Jump to content

novi SSD - Silicon Power Velox V60 120 GB


ch1zra

Recommended Posts

Deste drugari!

evo ja se malo ponovio, pa me sad nesto muci... Kad su ga reklamirali, pisalo je 500/500 MBps, a kad poteram crystal mark, dobijem ovo:

powermark.png

E sad, nije ni to loshe, ali ja bi ono sto je pisalo da moze :)

elem, od tweakovanja sam ukljucio AHCI mod, pre toga sam morao onaj regedit tweak posto nije hteo da mi bootuje sistem.

Da li postoji jos neka fora oko ubrzavanja ?

Unapred zahvalan!

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

da ga jebe tata ako znam...

evp speccy sta kaze:

Motherboard

Manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model GA-880GM-UD2H (Socket M2)

Chipset Vendor AMD

Chipset Model 880G

Chipset Revision 00

Southbridge Vendor AMD

Southbridge Model SB700

Southbridge Revision 00

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

pa znam ali ako kupješ ploču, moraš da je kupiš da podržava taj, već stariji procesor tako da eventualno ganjaj neku polovnu za što manje pare. Od tih standarda je sada aktuelno AM3/FM1/FM2 procesori, DDR3 memorija i SATA III za diskove. Ako nađeš M2 ploču sa SATA III, ona će možda podržavati DDR3 ali neće ni jedan noviji procesor. Pa onda kada budeš menjao proc za novi, moraćeš opet ploču.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ok, zajebimo budaljenje na kratko, da proverim samo nesto :)

znaci ovo bi sljakalo i bez problema bi imao sata3 + usb3 iako mi MB to "ne podrzava" ?

kad kazem ne podrzava, stvarno ne znam sta mislim, ali posto nema slotove za sata3 i usb3 mislim da ne podrzava :]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi se Windows instalirao na disk zakačen na dodatni kontroler, zavisi od toga da li Windows setup ima drajver za taj kontroler (ako nije neka egzotika, najverovatnije ima; ako nema, moraćeš da guraš diskete sa drajverima da bi ga prepoznao, ili da modifikuješ setup i integrišeš potrebne drajvere).

Da li bi se Windows butovao sa diska zakačenog na dodatni kontroler, zavisi od "BIOS-a" te kartice, moraš proveriti u uputstvu za nju.

Bear in mind, iliti medved u umu, da mnoge ploče imaju dodatni SATA kontroler (u smislu, još jedan pored onog u čipsetu) i da se Windows normalno butuje i diže sa diskova zakačenih na taj kontroler, pa ako ova kartica ima nešto takvo (ASMedia, Marvell itd), 99% će da radi bez dodatnih zajebancija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...