Jump to content

Slike starog Beograda


Recommended Posts

evo slika malo starog Beograda

Beli Dvor

belidvor.jpg

kalemegdan

kalemegdaniii.jpg

Kralja Milana - Novi dvor

kraljamilananovidvor.jpg

Brankov most

mostkraljaaleksandrabra.jpg

Terazije - hotel Moskva

prestolonaslednikovtrgm.jpg

Crkva Sv. Marka

tasmajdancrsvetogmarka.jpg

cela kolekcija:

https://www.rapidshare.com/#!download|697|4094349373|Stari%20Beograd.rar|552928
bonus sa većim slikama:
https://rapidshare.com/files/2522258620/Beograd.rar[/code]

Edited by Ivan_
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Гледам ову фотку Теразија, и у глави ми тужна сцену из периода када су морали да уклоне ону фонтану, а вероватно и све у околини како би реконструисали за пут... одлука вероватно није прошла без негодовања грађана па су их сигурно купили обећањем о конструкцији нове фонтане, само померене за двадесетак метара, не спомињући да ће бити три пута мања JZvtb.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Грбићу, имаш ли слика од пре 1920? Имам нешто, баш ове што си постовао, ал ми требају старије, па ме занима каква је та колекција.

Кад смо већ код тога, још једном овде, кад жене нису вадиле грађевинску дозволу да би се нашминкале и пућиле усне:

0709fbveiledwoman714.jpg

(ради се о девојци, једној од многих које су АУ власти за време рата отерали да рмбачи на пољима Војводине за потребе исхране АУ војске... чисто да неко не крене о облачењу итд)

А пошто вам се свиђају Теразије, некадашње:

bgterazije1.jpg

bgterazije.jpg

Link to comment
Share on other sites

Па јесу ли иоле систематизоване?

Тј, колико то све заузима? Можеш ли да спакујеш у 1 фајл и окачих негде?

Da li neko zna kada je Brankov most izgubio "pilone" ? :D

Ако ја добро видим, оно на слици је мост Краља Александра, срушен на почетку рата?

Link to comment
Share on other sites

+1 za kačenje celog foldera, ajde grbiću, nije to toliko teško sa današnjim konekcijama :)

Гледам ову фотку Теразија, и у глави ми тужна сцену из периода када су морали да уклоне ону фонтану, а вероватно и све у околини како би реконструисали за пут... одлука вероватно није прошла без негодовања грађана па су их сигурно купили обећањем о конструкцији нове фонтане, само померене за двадесетак метара, не спомињући да ће бити три пута мања JZvtb.png

ako ciljaš na terazijsku česmu, ona je dosta starija od ove fontane na terazijama, ali je neko vreme provela u topčideru, pa je premeštena na današnje mesto

Da li neko zna kada je Brankov most izgubio "pilone" ? :D

1941, kada ga je, da bi usporila nemce, naša vojska srušila...

...na brod kojim se povlačila

p.s. izvalite kralja milana sa drvećem :'(

Link to comment
Share on other sites

Да ли би могао неко ова два фајла да поново стави на неки сервер где не прекине у сред дл па после не може да се настави, и где је бржи дл иако се нема премијум акаунт? [:(!]

Link to comment
Share on other sites

koji image hosting je dobar za ovako veliki broj fajlova? mogao bih preko noći da ostavim da se pojedinačne slike upload-uju negde, al se bojim da nigde nema za džabe za ovoliko fajlova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...