Jump to content

Silent PC - Ofišl topik


kruko

Recommended Posts

pa ne moze, al' kao bf3 u 2560 x 1600 gtx680 ne cuju se ventilatori lol mislim da onda ima problem sa sluhom :)

Nemoj da budeš toliko siguran, taj Asus je verovatno jako tih, pretpostavljam na bazi sopstvenog primera - kod mene je hlađenje u ajdlu takoreći nečujno a na full loadu (t.j. u bf3:) je jedva, bukvalno jedva jače. U pitanju je twin frozr hlađenje a ono bi trebalo da je rame uz rame sa asusovim TOP modelom. TF se bukvalno jedva čuje pod max opterećenjem.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije loš taj kuler, na 1100 RPM pravi 20 Db buke, teško da i sa nekim kvalitetnijim 90mm ventilatorom možeš da izvučeš ispod tog nivoa. A tu grafičku imaš da kupiš za 50 evra pasivnu kod nas. Naravno, ako to uradiš, sledeće što ćeš čuti je napajanje koji sigurno radi na oko 30 decibela :)

kolko mi je objasnjeno ti uspravni kuleri su bolji, jer mogu sporije da se vrte jer bolje odvode toplotu. ova ista graficka sa pasivnim hladjenjem 50e? :c to su mi peporucili na benchu, dali su mi link i do neke pasivne ali ta je mnogo losija od ove, ova ipak gura hon na high u fullhd-u :) slusao sam napajanje (ocz), tiho je, eventualno cu da promenim ventilator kad dodje vreme, za sad sam zadovoljan, ionako slusam muziku ceo dan

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

Evo merenja sa jednog metra za direct CU II OC:

- Idle (840 RPM, 15 Db)

- Load (1200 RPM, 17-18 Db)

- Load (1860 RPM, 27-28 Db)

TOP bi trebalo da je tiša, tako da je ovo vastinu ok rezultat za tako jaku grafu, pogotovo što su ti napanjeni zvučnici ili imaš slušalice dok igraš igre.

@ reki

ista grafička, samo pasivno hlađena. ali opet, i tu toplotu treba nečim odvesti.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

H100 ima nivo buke od 37-40 decibela kada je na trecoj, maksimalnoj brzini. U silent modu (kod mene je 2600K na default brzini) je na ~22 Db, prikachen mi je josh i na fan controller koji mi regulishe brzinu pumpe (H100 ima problem kada pumpa previshe brzo radi pri malo vecem naponu na 12V), tako da je josh malo utishan.

GTX680 TOP edition je hladna k'o shpricer - u idle-u, 20% brzina ventilatora, temperatura 30 stepeni! U BF3, 2560x1600, ventilator na 35%, temperatura 52 stepena...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Шта мислите о употреби пелтиеровог елемента за хлађење процесора?

On transportuje, ali i emituje toplotu, trosi puno struje, moze da hladi ispod ambijentalne temperature pa moze doci do kondenza...no good, realno za 10 godina procesorima na 5nm nece ni trebati aktivno hladjenje...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako može neko* meni noobu da razjasni posto sam ja procitao na par mesta da water cooling nije tiši jer i dalje ima ventilator u setupu + pumpu i da ako ne radiš OC nešto preterano air cooleri za te pare rade do jaja, nisam se udubljivao jer sam se od tišine oprostio al me interesuje trenutno :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ima corsair h80 da se kupi kod nas, ali vodeno hladjenje je (osim ako ne napravis jako skup sistem) jos uvek skuplje, manje efikasno, i bucnije od vazdusnog. mozes da stavis tise ventilatore, ali to je dodatno bacanje para (i to dobrih 35-40 evra) na ionako skupo hladjenje od 100 evra.

ako ne pravis high end overklokovanu igracku masinu, nemoj da gubis vreme.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

koga zanima da se zeza sa modovanjem kucista, ovde moze da nadje sirok izbor pene za dampovanje. samo da nadjem malo vremene i u narednih mesec-dva cu napraviti case modding specijal topika [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nema visok tdp taj procesor, ne bi trebalo da se dize puno temperatura cak iako fiksiras broj obrtaja na minimalan nivo. cak i na ~800 rpm ne bi trebalo da se cuje jer je to i dalje ispod nivoa od oko 10-11db sto je necujno sa metar daljine, a pravi dobar pritisak (pretpostavljam da ti kuciste ne stoji na stolu).

suma sumarum, super izbor, pogotovo za taj novac.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Fanless Ivy Bridge HTPC u Streacom FC10 kućištu

Ovo je wow, može da tera procesor na 95W i ATX ploču. Problem je što PicoPSU u najjačoj varijanti dolazi do 160 vati, pa je potrebno napraviti određene kompromise. U svakom slučaju, za rad može da se napravi sjajna potpuno nečujna mašina.

Ubacio sam par pasivno hlađenih nettopova, nekoliko novih i starih kućišta, piko i nano napajanja, a evo i najave Chiefteca za novo, pasivno napajanje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Spire predstavio nove ventilatore sa Nano-tech ležajevima - minimalna buka 10db

Phanteks predstavio PH-TC12DX - prilično bučni ventilatori, ali videćemo kako će se pokazati heatsink

Sapphire Vapor X CPU Cooler Review - ono što je zanimljivo je da brzina ventilatora može da se spusti na ispod 500 obrtaja, nažalost, još nema podataka o buci na tom nivou obrtaja.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Sastavio sam konfu van kućišta da čekiram šta je najbučnije od delova, i iznenadio se da najviše buke prave hard diskovi, dok su ventilator i napajanje bešumni, čak iako mi stoje pored glave. SSD car.

2012_12_25_22_02_21.jpg

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa ima covek misiju :)

Elem, logicno je da hardovi prave najvise buke, doduse ne znam da li si merio buku kad su na stolu ili kako? Posto na stolu imaju dodatne vibracije koje prave jos vise buke. U idealnoj situaciji hardove bacis u neki NAS ili prosto u neki drugi komp u mrezi, a na kompu ti ostane samo jedan na kome trenutno radis ili idealno samo SSD.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Stavio bih komp negde pa bih nabavio neki fanless nettop i kačio se sa remote desktopom i problem solved, ali nemam mesta nigde :/

Merio sam nivo zvuka na stolu, ali ne prave vibracije najviše buke. Jedan hard ima iritirajuće zavijajuću vibraciju koja se prenosi kroz ceo sto (kapiram da nešto možda i ne valja), ali sam mehanizam u kućištu harda urla haos. Ali dobro, jedan je wd blue, a druga dva su neki baš matori WD. Videćemo ovih dana kako radi kombinacija ssd + wd green + pena, vinil i ostalo u kućištu.

U svakom slučaju, posle svega što sam čitao i probao, nema potrebe za nekim fanless streacom kombinacijama. Dobro izolovano kućište, procesor sa niskim TDP-om (Ivy Bridge recimo, ako se nešto ozbiljno radi), SSD, pasivno napajanje, i ništa se ne čuje. Takođe, čudo šta jedan ventilator na 500 obrtaja u kućištu (koji se bukvalno ne čuje) čini za snižavanje temperature. Takođe, one priče o prirodnoj konvekciji ne piju vodu, ništa bez ventilatora.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...