Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

22 hours ago, kruko said:

Šta je ovo iznad kenije?

čuj kenije šta je ovo iznad kine - oduševlja me kad iskoči neki njihov brend u bilo kojoj kategoriji koji kida po prodaji a niko živ ne zna za njega van kine :))

On 21.7.2017. at 1:19 PM, Dule_smor said:

Al zato je ova vest vise za njuz :D

http://www.blic.rs/mf6cbv5

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

davnih dana sam negde čitao da ovo primenjuju italijani, ili su i oni razmatrali.

doduše, njima malo više ide u korist što tamo naplatne rampe postoje na svakih 100 metara pa možeš nešto preciznije da meriš.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dule_smor said:

a to sto neko moze da vozi 200 pa onda svrati na pumpu i iskulira na kafi nema veze?

ofc, ko god da ima dva grama mozga (ako se tako može reći a vozi 250 na sat) će tako uraditi.

ne bi me čudilo da bude i pregršt onih koji tako nešto neće uraditi nego će da jurnu od A do B. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Moze da im 222 premijere, to nije dobar auto. Ja sam 2009 godine, kada je izasla prva Insignija, kupio. I to sam mnogo platio taj automobil, da bi mi nakon nekoliko godina puklo krilce turbine i uletelo u motor i iskrivilo glavu motora, sva sreća bio je automobil pod garancijom. Takodje ubrzo je poceo da krcka sav unutra. Kvlaitet nista spec, da nekazem loš za tu cenu koliko je kostao auto. Posle toga sam kupio Audi A3 SportBack, to je nebo i zemlja, bukvlano kola koja se ne mogu uporediti na stran AUdija naravno. Eto budući kupci Opela ili Insignije da znaju. Mozda su se sada popravili.

I šta su dovraga Opel grandlend i kroslend i šta više ti ljudi predstavljaju od kola...

Link to comment
Share on other sites

zabarija ima sitema di tutor .. uzas :D 

https://www.autostrade.it/en/tecnologia-sicurezza/sicurezza/tutor

u praksi kao da vozis samo sa kamionima po putu, svi tempomat na 127 - 129 i to je to.

iako ne pise nigde, ne mere duz celog puta negu ulaz - izlaz, tako da ovo za kafu definitivno vazi (inace bi fasovao par kazni do sad bar) ..

ni neprijatelju bi pozeleo takav sistem da uvedu

nemacka uopste nema nesto bolje puteve (u proseku) nego zapadna evropa .. tako je ogranicenje samo stvar kulture i sl, ja bi svuda nolimit i udri ko kako hoce.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Junkie said:

zabarija ima sitema di tutor .. uzas :D 

https://www.autostrade.it/en/tecnologia-sicurezza/sicurezza/tutor

u praksi kao da vozis samo sa kamionima po putu, svi tempomat na 127 - 129 i to je to.

iako ne pise nigde, ne mere duz celog puta negu ulaz - izlaz, tako da ovo za kafu definitivno vazi (inace bi fasovao par kazni do sad bar) ..

ni neprijatelju bi pozeleo takav sistem da uvedu

nemacka uopste nema nesto bolje puteve (u proseku) nego zapadna evropa .. tako je ogranicenje samo stvar kulture i sl, ja bi svuda nolimit i udri ko kako hoce.

e pa da, onda nisam omanuo, znao sam da sam video to kod njih negde.

što se samih ograničenja tiče, sve je to pitanje kulture ofc, pa ne može ograničenje da bude 120kmh sa fićom i kecom i 120kmh sa današnjim automobilima, tj. može, i jeste, ali jednostavno nisu to jedina merila :)

Link to comment
Share on other sites

Registarske tablice ubuduće će biti bez suglasnika Č, Ć, Š, Ž, Đ i slova koja ne pripadaju srpskom pismu - Y i W, a slovo X ostaje.

“Registarske tablice koje su izdate do dana stupanja na snagu Pravilnika, a čija registarska oznaka sadrži slova latiničnog pisma srpskog jezika Č, Ć, Š, Ž i Đ, ili latinična slova Y i W, važiće do isteka roka za zamenu tablica utvrđenog propisom po kome su izdate”, objašnjavaju iz MUP-a. 

Znači, eto meni nove tablice uskoro!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sad svi menjaju tablice jer imaju neki rok trajanja od 7 godina, glupost nikad veća, valjda od sledeće godine. A ovo da su izbacili je realno korisno, retardi su što je uopšte tako uvedeno.

Edit: ali si propustio deo

Napominju da se ova odluka o slovnom delu ne odnosi na oznake registarskih područja, odnosno grada u kome je registrovano vozilo.

Dakle i dalje će biti ŠA i SA, VŠ i VS što je po mom misljenju užasno debilno jer ih je baš teško razlikovati s udaljenosti veće od fazon 5 metara.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zwerko said:

Mislim da sad svi menjaju tablice jer imaju neki rok trajanja od 7 godina, glupost nikad veća, valjda od sledeće godine. A ovo da su izbacili je realno korisno, retardi su što je uopšte tako uvedeno.

Edit: ali si propustio deo

 

Dakle i dalje će biti ŠA i SA, VŠ i VS što je po mom misljenju užasno debilno jer ih je baš teško razlikovati s udaljenosti veće od fazon 5 metara.

Produžio je Stefanović to za tablice valjda za dve godine!

A za slova, ima i problema realno, sa strane parkinga - kad se parkira VS i VŠ u istoj zoni, kapiram da je i to jedan od razloga. Sa druge strane i internacionalno kad kupuješ vinjete npr nemaš domaća slova, što može biti frka.

Na stranu što svi sistemi elektronske detekcije broja tablice 0 u mojoj tablici vide kao 6 i to redovno. Čak i domaći ovi na naplatnoj rampi - a sve mi je ok sa tablicom.

51 minutes ago, killYg0r said:

uslikao za ove prilike !

 

IMG_20170227_160947.jpg

šta je bre ovo kili telefon ubaci sam svoj ovaj watermark dole? :((

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lucky said:

A za slova, ima i problema realno, sa strane parkinga - kad se parkira VS i VŠ u istoj zoni, kapiram da je i to jedan od razloga. Sa druge strane i internacionalno kad kupuješ vinjete npr nemaš domaća slova, što može biti frka.

Zapravo to je bonus, koji ti još možeš neko vreme da koristiš. Naime parking servisi moraju da priznaju poslatu poruku i sa "s" i sa "š" i onda ti odeš u prvu zonu pošalješ poruku "VŠ 123-XX", posle sat vremena ti istekne vreme za parkiranje ti pošalješ "VS 123-XX" i možeš tako da potpuno zajebeš vremensko ograničenje :) A najbolja fora je što oni ne smeju da ti ne priznaju drugu poruku jer je u teoriji mogao da dođe neko s tom tablicom i da hoće da plati parking. Isto na primer i ovaj sa RČ :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lucky said:

A za slova, ima i problema realno, sa strane parkinga - kad se parkira VS i VŠ u istoj zoni, kapiram da je i to jedan od razloga. Sa druge strane i internacionalno kad kupuješ vinjete npr nemaš domaća slova, što može biti frka.

Na stranu što svi sistemi elektronske detekcije broja tablice 0 u mojoj tablici vide kao 6 i to redovno. Čak i domaći ovi na naplatnoj rampi - a sve mi je ok sa tablicom.

Zato Slovenci koriste "zastarele" fizicke vinjete na vetrobranu i nemaju problema sa simbolima na tablici.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mawtchie said:

Zato Slovenci koriste "zastarele" fizicke vinjete na vetrobranu i nemaju problema sa simbolima na tablici.

što je po meni dosta glup koncept jer ne možeš da pazariš online i pride nešto moraš da lepiš. Mađarsku i Slovačku sam kupio pre puta, išampao i stavio u vrata od kola, samo sam kod čeha morao da stajem, kupujem vinjetu, pišem registraciju, lepim ... posle je skidam.

5 hours ago, Zwerko said:

Zapravo to je bonus, koji ti još možeš neko vreme da koristiš. Naime parking servisi moraju da priznaju poslatu poruku i sa "s" i sa "š" i onda ti odeš u prvu zonu pošalješ poruku "VŠ 123-XX", posle sat vremena ti istekne vreme za parkiranje ti pošalješ "VS 123-XX" i možeš tako da potpuno zajebeš vremensko ograničenje :) A najbolja fora je što oni ne smeju da ti ne priznaju drugu poruku jer je u teoriji mogao da dođe neko s tom tablicom i da hoće da plati parking. Isto na primer i ovaj sa RČ :)

Mislim da je to tako moglo pre. Međutim ako dođe neko sa tablicom VS a ti si VŠ a uplatio si na VS, beleži se njemu a ne tebi.

A to sa "zezanjem sistema" takođe mislim da su promenili, kroz maglu mi je sećanje ali je valjda fora bila da ti izbaci grešku sistem ako šalješ sa istog broja parking za "jako sličan broj" tablice u tom vremenskom roku.

Link to comment
Share on other sites

Nekad čovek stvarno ne zna da li da se smeje ili da plače:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=07&dd=26&nav_id=1286680

Quote

Najmoderniji nam je auto-put, zato može i brže
Beograd -- Maksimalna brzina na auto-putevima u Srbiji mogla bi da bude povećana na 130 kilometara na sat.

Potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović je izjavila da podržava najavljenu meru MUP-a da se vozačima meri srednja brzina na auto-putu, ali i da će predložiti da se maksimalna brzina na auto-putu poveća sa 120 na 130 km na sat, kao što je u evropskim zemljama. 

“Svaka mera koja može da pomogne da imamo veću bezbednost saobraćaja je dobrodošla”, navela je Mihajlovićeva odgovarajući na pitanja novinara na Koridoru 10. 

Ona je podsetila da je to ministarstvo, takođe, zaduženo za bezbednost saobraćaja. 

“Mislim da je to dobro (najavljena mera MUP-a), postoji u nekim drugim državama, bilo bi i u Srbiji. Kako reče direktor Koridora Srbije - uskoro ćemo imati najmoderniji autoput. Možda treba, takođe, razmišljati i to će biti jedna od mojih predloga da razgovramo sa svima - da dođemo i na onu evropsku brzinu za autoputeve, a to je 130 km na sat”, naglasila je ministarka. 

Ona je rekla da Srbija može da poveća tu brzinu na auto-putu pošto se mnogo ulaže u održavanje. 

“Imamo, zaista, moderan auto-put i pokrenuću to pitanje”, dodala je.

Ok mi je da se ograničenje podigne na 130km/h i stvarno ovi delovi auto puta koji su izgradjeni u tipa poslednjih 10ak godina jesu u ok stanju, ali "mnogo se ulaže u održavanje"?!?!? [roflmao]Ne znam koliko ste skoro vozili BG-NI ili BG-ŠI, ono ne da se ne održava i ne da nije moderno nego je pakao za bilo koji normalan auto put. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

što je po meni dosta glup koncept jer ne možeš da pazariš online i pride nešto moraš da lepiš. Mađarsku i Slovačku sam kupio pre puta, išampao i stavio u vrata od kola, samo sam kod čeha morao da stajem, kupujem vinjetu, pišem registraciju, lepim ... posle je skidam.

Moze online.Slazem se da je glupo sa lepljenjem, ali shvatam zasto su to uveli. Bar se ne pise po njoj.

I Austrija jos koristi isti princip, ali od sledece godine uvode digitalnu vinjetu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

mali offtopic - danska od pre neki dan ima više stanica za punjenje elektro-automobila nego benzinskih pumpi ;)

šta će im benzinske pumpe kada su im kola po cenama kao da su od zlata, samim tim nema ko ni da puni gorivo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...