Jump to content

HDD


Sinistral

Recommended Posts

Na drugom topicu sam pitao za problem sa kompom i ustanovio da nije memorija u pitanju, mada pri testiranju harda nekim drugim testom isto mi nisu prijavljene greske, ali za svaki slucaj cu kupiti novi hard, ionako mu je to sledovalo. Imam trenutno WD Blue neki, nije preterano bitno koji, a posto me je dobro sluzio do sad, uzeo bih opet WD. Samo jelte, pitanje je koji. Vidim da se ljudi mnogo zale na buku od Caviar Black serije, pa bih mozda nju preskocio.

U sustini, 750-1000 gb, 7k rpm, oko 100e bi bilo idealno, pa ako neko ima iskustva sa nekim koje spadaju u taj okvir, bio bih zahvalan za savet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da ne otvaram novi topic:

Treba mi 1TB sistemski disk.

Izbor se sveo na:

Western Digital Caviar Black WD1002FAEX

ili

Seagate Barracuda ST1000DM005 (koliko sam upoznat, ovaj disk je revizija Samsung SpinPoint F3 HD103SJ, nakon što je Seagate kupio Samsung - HD103SJ oznaka se pojavljuje na drajvu - slika)

ili

Seagate Barracuda ST1000DM003 (ovaj je SATA600 tj. SATA 3, pogrešno piše na ITsvetu)

Radi se o računaru koji ima SATA 1 konektor, tako da je, što se performansi tiče, svejedno da li se uzima SATA 2 ili 3.

Nameravao sam da kupim Black, ali sam na nagovor prijatelja pogledao Seagate i pošto je Barracuda znatno jeftinija, zanima me da li se isplati uzimati Black?

Imate li sugestiju?

Edited by Base
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...