelje - ništa. Tri, i dalje ništa, pišem ja njima, oni "čekirajte u pošti". U pošti naravno niko ništa ne zna, a terao sam ih da pregledaju sve pakete koje imaju u šteku. I ovi meni pošalju drugu knjigu jer su carevi, ona stigne uredno. Metar dana kasnije posle te druge knjige, stiže meni ova prva knjiga i vidim da je otišla lepo od UK do Tanzanije i onda stigla do mene :D

 

A da, ovi su mi potvrdili da je knjiga ušla kod nas u sistem/zemlju/poštu.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Драле:

Не, па они ће да се цимају, али прво гледају да измузу све опције, тако сви раде, за случај да је Пера из поште заборавио да извести лика да је добио пакет или да је промашио сандуче итд.



Ja sam isto tako jednom naručio knjigu i prođe dve nedelje - ništa. Tri, i dalje ništa, pišem ja njima, oni "čekirajte u pošti". U pošti naravno niko ništa ne zna, a terao sam ih da pregledaju sve pakete koje imaju u šteku. I ovi meni pošalju drugu knjigu jer su carevi, ona stigne uredno. Metar dana kasnije posle te druge knjige, stiže meni ova prva knjiga i vidim da je otišla lepo od UK do Tanzanije i onda stigla do mene :D

 

A da, ovi su mi potvrdili da je knjiga ušla kod nas u sistem/zemlju/poštu.

Најјаче је што је мени ова књига стигла у најнормалнијем могућем року, него сам видео на кутији да је путовала:)

 

Иначе, са букдипозиторија су ме једном тако збунили јер су послали у четвртак и стигло ми је у петак лол. Мислим да је то светски рекорд:) Бленуо сам гајби у онај папирић и чешо се по глави шта ли ово може да буде пола сата (наравно, исфлешово сам се са позивима за војску и слично ахаха).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je jednom Monkey Island CE kasnio 4 meseca, onda sam se žalio ekipi iz TellTalea koji su mi ljubazno poslali novi primerak. Nedelju dana kasnije su stigla oba, u razmaku od dva dana. Jedan kao nov, a drugi kao da je putovao 4 meseca!

 

A juče sam se prvi put u životu žalio BD-u da mi posle mesec dana nije stigla knjiga. Oni su rekli da im se vratila i da će mi je ili refundirati ili poslati ponovo. Kapiram da je neki maloumni poštar zaboravio da mi ubaci papirić u sanduče, ili ga je ubacio u pogrešno.

 

A stigao mi je juče i neki kablić sa DX-a posle 40 dana, tako da i Sejnt može da očekuje ono njegovo što misli da mu kasni.

Edited by fushi.ryuu

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...