Jump to content

Koji krevet i dušek kupiti


Recommended Posts

Slarafija je skripala, ovo se ne cuje. Probaj uostalom. 

@igore znam da deluje kao izdrkavanje na papiru, al brate kad sam legao na taj dusek, bila je to ljubav na prvi pogled ;( dodir, sta vec i nisam dalje razmisljao.

A da sam prop'o, i jesam ;(

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bump

Kupujem ovih dana dusek i razmisljam se izmedju Scharlafije ili Bernarde, pa bih zeleo da pitam ove sto su vec pazarili Scharlafiju, kako su se pokazali posle par godina?

Uzeo schlarafiju biolatex pre nedelju dana .... posto sam ceo zivot spavao na krshevima tek sinoc sam uspeo da se naspavam i malo naviknem na celu pricu . Dusek ne dozvoljava da spavas nepravilno na stranu , vec te tera da spavas pravo na ledjima , a ja sam ceo zivot spavao sklupcan i na stranu pa mi tesko da se naviknem.

Priajtelj ima 10godina diplomat schlarafijin nije mrdnuo kaze i on mi je preproucio. Kaze 7-10dana ne mozes da spavas kolko ti se cini da je neudobno , a nakon toga imam ozbiljne probleme da zaspim na bilo cemu drugom.

Na ovaj biolatex daju garanciju 15godina i igrom slucaja drugi prijatelj drzi njihovu radnju / prodaju u novom sadu i rekao mi je ako ocu nesto ozbiljno da uzmem ovo.

Ako imas budzet i mogucnosti nema greske defintivno.

Kod duseka je najbitnije da ima zicano jezgro , a ne mekorijsku penu.schlarafija rucno izradjuje i daje garanciju 15god kao sto rekoh.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

joj joj, mrzi me pa ću samo kratko

- spavanje "na stranu" nije nepravilno, naprotiv - na milion sajtova možeš pročitati da je to zapravo najpravilnije...

- "Kod duseka je najbitnije da ima zicano jezgro", ne znam od koga si ovo čuo, to je kao da si napisao "najbolji su CRT monitori", što čak i ima smisla nekoj priči, ali ipak je to prošlost. Džepičaste žičane opruge da, ali klasično žičano jezgro - ne nikako...

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

joj joj, mrzi me pa ću samo kratko

- spavanje "na stranu" nije nepravilno, naprotiv - na milion sajtova možeš pročitati da je to zapravo najpravilnije...

- "Kod duseka je najbitnije da ima zicano jezgro", ne znam od koga si ovo čuo, to je kao da si napisao "najbolji su CRT monitori", što čak i ima smisla nekoj priči, ali ipak je to prošlost. Džepičaste žičane opruge da, ali klasično žičano jezgro - ne nikako...

Najpravilniji i najprirodnije je na ledjima sa jastukom ispod , posle toga na stranu takodje sa jastukom medju nogama .

A evo sto se tice duseka

4d7d997557e683e15b10bcf3f4b8be82.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Frubi said:

Najpravilniji i najprirodnije je na ledjima sa jastukom ispod , posle toga na stranu takodje sa jastukom medju nogama

Tako je što se tiče jastuka, samo što je obrnuto, prvo mesto je na stranu sa jastukom među nogama, zatim leđa i stomak.

 

Što se dušeka tiče, imaš neki 6 cm iznad opruga, tako da bi to trebalo da je ok, tj da manje škripe. Ali taj bonell sistem je najgori, jer su to opruge spojene žicom, i dušek nema "tačkastu elastičnost", odnosno ako se neko orkeće na jednoj strani kreveta, osteiće se na svim delovima kreveta. U najgorem slučaju, ako nakon par godina jedna od tih žica ili opruga pukne, nastaje udubljenje i to ozbiljno. Džepičaste opruge nemaju ove probleme, jer su nezavisne i nisu spojene žicom.

Link to comment
Share on other sites

moj drug spavao na stranu i umro

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, togFU said:

- "Kod duseka je najbitnije da ima zicano jezgro", ne znam od koga si ovo čuo, to je kao da si napisao "najbolji su CRT monitori", što čak i ima smisla nekoj priči, ali ipak je to prošlost. Džepičaste žičane opruge da, ali klasično žičano jezgro - ne nikako...

I ja sam skontao isto, Posle dosta istrazivanja i probavanja sam kupio dusek u Bernardi, i nisam se pokajao.
wellness.jpg

Sto se tice Scharlafije, oni nemaju klasicno zicano jezgro, nego sistem medjusobno isprepletanih zicanih opruga, to su patentirali i furaju  godinama tu pricu. Jeste starija tehnika nego dzepicasto, ali stoji da su kvalitetni duseci i nema mnogo greske kada bi ovo kupili.

20 hours ago, Frubi said:

Uzeo schlarafiju biolatex pre nedelju dana .... posto sam ceo zivot spavao na krshevima tek sinoc sam uspeo da se naspavam i malo naviknem na celu pricu . Dusek ne dozvoljava da spavas nepravilno na stranu , vec te tera da spavas pravo na ledjima , a ja sam ceo zivot spavao sklupcan i na stranu pa mi tesko da se naviknem.

Ovo je ziva istina. Isti problem sam imao i tek posle dve nedelje sam se navikao.

E da, kakav jastuk vi koristite? Obican ili one dormeo ergonomske varijante?

 

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, shw. said:

moj drug spavao na stranu i umro

moj popio dva red bulla u diskoteci u austriji i isto mu se dogodilo.

11 hours ago, primo said:

spavanje na ledjima je pravilno a na stranu ne :S sta citam 

ista stvar - i mene su učili da je najbolje spavanje na stranu, čak se sećam i neke epizode branka kockice kad ide u obdanište pa gleda kako ko spava i onda govori ko spava dobro a ko ne!

e sad, donekle u odbranu frubijeve teorije, mislim da neke istočne kulture i učenja promovišu spavanje na leđima, ruke sa strane ili na grudima, na tvrdoj podlozi itd.

Link to comment
Share on other sites

ja kad sam cuo da je Pajin drug umro otkad je spavao na stranu, a da mozes da imas paralizu sna ako spavas na ledjima, od tad spavam stojecki!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...