Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Čuo sam jednu mnogo jaku izreku. Mnogo jaku. Kaže ovako:

"Veliki umovi diskutuju o idejama,
Prosečni umovi diskutuju o događajima i stvarima,
Mali umovi diskutuju o ljudima"

Pripisuje se Eleonori Ruzvelt, ali rekao je neko pre nje. U svakom slučaju, pročitao sam dobar primer koji objašnjava ovu izreku - Rodžer Federer.

Ako se fokusiramo na IDEJE njegovog uspeha - na ponašanje u kriznim situacijama, na jednaku mentalnu staloženost kada mu ide dobro i kada mu ide loše, na tehniku kojom štedi snagu i tera protivnika da troši svoju - onda možemo iz toga nešto da naučimo i da unapredimo svoj život.

Ako pričamo o DOGAĐAJIMA - tipa, kad je osvojio koji Grend Slem, koja je statistika prvog servisa, kakav mu je skor protiv Djokovića, gde je na ATP listi, to nije loše, ali generalno nije ni korisno jer je to neki rezultat njegovih ideja iz koga se ne može ništa preterano naučiti.

Ako pričamo o LJUDIMA - komentarišemo kako mu je debela žena, kako ima blizance, ne stoji mu lepo šorc, čuli smo da mu je neka Italijanka ljubavnica, otac mu drži kafanu u Bazelu, itd.. to je najlakše, jer ne treba nikakvo ulaganje mozga, a jako toksično jer zatrpavamo mozak nepotrebnim stavrima.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
5 hours ago, tortky said:

ŠTA JE SLINOFACI, NEMA VIŠE ODAKLE DA SE KRADU DRŽAVNE PARE I DA SE PRAVE """SAJTOVI"""

Upravo, zato je sad okrenuo priču u skroz drugom pravcu, prvo je promovisao kupovinu "od mađara", a sad i ovo preprodavanje preko interneta. U oba slučaja, država ga duva i nema ništa od poreza... Sad kad mu propadne i ta priča ćao-zdravo je...

Link to comment
Share on other sites

Moja sestra je.... Hehe naučio sam ovo iz njegovih prethodnih klipova, personal experience

Ne staje istok, izgleda da su izvori prihoda utanjili. Nema više ni mitapova u so i biber iliti flert. Uskoro će morati da radi oh noez :) 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Očigledno je uhvatio ovu Komercijalnu banku pa njih muze, tako da nije još drama verovatno. 

Mada moram priznati da je vrlo interesantno da internet stručnjak eskpert svevišnji pravi video klip u kome ukucava svoje podatke o adresi i kreditnoj kartici. Ok, verovatno su podaci fejk ali mooooožda nije zgoreg napomenuti u nekom "tutorijalu za internet kupovinu" da ne treba javno deliti podatke o adresi i kartici na internetu. Pogotovu što se deo klipa odnosi na bezbednost :)

Edit: Sad konačno Draško ima adresu na koju da mu pošalje tužbu :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, Istok radi za Frejm, tako da mu sigurno ne manjka prihoda.

Za razliku od gomile magluštine koju prodaje sa strane, Frame je ozbiljna stvar.

Ko ne zna, što se kaže "srpska pamet" osmislila, izvezla i prikupila milione venture capitala za enterprise ready cloud workspace solution, iliti rad u bilo kojoj megazahtevnoj aplikaciji iz browsera sa fazon pegle.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Znamo svi za frame ofc

Ne znam kako stoje sada, da li su prihvaćeni od nekih velikih sistema, i da li će ih kupiti citrix :) 

Verovatno će se prodati za velik novac, istok ce dobiti deonice i pisati nam svima po glavama

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne govorim ništa o tome kako je dobio posao i štagod, samo znam da je lik u toj priči i da to znači da će se neka lova sliti u njegov džep. Nisam siguran da mu baš pripadaju deonice.

A inače, mislim da su Adobe i Autodesk već zagrizli.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Malo freestyle razmišljanja, nevezano za istoka. Realno, sve startapove Koji imaju dobar proizvod, u jednom trenutku startuje velika riba da startap predje pod njih. Tu se rokne lova, a svi zaposleni u startapu predju u veliku firmu, rade tamo i dobiju deonice. Tako je bar sa dva startapa koje je sisko kupio (i realno upropastio) i gde ja kao radim sa tim proizvodima. Istini za volju neke je stvarno i zarolao i napravio ozbiljnu priču. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ste malo pogrešno razumeli tu priču frame i istok. Ja sam skontao da su frame pera žika i laza, i oni su napravili sve, i u jednom momentu im je trebao neko da im radi marketing, i tada su angažovali istoka. Dakle, on samo radi za njih, nije on tu ništa kreirao, teško da ima deonice, da je ravnopravan sa njima, daleko od toga.

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

razumljivo...

da je on igde deoničar, to bi značilo da je kreativac, stvaralac, a ne najamna slinska radna snaga.

i bavio bi se danas humanitarnim i patriotskim radom kao Milutinović iz Nordeusa, ne bi kačio "edukativne" klipove po netu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da će dokazati da je učestvovao :) 

A ako je dobro radio i realno je. Mi ne znamo kako je radio marketing za njih. Čim im dobro ide, znači da nije govnao ko u srbiji 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18.8.2017. at 9:14 PM, digrejzo said:

prilicno sam siguran da je u Frame dosao tek nakon sto je Frame postao to sto jeste, verovatno se slinica uglavila kad je videla da ce moci da izvuce neki dinar

12-big.jpg

u ovom domaćem itju samo se rotiraju ljudi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...