Jump to content

...


VELIKI KURAC

Recommended Posts

Jel glavi kad uvlaci papir? ako da, treba da zamenis gumicu koja kosta 300 dinara, to je odlican stampac.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

danas se ne radi, pitacu sutra neke servisere u cemu je problem, bolje da ga sredis nego da kupujes novi. ako bas hoces novi kupi hp 1102.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Kontam da je onda mozda on izvor svih problema?

Ako jeste onda je mehanički kvar na samom toner kertridžu. Odneseš nazad, kažeš da glavi i zamoliš da ti daju drugi da probaš.

Što se tiče samog punjenja, može biti potpuno prazan, i dalje će sam proces štampanja raditi bez greške.

A to što ti pola strane loše štampa, to ti je cena recikliranog tonera - elektrostatični valjak ima ograničen broj štampanja posle koga postepeno daje sve slabiji otisak, bez obzira na količinu tonera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novi topic:

Koristio sam LaserJet 6L od 1997 i uz sporadične popravke radio je super. Nije bio prebrz, ali je kvalitet štampe bio vrlo dobar. Pošto je pomalo dotrajao, a i prečesto idem do komšija da skeniram papire, želim da kupim neki multifunkcionalni uređaj. Uzeo bih laserski, crno-beli, sa mogućnošću da radi u mreži (Ethernet kabl/ Wi-Fi, nebitno). Pronašao sam Samsung SCX-3405W, ali posle preračunavanja cene štampe, 4,26 dinara po stranici mi zvuči puno (vidim da su slične cene po stranici i za ostale uređaje, s' tim da za ovaj ne mogu da nađem neoriginalne tonere/refill).

Da li imate neke predloge? Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

bice neoriginalni za manje od mesec dana, al' bice skup jer je cip 10 evra. samim tim je i dopuna skupa. kupi hp i teraj, skuplje su im masine, ali je jeftiniji za eksploataciju, a i delova za servis uvek ima.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Kruko, Laki ima jedan vakav za refil, sjajno :)

Baš 3405W, a i ja ću ti se javiti kad spičkam toner.

Inače, Base, kvaka je u inicijalnom toneru koji je manje pun, kažu za 700 stranica. Posle, kad refiluješ bude to dosta više, po specifikaciji 1500 strana

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

bude kurac, starter kaseta ima smanjen tank za toner i uglavnom nema mesto za cip, prvo moras da kupis original za 50 evra pa ga posle puni koliko hoces :P

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala ljudi [:)]

Kruko, na primer ovaj - HP M1212nf?

Pogledao sam slučajno i inkjet-ove, jer su mi neki ljudi sugerisali da se smanjila cena po stranici i da se poboljšao print. Iznenadio sam se kada sam pronašao ovaj model - HP OfficeJet 8600. Nekako mi se čini da te u tom cenovnom rangu HP bukvalno tera da uzmeš njega, a ne laser koji nude, zbog ponuđenih mogućnosti i cene štampe. Šta misliš o njemu i generalno ovim novim inkjetovima? Moram naznačiti da i kada bih uzeo inkjet, printer bi se u skoro 100% slučajeva koristio za crno-beli print.

nickwood, kako se pokazao taj Samsung?

Trebalo bi da ovo kupim do kraja nedelje, pa mi je svaki savet dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

1212 je odlican, archim ga u kancelariji vec godinu i kusur, jeftini su delovi, kompatibila, dopuna.

taj 8600 je skup, kertridzi su mu za 1000 kopija (naravno nikad ne izvuce vise od 750), i nisu jeftini, a kompatibilnih nema, niti ce ih biti skoro...ako se odlucis za ink jet, kupi neki epson koji trosi 711/712/713/714 ili 1281/1282/1283/1284 kertridze, izdrzljive su masine, a ako ne stampas puno i desi se da ti se zapusi neki kertridz nije frka jer su jeftini. ako mozes da nadjes neki stari hp mf koji hasa 45 i 78 inkove, to je prava stvar, kertridzi su ogromni (i do pet puta veceg kapaciteta od nekih regularnih).

ako ti je bitna kolor stampa, bolji uzmi kolor laser tipa hp 1025, mada njega nema u mf varijanti.

edit: sad sam video da bi se skoro uvek koristio za monohromatsku stampu. onda uzmi laser, a kad ti treba kolor stampa pravac kopirnica.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

bude kurac, starter kaseta ima smanjen tank za toner i uglavnom nema mesto za cip, prvo moras da kupis original za 50 evra pa ga posle puni koliko hoces :P

Cek ja imam SCX-3400 i sad mi se potrosio onaj inicijalni toner, znaci procedura mi je odem sad uzmem negde originalni pa posle taj novi mogu dalje da nosim na punjenje?

Edit, jebote koji je haos sa cenama ovih tonera - idu od 5.800 dinara pa do 9.000, mislim nije bas logicno da je u jednoj prodavnici vise od 50% skuplji nego u drugoj...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne moras originalni, kupis kompatibilni pa njega posle punis, samo sto ga nema jos, bice za 2-3 nedelje. gde to ima za 5800?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ok, izgleda da gazda Tehnomarketa bezi iz zemlje, u Delta cityu je rasprodaja. Ne samo sto je toner za Samsung 5.800, nego na to ima 20% popusta, uzeo sam 2 kom za 9.800 (toliko je negde jedan). Malo je radnja vec prazna, ali ako neko oce recimo Logitech ili Razer periferije cene su im korektne u startu, a sad se sve prodaje sa jos po 15-20% popusta.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...