Jump to content

PayPal iskustva


Guest

Recommended Posts

to za visu electron, maestro i ostale "osnovne" kartice i internet zavisi od politike banke. svaka kartica koja ima na sebi odštampan ceo broj (4x4 cifre) sa prednje i trocifreni sigurnosni broj sa zadnje strane bi trebalo da radi na internetu.

 

znači nije bitno da li piše visa electron, visa virtuon ili visa kojot, važno je da ima sve neophodne brojeve.

Link to comment
Share on other sites

pa ovo prosto nije istina. imam istu vec 6 godina

 

Napisao sam generalno, ne iskljucivo, zavisi od politike banke. Zapravo tu je pitanje politike banke da li ti Visa Electron radi u inostranstvu ili ne. Najcesce debitne kartice poput Vise Electron ili Maestro kartice ne rade u inostranstvu, samim ti ni na Internetu. 

 

Edit: Zato su neke banke uvele posebne "internet" kartice koje su u sustini isto sto i Visa Electron, tj debitne kartice, ali su im dopustili da rade na netu. 

znači nije bitno da li piše visa electron, visa virtuon ili visa kojot, važno je da ima sve neophodne brojeve.

 

Mislim da je samo pitanje odobrenja banke odakle moze da prima zahteve za povlacenjem para s te kartice. Npr ja na Intesinoj Maestro kartici imam odgovarajuce brojeve, tj security code, ali ona ne radi na netu jer nema odobrenje banke. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

USA - USA porudzbine rade OK. Cenim da je ovo problem na relaciji Srbija - Inostranstvo :)

Inace i ja sam na USA ebay video gluposti sa cenama koje su mnogo vece nego u radnji, niko ne kupuje ali APP valjda. I niska cena + skupa isporuka, ali sve kupovine na americkom kontinentu su prosle bez problema.

Jednom sam pazario neko sranje iz J. Koreje, i to je stiglo u roku bez zajebancija.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam ubacio visa electron iz alfa banke ( rofl hehe) i prosla je valjda, danas cu pokupiti onaj kod da zavrsim verifikaciju

 

ta alfina elektron radi godinama unazad (5,6,7 nemam pojma) na netu bez ikakvih problema, radi naravno i u inostranstvu

 

sa nemackog ebaya sam kupio par stvari bez paypala :) skontaktirao ljude na pm emaila i pitao ih da im uplatim rucno i on rekli ok i poslali nakon uplate i tako (neke lol rezervne delove za masine i kuler za laptop sve naravno 5-10 puta jeftinije nego ovde)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Probao da uzmem FIFA 13 preko Gamerholds preko PP, meni na nalogu pise da je sve completed, proverim in  kartici te pare su "rezervisane" tj otisle da tako kazem, 19 eura, medjutim Gamerholds kaze da nije dobio nikakvu uplatu, pricao sa njihovom podrskom, kazu mi da nisu legle nikakve pare, iako na PP pise "completed" i dogovor je pao da sacekamo jos dan/dva pa ako ne "prodje zvanicno" uplata, da uradim dispute. U pitanju je Vise internet kartica od Komercijalne Banke.

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Ne radi ti Intezina Maestro u instranstvu i na netu, moras neku drugu karticu, recimo ta Inteza Visa Electron radi ocigledno. 

 

Meni je Maestro Intezin vezan čak za madjarski Paypal. Nemam drugu da probam na našem (ne razvezuje mi se sa tog jedinog funkcionalnog naloga, jer sam debil pre neki dan zakucao Master na blokiran PP account), ali kapiram da Maestro mora raditi lokalno, ako meni ovaj radi u hungariji na PP

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ne radi ti Intezina Maestro u instranstvu i na netu, moras neku drugu karticu, recimo ta Inteza Visa Electron radi ocigledno. 

 

Ne znam za kupovinu na netu (pošto za istu koristim master) ali Maestro garantovano radi u inostranstvu za kupovinu (prodavnice, supermarket...). Probano u Mađarskoj, Austriji i na Malti i sve šljaka bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se javim da su me uspešno odblokirali, stari account koji sam probao da fejkujem na mađarsku, potom je sinoć izbrisan i otvoren na Srbiju.

 

Fini ljudi iz Paypal Indija korisničkog servisa, samo treba biti uporan i staložen.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

platio sam i ja neke majice na bustedtees.com, sve je uredno prošlo, sa kartice skinuto onoliko koliko je pisalo na checkout-u. videćemo da li će stići i koliki će mi harač uzeti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...